Najlepszy biol-chem w Krakowie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Elen
Posty: 98
Rejestracja: 28 cze 2011, o 11:34

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Elen »

Dopiero tydzień w V, ale jest super, nie żałuję
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Calvino »

Elen, A co tam jet takiego fajnego?
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Calvino »

Jakie macie podręczniki do biologii i chemii?
Elen
Posty: 98
Rejestracja: 28 cze 2011, o 11:34

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Elen »

ogólnie mi się podoba
annabella
Posty: 39
Rejestracja: 22 paź 2011, o 19:16

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: annabella »

Ja też jestem bardzo zadowolona z V tak jak Elen,
Zdecydowanie nie żałuję Atmosfera, ludzie i dziedziniec są świetne! Tylko strasznie cisną z polskiego i wok-u Uczę się z podstawowego świat chemii Zamkora i podstawowej biologi na czasie Nowej Ery, ale szybko idziemy z materiałem, żeby zacząć rozszerzenie
Krebse, a jak Tobie się podoba Liceum? Dobry wybór
Dama_Kier
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 22:03

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Dama_Kier »

Witajcie!
Interesuje mnie biole-chem w Krakowie. Czy nadal polecacie V LO? Czy sa też może inne dobre w naszym mieście?
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Miniaa »

Ja jednak polecam VIII. Dobre biol-chemy i normalny tok nauki, a nie wyścig szczurów.
Dama_Kier
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 22:03

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Dama_Kier »

A w V jest wyścig szczurów? W VIII pierwsze klasy pracuja na drugą zmianę", niezbyt mi się to podoba
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: 1sacca1 »

A ja po staremu polecam II.
Najlepsza chemia w Krakowie z panią doktor P lub p. D. Świetna biologia, świetna fizyka, matematyka rozszerzona do wyboru, klasa Mplus, dużo się dzieje.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Smile_Forever »

W V nie ma wyścigu szczurów, przynajmniej ja nic takiego nie odczułam, wręcz przeciwnie - jest naprawdę miła atmosfera, dużo sobie pomagaliśmy Zresztą u nas w klasie bardzo modne było wspólne pisanie sprawdzianów, nikt nie był zazdrosny o oceny ani o wyniki
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: grysiiia »

Wiem, że już jest po rekrutacjach (tych głównych), ale akurat nie mogę sie powstrzymac aby powiedziec troche prawdy o wielmożnym II LO.

Atmosfera? Fakt, masa pozerów, myślących, że szkoła jest ich, tzw fejmy". Ale część populacji szkolnej jest jak najbardziej w porządku w końcu to duża szkoła. a właśnie, co do dużej szkoły. 11 klas? po 40 osób? w samych 1-ch klasach było 440 osób. A w całej szkole ponad 1000. Nic dziwnego, ze dyrektor zrobił I klase na drugą zmianę.

Najlepszy bio-chem? Pfhahahaha. Nie wiem, może zależy od nauczyciela i od tego, ze póki co byłam w śmiesznej, podstawowej pierwszej klasie. Wszystkie tematy z biologii rozszerzałam sama, na lekcjach wiedziałam więcej niż mówiła nauczycielka, która troszkę nam rozszerzała, tak zeby tylko było a poza tym kilkakrotnie przyłapałam ją na podawaniu błędnych informacji.
A chemia? Całe II półrocze to były prezentacje uczniów, zero pytania, jakiś sprawdzianik na którym można było ściągać i tyle.

Może mam pecha i złego nauczyciela, ale jak na osobe, która miała 178pkt w rekrutacji czuje że to była zła decyzja. Tak naprawdę jedyne faktycznie ponoć dobre liceum w Krakowie to V i nie ma co się zastanawiac nad innymi, bo II,I i VIII to jest wszystko tego samego pokroju. Nie warto po prostu, jak już chcecie dobre liceum to tylko V, bo II to jakaś porażka.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: tchorz »

Ja tam V źle wspominac nie będę, ale wszystko ma swoje plusy i minusy.
Zdecydowny plus- szkoła nie przeszkadza w nauce. Zawsze mozna jakis glejcik i różne takie Inna sprawa, że w 3 klasie to i tak wszyscy chodzą zaliczać tylko na wybrane przedmioty no i okazuje sie że na polskim np były 2 osoby, więc te glejty tak duzo nie dają. No chyba że ktoś ma kilka centralek w pierwszej czy drugiej klasie.
Biologia na wysokim poziomie,trzecia klasa to praktycznie powtórki i roziazywanie matur.
I fajni ludzie
Minusy też robi się moloch. klasy do J 40 osób w klasie. z wycieczkami czy wyjsciami brdzo skapo
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Smile_Forever »

Szczerze mówiąc mi podobało to, że w V było tak dużo osób. Co prawda klasy do J wprowadzono, kiedy już byłam w trzeciej klasie, ale generalnie po 35-osobowej klasie, dziewiętnastoosobowa grupa na studiach wydawała mi się zdecydowanie za mała. Glejciki sama sobie robiłam, kiedy miałam potrzebę coś powtórzyć przed Olimpiadami, nie zawsze było to legalne, ale nikt mi specjalnie z tego powodu nie robił problemów Ludzie bardzo fajni, to też wielki plus tej szkoły, poza tym na obydwóch językach są grupy międzyoddziałowe, co też sprzyja integracji z osobami z innych klas .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości