Netter czy Sobotta

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Collo »

gregory94, skoro dopiero zacząłeś studia, to raczej nie powinieneś pisać, który atlas jest lepszy, bo przerobiłeś z niego tylko kilka stron :-P

W sprawie pytania KatarzynaZSDM podpisuję się pod postem Sofii. Wiele osób korzysta z atlasów fotograficznych, ale nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś bazował tylko na nim. Zdjęcia w tych atlasach są idealne, na zajęciach oglądając jakiś preparat zastanawiasz się czasami czy to szyja czy dupa. Jeśli trzeba kupić atlas to lepiej wybrać jakiś zwykły, ucząc się z nich można się dobrze zorientować gdzie co leży albo jak biegnie od początku do końca. Jaki wybierzesz zależy od ciebie. Każdy ma swoje plusy i minusy. A swoją drogą jak z biblioteką? Nic z atlasów nie zostało? Sinelnikovy są mało znane, a pod względem czaszki biją na głowę Nettera i Sobottę

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Aksolotl »

Wolf-Heidegger najlepszy, choc jeszcze bardziej hipsterski od Sinielnikova.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Mårran »

O tym nawet nie słyszałam z oddali.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Aksolotl »

Niemiecki, jak sama nazwa wskazuje. Ale zarabisty sliczne rysunki i rozrysowane na kosciach przyczepy miesni pokolorowane w zaleznosci od tego, co je unerwia.

monsieur_zeus
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2014, o 10:31

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: monsieur_zeus »

Czołem,

Czy zestawienie:

Atlas anatomii człowieka Sobotta Tom 1-3
+
Anatomia człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy
Witold Woźniak


to dobre połączenie?
Potrzebuję czegoś z mianownictwem polskim. Sobotta ma chyba łacińskie.
Myślałem nad atlasem Nettera, aczkolwiek nie wiem jaki dopasowany do tego podręcznik byłby dobry.

Dziękuję za pomoc
MusTTanG
Posty: 20
Rejestracja: 6 lis 2014, o 21:33

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: MusTTanG »

Primo - to zestawienie pasuje chyba tylko na Poznań
Drugie primo - z mianownictwem polskim (choć takowego nie polecam) jest Netter i Gilroy.
Primo ultimo - nie ma raczej czegoś takiego, ze podrecznik pod atlas jest podpasowany, atlasy i podr z reguly są uniwersalne i można je dowolnie krzyżowac". Niby Wozniak jest kompatybilny ale sprowadza się to do tego, ze jak masz rozdział o plucach to Ci piszą na ktorej stronie sobotty masz płuca (o dziwo, to samo jest w spisie tresci atlasu)

Ja używam wszystkich 3: Netter, Thieme, Sobotta, przy czym papierowego mam sobotte po łac. Reszta z kompa, jeden ma fajniej zrobione to, drugie tamto, Thieme ma mnostwo schematów np ulatwiajacych wyobrazenie sobie wszystkiego i poukladanie w głowie. Ale jakbym musiał tylko z jednego to brałbym 1tomowego Sobotte ENG.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: rozekkwidzyn »

Mi najbardziej podpasował Netter, bo jest tańszy niż Sobotta i ogólnie jest dobrym atlasem, nic więcej nie potrzeba. Można się podpierać jakimś fotograficznym z kompa (np Yokochi). Oczywiście Sobotta też jest dobrym atlasem, nie ma się do czego przyczepić. Ile ludzi tyle opinii, niestety
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości