Najpopularniejsze lektury na medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: sassa »

Polecam Harpera do poduszki, świetny środek nasenny.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Mårran »

Ale można mieć po nim koszmary :v
Pani Buka
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: mossa »

cudanakiju pisze:Fizjologia Traczyka
Anatomia Nettera , Sobotta , Krachowiecki , Pituchowa
Biochemia Harpera
Chirurgia Szczeklika ( ale to za wcześnie )
Historia medycyny
Farmakologia , Wykaz Leków P. ( no zapomniałam to już ten wiek )
Chirurgia Szczeklika? Czyżbym coś przegapiła?
lek. mossa
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Erick »

Jakby istniała to chirurdzy przestaliby być oskarżani o brak umiejętności czytania EKG i diagnozowania
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: ryniofit8000 »

To zależy od uczelni. U nas np. na histo Sawicki nie jest tolerowany (mimo że czasami na testach pojawiają się pytania o rzeczy, których nie ma w innych podręcznikach do histo, jednak jest też sporo informacji, które mogą pogorszyć wyniki testów, np. nazwanie ependymy nabłonkiem).
U nas najpopularniejsze są tak:
- histo - Zabel czasami uzupełniany Cichockim (+ seminaria z cytofizjologii Kawiak Zabel)
- anatomia - tutaj bardzo różnie, ale sporo osób korzysta z Graya, Woźniaka, Skawiny, z atlasów Netter i Sobotta
- biochemia - Harper (każda jedna osoba się z niego uczy bo pod to są układane koła), nieliczni doczytują ze Stryera, Biochemię Bańkowskiego mam ale nie sprawdza się do kolokwiów
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Piotrr »

po grzyba zabieracie dziecku wakacje. niech se zwiedza, imprezuje, upija się, ogląda seriale. Jeśli się dostanie to się jeszcze naczyta tych fascynujących głupot, a jeśli nie to na ch*j ma czytać
W końcu lekarz
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Grace »

Polecam od razu Szczeklika czytać, po co się rozdrabniać na jakieś popierdółki.Tak długie wakacje już sie nie powtórząd

Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Biochemik96 »

Najbardziej interesują mnie książki na kierunku lekarskim uniwersytetów medycznych:
- Kielce
- Katowice/Zabrze
- Rzeszów
- Zielona Góra
i ewentualnie Łódź.

Jestem z rocznika 96, więc długie wakacje już miałem rok temu i obecnie nie szkoda mi wolnego czasu na czytanie książek medycznych jeśli robię to dla przyjemności )
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Piotrr »

Jakoś strasznie mnie denerwuje taka głupia nadgorliwosc. Jeśli się dostaniesz to jeszcze się naczytasz. I to w takim stopniu że będziesz tym srac i rzygać na kilometry. A jeśli nie to po kij? Serio? Bo się interesuję? Myślę że nie wiesz co mówisz. dla ciekawości to sobie kryminał medyczny poczytaj albo nie wiem poogladaj operacje na YouTube. Nie bierz tego do siebie, ale to po prostu jest. Głupie

Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: KatarzynaZSDM »

Po części zgadzam się z Piotrem ale każdy ma prawo robić ze swoim wolnym czasem co chce a że potem będzie tego żałował.no cóż.uczmy się na błędach : P
Ja nie polecę jakieś stricte medycznej książki a pozycję Etyka lekarska T. Brzezińskiego. Przyda się na każdej uczelni a i w późniejszym życiu także, dodatkowo napisana jest naprawdę ciekawie, przytaczane są różne historie z klinicznego życia wzięte. Polecam : )
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Grace »

Przed 1. rokiem warto poczytać Thorwalda, Doktorów Segala, Byłem asystentem doktora Mengele nie pamietam juz kogo, Kore", Katharsis Szczeklika. The Knick obejrzeć, czy choćby Doktora House. Sięgnąć po coś, co da Ci ochotę do nauki na kolejny rok, a nie zdemotywuje i wyssie życie jak histo czy biochemia. Ale to moje zdanie:p

Awatar użytkownika
Dat_Boi
Posty: 15
Rejestracja: 25 maja 2016, o 01:03

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Dat_Boi »

Piotrr pisze:Jakoś strasznie mnie denerwuje taka głupia nadgorliwosc. Jeśli się dostaniesz to jeszcze się naczytasz. I to w takim stopniu że będziesz tym srac i rzygać na kilometry. A jeśli nie to po kij? Serio? Bo się interesuję? Myślę że nie wiesz co mówisz. dla ciekawości to sobie kryminał medyczny poczytaj albo nie wiem poogladaj operacje na YouTube. Nie bierz tego do siebie, ale to po prostu jest. Głupie

Widze, że kolega zazdrości ambicji niektórym użytkownikom, no cóż. Bywa.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: makebelieve »

Nie wiem, po co chcesz zabierać sobie wolny czas, potem na studiach będziesz tego żałować Ale jeśli chodzi o Kato, to do anatomii najpopularniejsze są Skawiny i Bochenek do OUN, z histo Sawik (do 2 czy 3 tematów chyba wymagali doczytać z Cichockiego). Na resztę nic nie potrzeba, ewentuaalnie do biofiz Grzesik, ale 95% osób i tak czyta z opracowanych skryptów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości