Neurobiologia - krótkie wyklady A.Longstaff

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Neurobiologia - krótkie wyklady A.Longstaff

Post autor: maroo123321 »

Witam,
Zakupiłem książkę w/w i chciałbym zadać pytanie odnośnie wiarygodności informacji tam zawartych. Mianowicie zacząłem właśnie dzisiaj ją sobie przerabiać i natrafiłem na fragment mówiący o tym, iż mózg ( ludzki ) posiada od ok. 300 do 500 mld komórek nerwowych. Można powiedzieć ,iż jakąś tam podstawową wiedzę na temat nb mam ale nie jestem ze wszystkim na bieżąco. Myślę, że w książce tej znajde jakieś podstawowe informacje które są do dziś aktualne ale czy ( jeżeli ktoś czytał ) powinienem raczej do pewnych tematów podchodzić z dystansem - nie chciałbym się nauczyć rzeczy które są nieaktualne. Może ktoś czytał i ma mniej więcej rozeznanie co i jak więc jakby był tak dobry i mnie oświecił co można tam dokładnie przerobić i co jest dalej aktualne ?
Pozdrawiam
Diomedea
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2014, o 21:37

Re: Neurobiologia - krótkie wyklady A.Longstaff

Post autor: Diomedea »

Książki nigdy nie czytałam, ale informacja o ilości neuronów w mózgu jest nieaktualna i sugeruje że prawdopodobnie do danych liczbowych lepiej podchodzić z rezerwą. Sama posiadam książkę do biochemii z serii krótkie wykłady (najnowsze wydanie) i tam właśnie jeśli chodzi o błędy to głównie dotyczą one danych liczbowych.
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Re: Neurobiologia - krótkie wyklady A.Longstaff

Post autor: maroo123321 »

Ok dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości