Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JohnyM

Re: Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum - na zawsze

Post autor: JohnyM »

No, Alphapohot 2 to całkiem niezły mikroskop na początek. Co prawda konstrukcja na poziomie studenckim/rutynowym (młodszy e200) ale pozwala na szeroki wachlarz technik z japońską jakością!
JohnyM

Re: Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Post autor: JohnyM »

Hmm ciekawa sprawa, dzisiaj wrzuciłem moje lustra na spektrometr i okazało się że UV jest właśnie V". i to pochodzi z kostki olympusa. ciekawe skąd taka pomyłka. Także zostało mi jeszcze lustro UV / VIS i to chyba nie będzie się dało obejść domowymi sposobami. Choć myślę o jakiejś szybie z powłoką UV, teoretycznie to jest takie dichro.
Po straceniu cierpliwości z HBO buduję colibri".

Wow. Powodzenia i koniecznie dziel sie swoimi doswiadczeniami.
Mam dużo więcej takich projektów (makroskop, met3 na dia/epi, motofocus, colibri", skan laserowy), na razie wszystko niedokończone bo utknę na jakimś detalu Jak coś skończę to pokażę efekt.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Alphaphot-2 z kontrastem fazowym, ciemnym i jasnym

Post autor: planapo »

Jeszcze raz powodzenia

A Wasze posty to chyba do fluorescencji pasuje przeniesc, chyba ze chcecie osobny watek dla tego typu projektu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości