Nie ratujcie życia śmiercią

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: armistice »

lith pisze:Toć zżeranie się nawzajem to podstawowe prawo natury. Ofiara, drapieżnik, selekcja naturalna- te klimaty. Że żubra oprócz człowieka praktycznie nie ma co zeżreć/ustrzelić to człowiek jak musi to ogarniać. a że jest to po drodze właśnie z wielowiekową tradycją i polowania człowiekowi towarzyszą praktycznie od zawsze to tym lepiej.
Jakbyś nie wiedzial to czlowiek juz jest poza prawami natury- zżeranie sie".
Czlowiek jest w takiej sytuacji, ze nie musi polować oraz nie musi zabijac zubrow. Co z tego ze wielowiekowa tradycja zboczonego strzelania"- te zwierzeta i tak juz zyja na ograniczonych terenach i jest ich mało. Zboki jak chcą to niech sobie robia sztuczne trofea .
Zadziwia mnie stan moralnosci ludzi typu : wazniejsze jest to ze czlowiek ma tradycyjne polowania- a zubry by sie i tak siebie nawzajem powygryzaly- dlatego czlowiek moze to robic. Zal.ru
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

Adam Gac pisze:
Mięsa, nabiału, jaj i innych odzwierzęcych produktów nie jem. Autobusem czasem jeżdżę, mimo iż wiem, że benzyna jest lub była kiedyś testowana na zwierzętach. Świat jest przesiąknięty do cna wykorzystywaniem zwierząt.
Lew, wilk , rekin aby przeżyć musi zabijać. Człowiek nie musi a jest największym zabójcą na ziemi. Mało tego, dieta wegańska może być smaczna, zdrowa i zapewniać ochronę przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi typu, miażdżyca, cukrzyca niektóre nowotwory.
1. A do szkoły jak jeździsz? Nawet jeżeli teraz chodzisz, czy jeździsz sobie konno, może rowerem, to pamiętaj, że nie zawsze są takie możliwości.

2. Jestem wszystkożercą, więc mam prawo zjeść sobie kawał mięcha. Mam czekać, aż krowa zdechnie i się rozłoży na polu? Co prawda nie zawsze jest ono zabijane w sposób humanitarny, ale mam nadzieję, że ginie od razu.

3. smaczna może i tak, ale mój organizm czasami prosi się o schabowego, nie ma co ukrywać. Nie jest zdrowa, człowiek potrzebuje białka (i innych składników z diety zwierzęcej też) i na pewno nie zjesz tyle strączkowych roślinek, aby je zapewnić. A i rośliny są zatrute tymi wszystkimi pestycydami. mniam

Poza tym nie wolno przesadzać. Takie jest moje zdanie i chodzi tu o każdy aspekt w naszym życiu.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: kociara1993 »

JaneDoe, wegetarianizm jest naprawdę bardzo zdrowy, to właśnie nadmiar białka powoduje raka. ale o tym się nie mówi.
a mój się nie prosi, jak zobaczę, albo poczuję padlinę, to coś mi podchodzi do gardła
ale każdy ma prawo do własnego zdania
a pan Adam Gac, z tego co wiem, jest już dorosłym facetem i do szkoły nie chodzi
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

Nadmiar!
Chodzi o umiar Zawsze ten problem umiaru.

A ja mówiłam o weganizmie nie wegetarianizmie, to co innego, brak mleka, jajek i tej całej reszty to już w ogóle lekka przesada
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: kociara1993 »

też sobie nie wyobrażam weganizmu, ale podobno da się
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

do wegetarianizmu nic nie mam, ale sama bym tak nie mogła, jak ja mam problem z utrzymaniem po prostu zdrowej diety, a co dopiero nie zauważaniu szynki w lodówce. Moja koleżanka za to miała anemię.

Co do tych żubrów, ten łeb był specjalnie przeznaczony na WOŚP, wiele sportowców daje swoje medale, czy inne fanty na aukcje, chociaż wątpię, żeby zdobywając medal, czy strzelając do żubra o tym myśleli. Lepiej, żeby łeb został wystawiony na aukcji i za o wiele większą kwotę niż normalnie (tak jest na aukcjach charytatywnych) niż nie miał absolutnie żadnego przeznaczenia, a wątpię, żeby żubr został postrzelony specjalnie w celu spreparowania go.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

nie był specjalnie przeznaczony*
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: lith »

armistice pisze:Jakbyś nie wiedzial to czlowiek juz jest poza prawami natury- zżeranie sie".
Nie jest. raczej sobie nie wyobrażam przejścia na fotosyntezę czy inne zupełnie sztucznie wywarzane pokarmy. Czy to jedzenie zwierzów, czy roślinek to dalej zżeranie się. Na siłę niczego bym nie zmieniał- na naszych terenach z dziada pradziada mięcho się jadło, organizm mamy do tego przystosowany, a bawiąc się w krowę można sobie więcej szkód niż pożytku narobić

Ale temat nie tyle o weganizmie/wegetarianizmie a o licytowaniu trofeów. sorry, ale jak ktoś robi szum, bo licytują wypatroszoną włochata krowę, w momencie kiedy wołowina leży w każdym sklepie to co najmniej przewrażliwienie.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

Szukanie okazji by sobie pokrzyczeć a nie przewrażliwienie.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: kociara1993 »

ja nie jestem bardzo radykalna, na pewno nie tak, jak niektórzy, ale uważam osobiście, że taka licytacja to po prostu coś niestosownego - propagowanie tego krwawego, jak to niektórzy błędnie mówią, sportu i przekonania, że zwierzęta są niżej, tymczasem jesteśmy na równi, one tak samo jak my czują i przeżywają
jednak na pewno nie jestem zwolenniczką wmawiania ludziom na siłę co jest dobre, a co złe, każdy ma prawo mieć własne zdanie
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Tomq »

Nie chcę Wam podcinać skrzydeł albo coś ale mięso to ważny element pożywienia każdego z nas, nie możecie patrzeć w sposób oto żubr, chcę go zjeść tylko oto niezbędne składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ludzie!
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: kociara1993 »

Tylko dlaczego WHO uznało dietę wegetariańską jako bezpieczną na każdym etapie życia, włączając w to okres ciąży i karmienia piersią"?
wiem, że różne są zdania na ten temat, ale jedno nie ulega wątpliwości - jest to dieta zdrowa przynajmniej dla dużej większości ludzi
poza tym, wegetarianie 3x rzadziej zapadają na nowotwory i żyją dłużej
ja nikogo nie chcę nawracać, ale chcę uświadomić ludzi, że wegetarianin nie oznacza anemik
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: szama »

Patrząc na moja koleżankę z gimnazjum która wegeterianizmem zniszczyła sobie zdrowie a miała naprawdę duzo zapału i chęci do zywienia się tymi wszystkimi kiełkami i soją powiedziałam sobie że nigdy w zyciu żadnego wegeterianizmu Do niedwana wegetarianizm nie istniał i o dziwo zapadalnośc na nowotwory była duzo niższa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość