Nawóz z pokrzywy

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 67
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 13:53

Nawóz z pokrzywy

Post autor: Sentinel »

Witajcie!

Czy wiecie może co ile dni i jakim stężeniem należy podlewać rośliny uprawowe nawozem z pokrzywy, aby widać było efekty?

Pozdrawiam.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Nawóz z pokrzywy

Post autor: WojtekB »

Sentinel pisze:Witajcie!

Czy wiecie może co ile dni i jakim stężeniem należy podlewać rośliny uprawowe nawozem z pokrzywy, aby widać było efekty?

Pozdrawiam.
PREPARATY Z POKRZYWY
Zbiór pokrzywy prowadzić od maja do września.
Preparat przyśpieszający wzrost roślin i działający przeciw zgniliźnie.
Gnojówka: 200g suszu lub 1 kg zielonej pokrzywy nastawić na 10 l wody i trzymać do sfermentowania.
1.Rozcieńczyć wodą (1:20) i opryskiwać rośliny przed pękaniem pączków (przeciw chlorozie liści).
2.Rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10, podlewać glebę w okresie wegetacji roślin (przyspiesza wzrost).
3.Kapać korzenie roślin doniczkowych (wraz z doniczką) w sfermentowanej gnojówce, rozcieńczonej woda w proporcji 1:10 (przeciw więdnięciu).
4.Podlewać nierozcieńczoną gnojówką stos kompostowy przez cały rok.
Preparat na wzmocnienie roślin, przeciwko przędziorkom i mszycom.
Gnojówka: fermentującą gnojówkę zmieszać w wyciągiem skrzypu (podawałem już o skrzypie) w proporcji 1:0,5 i rozcieńczyć woda (1:50). Stosować do opryskiwania roślin, przed rozwinięciem liści i kwitnieniem.
Wyciąg: 1 kg świeżych roślin nastawić w 1 l wody na 12 godzin. Opryskiwać pędy i liście roślin opanowanych przez mszyce, w okresie wegetacji.
Co do częstości podlewania to już konkretnych informacji nie znalazłem. W porównaniu jednak z sztucznymi nawozami, nawóz naturalny trudniej przedawkować.

Myślę, jednak że nie częściej niż co 2-3 tygodnie. W nawożeniu interwencyjnym można nawet częściej.
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 67
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 13:53

Re: Nawóz z pokrzywy

Post autor: Sentinel »

Dziękuję bardzo za informacje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości