Nie ratujcie życia śmiercią

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Tomq »

Troski o ludzi. Jeśli martwe zwierzę albo jego głowa uratuje życie 2 dzieci to jak dla mnie niech wystawią jeszcze 100 takich głów = 200 uratowanych dzieciaków
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Tomq pisze:Troski o ludzi.
Dlaczego wykluczasz, by tę troskę rozszerzyć na inne gatunki? Nawet jeśli w tym roku zbierają na ludzi to skąd wiesz, że kiedyś nie będą zbierać na zwierzęta? Albo nie poprą jakiejś akcji na rzecz zwierząt?
Poza tym nikt nie neguje chęci pomocy czy troski o dzieci. Nikt nie neguje także szlachetnych intencji BPN. Jednak przy tym wszystkim, ich pomysł był chybiony i trzeba to głośno powiedzieć.
Gdybyś stanął przed wyborem: życie dziecka lub życie żubra to wiadomo co byś wybrał i ja bym to całkowicie poparła. Ale to nie jest taka sytuacja, bo równie dobrze można wystawić inny przedmiot i to też pomoże. Więc czemu konieczne jest wystawianie akurat tego trofeum?
Uczenie dzieci szacunku do życia - nie tylko ludzkiego, ale w ogóle - i wrażliwości na cierpienie (którego zwierzęta też doświadczają) na pewno nie wyjdzie im na złe. Społeczeństwu także się to przysłuży, bo w końcu dzieci są naszą przyszłością i chyba lepiej, by umiały spojrzeć dalej niż na czubek własnego nosa.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: lith »

Traktujecie polowania jako coś złego/strasznego/chorego widocznie nie wszyscy tak sądzą. Ja mam na chacie całkiem sporo jakiegoś poroża, jakiś głów jeleni i jakoś nie widzę nic w tym złego. Uważasz, że to jakieś nieszlachetne/nieludzkie/nieetyczne? O.o
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

lith pisze:Uważasz, że to jakieś nieszlachetne/nieludzkie/nieetyczne? O.o
Jeśli pytanie było skierowane do mnie to owszem, tak uważam. Domyślam się, że oczekujesz uzasadnienia?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

A co mieli z tym żubrzykiem zrobić? Skoro już z jakiś powodów (na pewno słusznych: albo był chory, stary no cokolwiek sensownego, bo jak sama powiedziałaś, nie zabija się w Parku Narodowym gatunków chronionych bez powodu) to lepiej wypchać łeb i niech powisi w domu jakiegoś bogatego kolesia, który swoimi pieniędzmi uratuje życie dzieci. No to po prostu pozytywny skutek uboczny tego, że żubr już nie żyje. Tak jak już napisałam, na pewno zabijając żubra nie myśleli: o, a jego łeb pójdzie na aukcje WOŚP", tak jak sportowcy nie myślą w chwili zwycięstwa o tym, że pewnego dnia oddadzą swoje medale na aukcje.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

Nie sądzicie, że ta wasza debata jest przegadana? Każdy ma swój sposób na życie więc stop this shit.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

JaneDoe pisze:A co mieli z tym żubrzykiem zrobić? Skoro już z jakiś powodów (na pewno słusznych: albo był chory, stary no cokolwiek sensownego, bo jak sama powiedziałaś, nie zabija się w Parku Narodowym gatunków chronionych bez powodu) to lepiej wypchać łeb i niech powisi w domu jakiegoś bogatego kolesia, który swoimi pieniędzmi uratuje życie dzieci. No to po prostu pozytywny skutek uboczny tego, że żubr już nie żyje. Tak jak już napisałam, na pewno zabijając żubra nie myśleli: o, a jego łeb pójdzie na aukcje WOŚP", tak jak sportowcy nie myślą w chwili zwycięstwa o tym, że pewnego dnia oddadzą swoje medale na aukcje.
Może go po prostu skremować/zakopać/oddać do badań naukowych? Cokolwiek.
Rozumiem Twój punkt widzenia i szanuję go, ale mimo wszystko przyzwalanie na polowania kłóci się z moimi zasadami moralnymi i nie mogę przejść obok tego obojętnie. A przyznasz chyba, że takie wieszanie sobie łbów zwierząt jest siłą rzeczy propagowaniem polowań, jako czegoś godnego szacunku/podziwu czy no po prostu czymś czym warto się pochwalić?
Gajek pisze:Nie sądzicie, że ta wasza debata jest przegadana? Każdy ma swój sposób na życie więc stop this shit.
Nie, nie sądzimy. A skoro ludzie chcą dyskutować to chyba po to jest forum, so let it be
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

I tak oto powstanie 20 kolejny stron w których każdy będzie prawił swoje morały a nikt ich nie będzie czytał.
Wątpie by ktoś pomyślał sobie nagle o jezu on/ona ma racje, zostaje wegiem/wszystko żernym, przekonała mnie do tego osoba z forum której nie znam". Bless *
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Gajek pisze:I tak oto powstanie 20 kolejny stron w których każdy będzie prawił swoje morały a nikt ich nie będzie czytał.
Wątpie by ktoś pomyślał sobie nagle o jezu on/ona ma racje, zostaje wegiem/wszystko żernym, przekonała mnie do tego osoba z forum której nie znam". Bless *
Jeśli dyskusja jest prowadzona na odpowiednim poziomie a jej uczestnicy wysuwają logiczne argumenty to czemu nie? Ja tam lubię czytać opinie innych ludzi i często dają mi one do myślenia
Więc widzisz ile ludzi, tyle opinii. Najważniejsze, że żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy może robić co chce i jak ja np. nie lubie Rozmów w toku to ich nie oglądam a moja mama lubi i sobie ogląda na innym telewizorze I to jest piękne
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

"Najważniejsze, że żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy może robić co chcelt- LOL

Uprawiajcie tą swoją sztukę dla sztuki. Jedna racja - opnie są jak dupy, każdy ma swoją i powinien zostawić innych w spokoju.

Czy cytując Daj żyć, pozwól umrzeć albo spierdalaj".
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

Gajek, to jest właśnie dział do dyskusji. Szczególnie, że tyczy się etyki. Poza tym do tego służy też forum.

PS no to wybierz jedną z tych trzech opcji.

sophie,
Pewnie resztę ciała przeznaczyli do badań, czemu nie? Tego nie wiemy, a po co mieliby skremować, jak może to przynieść inną korzyść?
A ja nie poruszam tu kwestii polowania.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Gajek pisze:"Najważniejsze, że żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy może robić co chcelt- LOL
Dobra, może nie jest idealnie, ale jeśli Ci źle to się przeprowadź np. do Korei Płn. Wtedy zobaczymy
Zresztą mniejsza, bo się zrobi off top
JaneDoe pisze:Pewnie resztę ciała przeznaczyli do badań, czemu nie? Tego nie wiemy, a po co mieliby skremować, jak może to przynieść inną korzyść?
A ja nie poruszam tu kwestii polowania.
W samym wypychaniu w sumie nie widzę nic zdrożnego, ale Niestety wypchane zwierzęta kojarzą się jednoznacznie z polowaniem i kiedy używa się, można powiedzieć, takiego transparentu czy symbolu polowań przy tak głośnej i jakby nie patrzeć szlachetnej akcji jaką jest zbieranie pieniędzy dla dzieciaków przez WOŚP no to po prostu, chcąc nie chcąc niesie to ze sobą pewne przesłanie.
I myślę, że właśnie o to przede wszystkim chodzi działaczom z Empatii". Bo tak naprawdę niewielu ludzi się zainteresuje tym, z jakiego powodu ten żubr zginął i w jakich okolicznościach. Popiersie to popiersie. Ktoś upolował, wypchał i jest.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

No, jak chcesz pogadać na temat wad systemu demokratycznego to zapraszam na gadu

Popatrz na to w inny sposób, ta krowa i tak by została zabita, więc po co miała się zmarnować skoro mogła pomóc w zbiórce pieniędzy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości