Anthrenus verbasci Nawiedzający robak

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
kamilscheich
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, o 09:36

Anthrenus verbasci Nawiedzający robak

Post autor: kamilscheich »

Mam z tym maleństwem problemy od ok. roku. Próbowałem identyfikować go w różny sposób jednak nie mam pewności. Kilka miesięcy znalazłem ich gniazdo w kurzu pod łóżkiem (najmłodsze osobniki były ledwo widoczne gołym okiem, biało-żółtawe), usunąłem, zdezynfekowałem ale po jakim czasie wróciły. Dzisiaj ZNOWU wylądował na mojej ręce (nie mam pojęcia skąd się biorą - niemal zawsze odkrywam je chodzące po przedramieniu) i postanowiłem go obfotografować telefonem - zdjęcia nie są świetnej jakości ale powinny wystarczyć.

Rozmiar robaka 1,5-2mm
Nie wiem czy są zdolne do latania.
Załączniki
r-1.jpg
r-2.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Nawiedzający robak

Post autor: Trzyszcz »

Skórnikowaty. To nie robak.
kamilscheich
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, o 09:36

Re: Nawiedzający robak

Post autor: kamilscheich »

Trzyszcz pisze:Skórnikowaty. To nie robak.
Pod wpływem wkurzenia na tą małą istotkę, takie a nie inne określenie mi się wyrwało. Chętnie bym zmienił tytuł ale nie widzę takiej możliwości.


Pół dnia dzisiaj spędziłem przeglądając zdjęcia owadów i wydaje mi się, że to może być mrzyk muzealny (Anthrenus museorum). Chciałbym poznać opinię znawców i ewentualne potwierdzenie.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Nawiedzający robak

Post autor: Trzyszcz »

Anthrenus verbasci
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość