Najpopularniejsze lektury na medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Biochemik96 »

Jakie są najpopularniejsze, czyli najczęściej przerabiane książki na kierunku lekarskim lub na stomatologii?
Czy jedną z nich jest Biochemia Bańkowskiego"? Jeśli tak to które wydanie?


PS: Nudzi mi się po maturach i chcę przeczytać coś co być może mi się przyda.

Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Biochemik96 »

Mam na myśli najpopularniejsze/najbardziej przydatne książki z przedmiotów na medycynie lub stomatologii np: z anatomii, histologii, embriologii, parazytologii, cytologii, fizjologii, biochemii i tym podobnych ważnych przedmiotów na tych kierunkach.

Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Anthrax »

Serio pytasz? To zależy od uczelni, każda poleca swoje podręczniki na podstawie których później egzekwuje wiedzę.

Chociaż ja bym sobie na razie darował i poczytał Thorwalda (którego książki szczerze polecam).

Mårran, wśród moich znajomych z roku właśnie Thorwald jest modny ^^ , niedawno przetłumaczyli jego kolejną książkę Ginekolodzy"
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Mårran »

Biochemik96, wiem, chciałam uratować Ci wakacje, ale widzę konsekwentnie staczasz się w otchłań śmierci z nudów

Podręczniki do tych przedmiotów, które wymieniłeś, a które są raczej nudnymi elementami z początku studiów, różnią się bardzo w zależności od uczelni. Z anatomii wiem że używane są Skawiny, Morysie czy Woźniak (wszystkie nudne), kiedyś była Pituchowa (koszmarna), a zdarzały się i Bochenki (dłgie i nudnawe, ale lepsze niż Pituch), z fizjologii Traczyk (nie radzę), nowe Konturki (lepsze), Ganong (nie znam) i inne. Anglojęzyczne są fajniejsze. Z histologii Zabel (nie znam) i Sawicki (ciężki). Z biochemii się nie wypowiem, bo u nas królowały miliony slajdów Juliana, ale jak co, to chyba Harper. Z embriologii był skrypt, ale było w nim tyle błędów, że nasza katedra sama go odradzała.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Anthrax »

Z anatomii to teraz katedra poleca Anatomię kliniczną Moorea
Typowy podręcznik anglojęzyczny, tyle że przetłumaczony na język polski.
Dużo kolorowych obrazków anatomicznych (właściwie to jak masz Moorea to nie musisz mieć atlasu), a do tego bardzo dobrze przedstawione aspekty kliniczne.
Mimo to większości nie przypadł ten podręcznik do gustu, i uczą się ze skondensowanego Narkiewicza-Morysia

Jak interesuję Ciebie OUN to możesz poczytać Neuroanatomię czynnościową i kliniczną Narkiewicza i Morysia

Sawickiego odradzam, szkoda marnować sobie wakacji
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: kubut »

Boszzzz Może faktycznie zajmij się Thorwaldem, jak nie gineksy, to możesz zacząć od Pacjentów, albo Chirurgów.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Mårran »

Ja bym w ogóle polecała coś rozluźniającego po maturze, jeszcze tam medycyna Ci bokiem wyjdzie
Pani Buka
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Termo »

Jeżeli chodzi o podstawowe przedmioty to, z biochemii polecam Biochemia Bańkowskiego. W tym roku wyszło nowe, bardzo dobrze zrobione wydanie. Anatomia to autorstwa Bochenka. Histologia - optymalne wydanie Cichockiego i Litwina (napisane bardzo zrozumiale, brak błędów i wątpliwości do tego co się czyta), bardzo rozbudowane - Sawicki. Fizjologia od Konturka/Traczyka.
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Anthrax »

W tematach okołomedycznych to można jeszcze poczytać thrillery medyczne takich autorów jak: Robin Cook, Michael Palmer czy Tess Gerritsen
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: kubut »

Termo, ale tak po maturce, na rozluźnienie polecasz?
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: Termo »

Po maturze polecam książki w ulubionej przez siebie tematyce. Każdy ma swoją. Świetny jest wyjazd nad nasze piękne morze, Mazury, muzea, Bieszczady czy nawet park lub ZOO. Dobrym pomysłem jest również spędzenie czasu z innymi ludźmi bo cech społecznych najbardziej brakuje. Nabycie pokory, szacunku do innych i ich pracy, umiejętności docenienia innych i patrzenia na siebie samego z różnych perspektyw, pozbycie się cwaniactwa i pychy. Dopiero później można zabierać się za myślenie o nauce.
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: karooolajn »

Musisz sprecyzować na jakiej uczelni tak, jak napisała Marran na każdej inne, a często też zależy od asystenta
cudanakiju
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:25

Re: Najpopularniejsze lektury na medycynie

Post autor: cudanakiju »

Fizjologia Traczyka
Anatomia Nettera , Sobotta , Krachowiecki , Pituchowa
Biochemia Bańkowski
Chirurgia Szczeklika ( ale to za wcześnie )
Historia medycyny
Farmakologia , Wykaz Leków P. ( no zapomniałam to już ten wiek )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości