Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2017, o 20:15 

Elektroujemność jest ważna w wielu reakcjach, żeby zobaczyć czy reakcja zajdzie, czy nie itd.
Ale nie rozumiem.

-Według elektroujemności Paulinga:
PIERWIASTKI ELEKTRODODATNIE- maja niskie wartości elektroujemność(np. Cs, Rb, K), łatwo oddają elektrony, a trudna je przyjmują, więc są dobrze reaktywne.
PIERWIASTKI ELEKTROUJEMNE- mają wysokie wartości elektroujemności (np. F, Cl), łatwo przyjmują elektrony i trudno je oddają, więc są słabiej reaktywne.

-I teraz patrząc na szereg elektroujemności metali to te na samym dole (Cu, Ag, Hg) mają +, czyli sa elektrododatnie czyli powinny łatwo oddawać elektrony i łatwo wchodzić w reakcje, ale one przecież są metalami nieaktywnymi i ciężko wchodzą w reakcje, więc moje założenia wykluczają się...
Możecie skorygować moje błędy i wytłumaczyć?

Podobne wątki
 Wątki   Autor   Odpowiedzi   Wyświetlone   Ostatni post 
Nie ma nieprzeczytanych postów w tym dziale. nie wiem o co chodzi w tym wszystkim ;/;/;

Anana

2

693

9 wrz 2007, o 12:45

jillian Zobacz najnowszy post

Nie ma nieprzeczytanych postów w tym dziale. chemia czy ktos moze wie o co w tym chodzi?

magdalena2250

1

514

4 gru 2006, o 15:48

Anex Zobacz najnowszy post

Nie ma nieprzeczytanych postów w tym dziale. moglby mi ktos wyjasnic o co w tym chodzi?

bear663

1

1676

19 lis 2007, o 18:07

Korczaszko Zobacz najnowszy post

Nie ma nieprzeczytanych postów w tym dziale. O co chodzi z mocą kwasów i zasad?

Ola1909

2

306

30 wrz 2015, o 23:12

adamantan Zobacz najnowszy post

Nie ma nieprzeczytanych postów w tym dziale. błagam pomóżcie!! chodzi o reakcje zobojętniania

nicolee

6

980

8 lut 2007, o 21:02

nicolee Zobacz najnowszy post

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności