Neurobiologia UJ

Czy warto studiować neurobiologię, czy po ukończeniu studiów znajdę dobrze płatną pracę, które uczelnie pozwalają na studiowanie neurobiologii? Więcej pytań, odpowiedzi i dyskusji na forum.
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Neurobiologia UJ

Post autor: dr house »

Zdawałam teraz maturę i brdzo chcialabym isc na neurobiologie na UJ (biora tam chemie biologie polski i ang) ale niestety nie zdawalam matury z chemii / pol ang i biol mam na poziomie rozszerzonym, myslicie ze jest sens skladac wiedzac ze za chemie dostane 0pkt i przyjmuja tylko 30osob? (w pierwszej rekrutacji na pewno bym sie nie dostala ale moze w drugiej?)
CO o tym myslicie?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2009, o 11:16 przez dr house, łącznie zmieniany 1 raz.
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: nelia »

Jakie progi były w poprzednich latach ?
Przelicz sobie mniej więcej ile będziesz miała punktów (mniej więcej), czy w ogóle jesteś bliska progów z poprzednich lat.
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: dr house »

kurde nie wiem jakie były progi / ale poszukam D
A orientujesz sie moze jak to jest z tymi doswiadczeniami na zwierzetach na neurobiologii
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: formica »

Spróbować możesz, choć może być ciężko bo chem liczona jest razy 2.
Próg z zeszłego roku wynosił około 560, ale nie ma co na niego patrzeć bo zasady rekrutacji były zupełnie inne.
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Dober »

Nie opłaca Ci się, neurobiologia jest często kierunkiem zapasowym dla ludzi starających się na lekarski, czyli ludzi, którzy chemię zdawali na pewno. Chemia była łatwa w tym roku, a jeszcze jak do tego liczy się razy dwa (przedmiot z 1. grupy) . mi by było szkoda 75 zł. pozdrawiam
corelips
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2011, o 23:34

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: corelips »

Rozgladam sie za kierunkami podobnymi do psychologii/biotechnologii . niestety na maturze w tym roku zdawalam na poziomie rozszerz jedynie BIOLOGIE, ANGIELSKI, POLSKI, czyli chemii niet.
Blagam, niechze mi ktos poradzi jakie kierunki moglabym zaatakowac przy rekrutacji w czerwcu! Jestem totalnie bez planow Coz, ze interesuja mnie nauki tj. kosmetologia, analityka medyczna, filologia ang. Albo sie nie dostane z powodu braku chemii [tutaj mysle oczywiscie o analityce/farmacji] albo nie widze sie w zawodzie nauczyciela angielskiego. Jesli ktos bylby na tyle cierpliwy, bylby chetny udzielic mi porady - bede padac krzyzem do stop
meadow
Posty: 80
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:50

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: meadow »

corelips,

na kosmetologię i analitykę beż chemii możesz dostać się do Bydgoszczy, jeśli Cię to w jakikolwiek sposób zadowoli.
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Black Widow »

jakie były progi na neurobiologię w 2010 lub 2009 mniej więcej, na 100 pkt
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: _włóczykij »

Jaki byl prog na neurobiologie Uj w 2010?

i Waszym zdaniem ten kierunek może pomóc w przygotowaniu do matury w 2012 roku z bio, jak i z chem ?
olde

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: olde »

czy dobrze rozumiem, że biologia R i chemia R jest liczona x2, + polak x0,5 i angol x0,75? co mi daje wynik = suma pkt/5,25 ?
Blaszak
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2011, o 21:37

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Blaszak »

Hej,

ważna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą na poważnie zająć się neurobiologią:
trwa rekrutacja na II stopień studiów na Kierunku NEUROBIOLOGIA na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Jest to pierwszy nabór na studia magisterskie na Neurobiologii.
Ze względu na małe rozpowszechnienie informacji o tych studiach
w tym roku dostanie się na ten fascynujący kierunek może być
relatywnie łatwe (w kolejnych latach może być podobnie jak
z I stopniem - liczba kandydatów nigdy nie spadła poniżej 10 na 1 miejsce ).
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Charlize91 »

na ile mniej więcej % trzeba zdać chem i biol żeby można było myśleć o neuro?
anox
Posty: 56
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 21:29

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: anox »

Wiecie może, czy na ten kierunek neurobiologii na UJ jest konieczny przedmiot II i III rzędy [tam, m.in angielski, polski] na poziomie rozszerzonym? Tzn, zdając samą biologię i chemię jest sens w ogóle brać udział w rekrutacji?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości