Podagrycznik pospolity

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
gregona
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2012, o 21:05

Podagrycznik pospolity

Post autor: gregona »

Drzewo niestety pozostaje dla mnie zagadką, rośnie nad jeziorem, przy ogródkach działkowych. Długie ogonki są specyficzne i postrzępiony liść. Niestety na fotografii takie nadgryzione te liście, a zdjęcie drzewa dziwnym trafem się nie zachowało
Druga roślina kojarzy mi się z parkami, albo ogrodem botanicznym, taka specyficzna okrywowa, ale za licho nie mogę znaleźć co to jest. Też rośnie nad jeziorem.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: nietypowe drzewo i już bardziej typowa roślina okrywowa

Post autor: Pobóg »

Roślina to podagrycznik pospolity, na żyznej, próchnicznej ziemi pokrywa często cały teren, panoszy się strasznie, czym muszę przyznać dosyć mnie denerwuje. Drzewo, no cóż na zdjęciu prawie nic nie widać. U góry są jakieś 2 ogonki liści czy coś innego lekkie zgrubienie na ich końcach? Są też jakieś ciemne kulki, czy mi się w oczach troi? Liść mocno uszkodzony trochę jakby dębu czerwonego, ale mało powcinany, no nie wiem. Jeśli bywasz w tej miejscowości to zrób zdjęcie pnia, gałązek i liścia od spodu, owoc lub kwiat też mile widziany, wtedy ktoś, a może i ja rozpozna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości