Najlepsze uczelnie medyczne.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: maciek_tyfel »

hotdog1990 pisze: Stawia się także na wkuwanie na pamięc dziesiątek wzorów z których póżniej nie zrobisz raczej żadnego użytku:)
Dzięki, tak myślałem.
To pewnie już wytyczne ministerstwa ich się nie przeskoczy raczej.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: vahti »

Kucie dziesiątek reakcji różnych cykli, których w zyciu nigdy nie wykorzystasz w kontekscie praktycznym, ale które trzeba wykuć, żeby zdać biochemię. Im szybciej człowiek zmieni sobie sposob myślenia z japońskiego pytania apocomito na muszetozdaćżebypójścdalej tym lepiej. )
Ostatnio zmieniony 2 mar 2012, o 22:46 przez vahti, łącznie zmieniany 1 raz.
elfiatka
Posty: 39
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:47

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: elfiatka »

niestety pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć
Matrix99961
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2012, o 19:35

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Matrix99961 »

Pytanie to skierowane jest raczej do lekarzy lub studentów wyższych lat(trochę dziwnie brzmi)). 1.Ile leków zna przeciętny lekarz i ile takowych wypisuje? Bo wiadomo, że nikt nie zna przecież wszystkich leków refundowanych na pamięć. 2. Czy wszystkie choroby omawiane są na studia? Bo nie wydaje mi się, aby był czas na omawianie chorób na które choruje dajmy na to 500 osób rocznie na całym świecie, ale chciałbm się w tym temacie upewnić. Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Jeszcze jedno pytanie mi przyszło na myśl jak radzicie sobie z zapamiętaniem takiego ogromu wiedzy i nie zapominaniem jej przez lata? Jak wiadomo nieraz zapominamy to czego uczyliśmy się miesiąc temu a tu trzeba pamiętać przez całe życie. Zadawałem już to pytanie na innym forum, ale uzyskałem bardzo mało odpowiedzi, właściwie to jedną.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: hotdog1990 »

Matrix99961 pisze:Pytanie to skierowane jest raczej do lekarzy lub studentów wyższych lat(trochę dziwnie brzmi)). 1.Ile leków zna przeciętny lekarz i ile takowych wypisuje? Bo wiadomo, że nikt nie zna przecież wszystkich leków refundowanych na pamięć. 2. Czy wszystkie choroby omawiane są na studia? Bo nie wydaje mi się, aby był czas na omawianie chorób na które choruje dajmy na to 500 osób rocznie na całym świecie, ale chciałbm się w tym temacie upewnić. Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Jeszcze jedno pytanie mi przyszło na myśl jak radzicie sobie z zapamiętaniem takiego ogromu wiedzy i nie zapominaniem jej przez lata? Jak wiadomo nieraz zapominamy to czego uczyliśmy się miesiąc temu a tu trzeba pamiętać przez całe życie. Zadawałem już to pytanie na innym forum, ale uzyskałem bardzo mało odpowiedzi, właściwie to jedną.
Na pierwsze i drugie nie umiem jeszcze opowiedzieć, ale powiem Ci że na pierwszym roku uczyliśmy się locusów genów w których dochodzi do mutacji i występuje choroba genetyczna występująca 1 na 200 000 urodzen i czy to warto pamiętać to sam oceń albo choroby pasożytnicze występujące tylko gdzieś tam w Afryce.

Myślę że przedewszystkim praktyką utrwalimy to co trzeba, po to robi się też specjalizacje. Są różne książki, poradniki itp i to nie wstyd że lekarz po nie sięga, raczej swiadczy że jest dobrym lekarzem dbającym o dobro pacjenta bo pamięć jest ulotna.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Medycyna Lwów »

uczeni jesteśmy de facto wszystkich grup leków, podobnie z chorobami - w tym często bardzo rzadkami. Ile z tego komu w głowie zostanie to już inna kwestia - na pewno inną wiedzą o lekach ma internista, a inną okulista czy dermatolog czy nawet chirurg. A i refundacje to się sprawdza w komputerze lub komórce, na pamięć się tego nikt nie uczy, chyba że coś przepisuje non stop.
Matrix99961
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2012, o 19:35

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Matrix99961 »

Widzę, że zrobiono porządek na forum:) Nie będę znów poruszał tematu zapominania bo to bez sensu już dwa obozy na ten temat się utworzyły:) Ale zastanawia mnie (było to już wielokrotnie poruszane, ale odpowiedzi nie były nigdy jasne) ile tak naprawdę jest nauki na medycynie( wiem pytanie woda dlatego postaram się doprecyzować) Chodzi mi o to ile czasu dziennie zajmuje nauka. Oczywiście uśredniając bo wiadomo sesja co innego, a wolne to co innego( chociaż z opinii wiem już że nie warto robić sobie wolnego). A drugi aspekt to taki ile tak naprawdę więdzy trzeba posiąść bardzo dobrze? Są różne algorytmy leki które trzeba znać, część anatomii, której nie można zapomnieć i tu pytanie do Was. Ile Waszym zdaniem tego jest? Czego nie można zapomnieć a na co można przymknąć oko?
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: [Aspiryna] »

Kończę pierwszy semestr i mogę powiedzieć tyle, że systematyczna nauka 3 godziny dziennie starczy ze spokojem, żeby wszystko pozaliczać, przy czym zajęć na uczelni jest ogółem mniej niż w liceum (przynajmniej na tą chwilę), także ogólnie to dobrze wychodzi. Oczywiście jeśli ktoś chce Bochenka (anatomię) wykuć na egzamin na 5 albo wygranie Scapuli (konkurs anatomiczny), to dłużej powinien siedzieć.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

[Link] Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Mårran »

Matrix99961 pisze:Chodzi mi o to ile czasu dziennie zajmuje nauka.
nauka-dzien-vt32767.htm - wątek z tego działu znaleziony w wyszukiwarce.
Matrix99961 pisze:Oczywiście uśredniając bo wiadomo sesja co innego, a wolne to co innego
Od nie robienia nic w ogóle do siedzeniaparę godzin, jak jest sporo na następny dzień ew. jak ktoś się uczy z wyprzedzeniem, to na jakieś dalsze, cięższe ćwiczenia.
Matrix99961 pisze:( chociaż z opinii wiem już że nie warto robić sobie wolnego).
:O
Matrix99961 pisze:A drugi aspekt to taki ile tak naprawdę więdzy trzeba posiąść bardzo dobrze? Są różne algorytmy leki które trzeba znać, część anatomii, której nie można zapomnieć i tu pytanie do Was. Ile Waszym zdaniem tego jest? Czego nie można zapomnieć a na co można przymknąć oko?
Na początku uczysz się zasadniczo wszystkiego, bo trzeba zdać. Potem zapominasz, a jak powoli zaczynasz uczyć się przydatnych rzeczy, to ważne informacje same się znajdują. Ważne jest starać się zapamiętać rzeczy ogólne, duże, jakieś mechanizmy działania różnych układów z fizjologii, to, co się da na logikę nauczyć.
Pani Buka
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: enamelum93 »

takie pytatnie ni z gruchy, ni z pietruchy: macie na CM UMK papierowe indeksy?
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: [Aspiryna] »

Nie no, przez neta są oceny chociaż niedawno jakieś kartki dostaliśmy z rubrykami na oceny, ale nie wiem, jaką to ma funkcję, chyba żadną.
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Canis92 »

Jeśli się nie mylę, to po prostu karta okresowych osiągnięć studenta. Taki świstek, coby mieli co w dziekanacie do twojej teczki włożyć, czasami jak ktoś nie odda w terminie to ma przerąbane u pań (i panów) z dziekanatu Tak jest przynajmniej na innych uczelniach.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najlepsze uczelnie medyczne.

Post autor: Mårran »

U nas też są te kartki i niestety bardzo ich pilnują Tyle z tym szitem latania, co z indeksami, tylko noszenia mniej, wystarczy, że starosta z teczuszką biega. E-indeks też mamy, a papier papierkiem ]
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości