Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sty 2007, o 08:55 

Jest taki problem jak w temacie...
postaram wymienic kilka szczegolow:

nie mi wypadaja wlosy,
osoba ktorej wypadaja wlosy spozywa dzienna dawke witamin (centrum),
myje wlosy codziennie,
jest to kobieta,
stosuje odzywki,
bardzo sie tym martwi bo po uczesaniu wrecz garsc wlosow jej zawsze zostaje na szczotce
I tutaj zwracam sie uprzejma prosba o podanie jakichs czynnikow co moga to powodowac i jakies lekarstwo, aha chcialem jescze dodac ze stres w zyciu tejk kobiety jest zecza normalna;]

Pozdrawiam i czekam na pomoc;]

PostNapisane: 16 sty 2007, o 09:49 

Może to coś z tarczycą
Tu masz fajny artykuł o włosach http://kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=225
Mi ostatnio też wypadały strasznie włosy i się rodzinka doszukała właśnie choroby tarczycy( niby miałam powiększoną) ale teraz nie zauważam,zeby mi rzedniały. Moja mama brała jakieś tabletki( nie wiem jakie), ale nikt nie zauważył zmiany.

PostNapisane: 16 sty 2007, o 10:21 

Dzieki Pani Detektyw;] Pragne pomoc swojej perelce z tymi wlosami;] myslalem ze wlasnie kupie jej jakis specyfik i po problemie, ale jak mowisz ze to cos z tarczyca moze byc powiem jej zeby sobie poszla na jakies badania albo cos;] tzn sama wiesz jak jest, mianowicie tak jak kazda kobieta martwi sie uzala itp.. mam nadzieje ze sama znajdzie cos dla siebie moze w tym artykule moze po badaniach sie okaze
Pozdrawiam

PostNapisane: 16 sty 2007, o 11:28 
Moderator

Wypadanie włosów moze byc zwiazane nawet z nieodpowiednim szamponem(w wiekszości są to mieszanki chemicznych i naturalnych składników, które nie każdemu odpowiadaja). Kolejny to farbowanie włosów, uzywanie nieodpowiednich wosków, czy innych usztywniaczy. Dalej byłby niedobór witamin(ale mówisz ze zażywa komplex witamin wiec to eliminujemy-chyaba że jest to komplex z którego przyswajaniem sa problemy-wchłania sie np tylko 10%). Inny problem, tu juz wchodzimy w budowe włosa, to niedotlenienie mieszków włosowych(sa na to pianki dotleniajace), przetłusczanie sie włosów(wbrew pozorom tez ma duzy wpływ), z drugiej strony zbyt suche włosy(należy odżywek uzywać). Drapanie głowy, które powoduje złusczanie naskórka-czesto z cebulką. Dalej zanikanie cebulek(podłoże genetyczne, lub nabyte). Kolejne to alergie(alergicy tez maja czasem problem z wypadaniem włosów-co może być spowodowane działaniem alergenów). I jest jeszcze troche innych ale jakos nie przypominaja mi się. No i choroby włosów i z nimi zwiazane.
Są od tego lekarze. Myślę, że warto choćby dermatologa odwiedzić. na poczatek można tez zastosowac kuracje dotleniającą skóre głowy(pianka-np. AVON). nie zaszkodzi, a mojej mamie np. pomogła.
Pozdrawiam!

PostNapisane: 16 sty 2007, o 14:39 

Wypadanie włosów nasile się sczególnie w okresie jesiennym i zimowym.
Ja stosowałam naftę kosmetyczną,oraz myłam włosy piwem,jadłam natke pietruszki.Troche pomogło.
Moja ciocia miała już prawie łyse miejsca doradzili jej w aptece wycuiąg ze skrzypu polnego i pomogło.
Ka napisał(a):
bardzo sie tym martwi bo po uczesaniu wrecz garsc wlosow jej zawsze zostaje na szczotce

zdrowemu człowiekowi dziennie wypada do 100 włosów,może jednak nie ma powodu do paniki.

PostNapisane: 17 sty 2007, o 09:16 

Rozumiem, ze wlosy wypadaja kazdemu dziennie po kilkaset ale to jest na tejj zasadzie ze widze wszedzie wlosy. czesze sie widze wlosy klade sie lulu widze wlosy wszedzie wlosy :)
Ja to sie nie martwie tak jak ofiara wypadu wlosow.. dlatego dzieki za odpowiedzi i polece chyba skrzyp, jajko i lekarza;] moze namowie na zmiane szamponu ;]
Pozdro!

PostNapisane: 17 sty 2007, o 19:25 
Wita Ka
Polecam zaprzestania brania syntetycznych witamin, od nadmiaru suplementów nie tylko włosy lecą.
Sprawdzić jakość wody oraz szampony, moŻe to być alergia (udać się do lekarza z tym szamponem).
Inne sugestie:
Trzeba zwrócić uwagę na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach poniewaŻ szybko się utleniają (tlen atmosferyczny niszczy ww. witaminy), wszelkie komercyjne oleje są ubogie w witaminy właśnie z tego powodu.
Witamina A sok marchewkowy, świeŻy codziennie 0.5 L
Witamina F (omega-3 siemie lniane świeŻozmielone, omega-6 -9 inne nasiona roślin oleistych)
Witamina K i A warzywa liściowe
Witamina E kiełki nasion np. zboŻowych i innych (równieŻ świeŻe)
Witamina D (naświetlanie ewentualnie suplementacja ale ostroŻnie)

Polecam równieŻ wizytę u lekarza moŻe to być pasoŻyt.
Tutaj jest link do instytucji która leczy bakeriofagami zamiast antybiotykami
http://www.sprawynauki.waw.pl/?section= ... rt_id=1322

Tutaj o nadmiarach syntetycznych witamin
http://www.babyboom.pl/rodzina/zdrowie/ ... inowy.html

Pozdr.
Jynx
∫¾∫

PostNapisane: 18 sty 2007, o 11:54 

Dzieki wielkie naprawde wyczerpaliscie temat, mysle ze znajde odpowiedz na w/w temat :)
Pozdrawaim

PostNapisane: 12 lis 2010, o 16:50 

miałem kiedyś problem wypadania włosów :/ nie jest to przyjemne i najgorszy jest ten strach, który temu towarzyszy, to obawa przed wyłysieniem, zacząłem nawet pisać bloga o temacie nadmierne wypadanie włosów bo myślę, żę warto o tym mówić i udzielać porad potrzebującym.

PostNapisane: 31 sty 2011, o 10:37 

Walka z wypadającymi włosami to trochę leczenie po omacku dopóki nie pozna się bezpośrednich przyczyn takiego stanu. A mogą one być różne: stres, awitaminoza, poważne schorzenie ( np. nowotwór ). Na początek polecam zakupić jakiś suplement z witaminkami, można również pokusić się o zakup preparatu vichy dercos aminexil sp 94, tego w kapsułkach ( widziałam go ostatnio w aptece za grosze w manufakturze łódzkiej w niezłej cenie ), a jeśli te dwie metody nie pomogą zostaje wizyta u dermatologa czy lekarza pierwszego kontaktu no i badania krwi

PostNapisane: 31 sty 2011, o 15:36 

Dodam do wielu mądrych słów:
stres ma znaczenie niebagatelne i wpływa na stan skóry i włosów.
farbowanie, ale raczej rozjaśnianie. Jeśli rozjaśnia, to warto przejść na ciemniejszy odcień.
tarczyca - omawiana już, konieczne badanie TSH, T3, T4.
badanie przez dermatologa, bowiem niektóre zakażenia skóry też mają taki efekt.
Polecam też odstawić na jakiś czas witaminy w tabletkach, to nie cukierki, a leki i mają efekty uboczne. Przez 2 miesiące zamiast tego dieta bogata w witaminki.

PostNapisane: 30 cze 2011, o 13:16 

Witam serdecznie,
ja również do niedawna miałam spory problem z wypadającymi włosami. Używałam wielu preparatów do stosowania bezpośrednio na skórę, ale i również ogromną ilość preparatów doustnych z kompleksem witamin, minerałów itd. Problem nie jest już tak poważny odkąd sięgnęłam po tabletki Solgar formuła włosy, skóra i paznokcie. Włosy nie wypadają już w tak dużych ilościach. Na pocieszenie dla Was i dla siebie mam pewną wiadomość od Pani dermatolog. Po stosowaniu tych tabletek nie tylko odrastają nowe włosy, ale są również przypadki, że ciemnieją siwe. Ile w tym prawdy jest nie wiem, ale odkąd ich używam (8dni) widzę zdecydowaną poprawę. Smutną wiadomością może być to, że są bardzo trudno dostępne (tylko niektóre apteki nawet w dużych miastach zajmują się ich sprzedażą) no i nie są tanie. Kuracja jednomiesięczna kosztuje 64zł. Polecam!!!

PostNapisane: 28 sie 2011, o 19:26 

Moje włosy wypadają ponad 2 miesiące. Na początku bałam się nawet czesać. Potrafiłam podczas oglądania filmu przez dwie godziny zostawić ich na kanapie kilkadziesiąt (nie bawiąc się nimi, ba, nie dotykając absolutnie!). Każde mycie to był koszmar. Postanowiłam je obciąć, chociaż to dla mnie trudne. 1,5 miesiąca przyjmuję Merz Special, stosuję odżywkę WAX i specjalny szampon z tej samej serii. Jest lepiej niż to było na początku, ale nadal wystarczy przesunięcie dłonią po włosach, by wyciągnąć ich całkiem niezłą liczbę. Wyniki krwi są generalnie w normie, tarczyca również. Wydaje mi się jednak, że pozornie. Dokładnie pół roku temu sprawdzany miałam poziom TSH. Wówczas wynik wyniósł 2.1, teraz - 4.0 przy normie 4.3. Czeka mnie jeszcze analiza pierwiastkowa + badanie poziomu testosteronu. Mam nadzieję, że wtedy coś wyjdzie - szukanie igły w stogu siana jest co najmniej frustrujące.

PostNapisane: 28 sie 2011, o 20:38 

Ale warto.

Co do hormonów - widział Cię już endokrynolog? Lekarze rodzinni czasem (szczególnie Ci sędziwi) nie wiedzą za dużo o tym.

Sprawdź też może pozostałe hormony tarczycy?

PostNapisane: 28 sie 2011, o 21:31 

U endokrynologa byłam jakieś 1,5 roku temu. Wówczas nie wykazano jakichkolwiek niepokojących zmian. Analizę mam we wtorek. Po odebraniu wyników zapadnie decyzja, gdzie dalej szukać. Co do lekarzy rodzinnych - ta Pani ma wybitną zdolność bagatelizowania pewnych spraw. Dwa lata temu na bezsenność postanowiła dać mi tylko środki, które na dodatek w moim wieku nie powinny być używane - skończyło się tym, że powoli uzależniałam się od nich. Zaś ciągle zapalenia krtani i tchawicy leczyła kilka razy pod rząd tym samym lekiem - chyba nie trzeba dodawać, że skoro już pierwsza i druga dawka nie pomogły, to i kolejne nie miały szans. Zwykle chadzam więc do innego lekarza, którego akurat wtedy nie było, co zmusiło mnie do pójścia do wcześniej opisanego z moimi wynikami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia