OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
mcbiologist
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2012, o 09:38

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: mcbiologist »

Ja się tak zastanawiałem, przecież wyniki prac badawczych przychodzą gdzieś w grudniu, a etap okręgowy już pod koniec stycznia. Myślę, że wiele osób zaczyna naukę dopiero po otrzymaniu recenzji za pracę badawczą i pewnie im też się udaje (mają wtedy niecałe 2 m-ce).
Uczyć się w wakacje, a potem zobaczyć, że nie ocenili pracy na minimum 20 pkt musi być dołujące - niby wiedzy nigdy za wiele (:D), no ale jednak chyba szkoda.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: Jane Doe »

mcbiologist, to wypada na listopad i jeżeli myślisz, że 2 miesiące nauki wystarczą na olimpiadę to niestety muszę Cię rozczarować, ale tak nie jest.
Wakacje nie są po to, żeby się uczyć. poza tym z reguły trzeba mieć niesamowicie banalną albo źle zrobioną pracę, żeby nie mieć 20 ptk.
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: Fivex »

Jane Doe, czyli w sumie tak jak ja. A że sobie szukam nowych gier, więc się odciągam od nauki sam.
made_in_japan
Posty: 15
Rejestracja: 3 lip 2012, o 23:47

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: made_in_japan »

Miałam plan przerobic caly materiał z bioli w wakacje, jak narazie mam za sobą genetyke i biochemie. Moze uda mi sie jeszcze jeden dzial przerobić . Chyba lepiej porządnie prace napisać, żeby być spokojnym by dużo punktów komisja nie zabrala. Orientujecie się mniej wiecej jak oceniają prace na centralym ? Jeszcze więcej punktów ucinaja niz na okregowym ?
mcbiologist
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2012, o 09:38

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: mcbiologist »

made_in_japan, z czego przerabiałaś te dwa działy?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: Jane Doe »

Fivex, szukanie nowych gier to zdrowy objaw, ale zaczynanie grać to już mniej

made_in_japan, oceniają inaczej, to pewne. Sama z nazwa ocenianie daje nam z definicji informację o tym, że jest to w pewnym stopniu subiektywna opinia. Ja na okręgówce np miałam 42 ptk, na centralnym 39. Za to mojej koleżance z 39 skoczyli do 43 chyba
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: bioman »

Ja zamiast gier wole dobry serial

Jane Doe, myślisz, że im więcej osób wysyła z jednej szkoły prace to trudniej się przebić?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: Jane Doe »

bioman, nie ma to znaczenia.
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: Fivex »

Zetknąłem się z pytaniem, które właściwie nie daje mi teraz spokoju, bo odpowiedź mnie zadziwia:
U okrytonasiennych komórki plemnikowe, czyli gamety męskie, nie powstają bezpośrednio po mejozie. Ile podziałów mitotycznych poprzedza wytworzenie gamet męskich?
Odpowiedź to podobno 4. Mógłby ktoś wyjaśnić - SKĄD?!
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: bioman »

Sprawdzałem w Morfologii Szweykowskich, w swoim podręczniku szkolnym i wszędzie mam tylko, że komórka generatywna dzieli się na dwie kom. plemnikowe.

btw. skad to pytanie?
made_in_japan
Posty: 15
Rejestracja: 3 lip 2012, o 23:47

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: made_in_japan »

mcbiologist, z Jedność i różnorodność i kompedium licealisty PWN-u ( zawiera trochę wiecej informacji niż Operon). Przymierzam sie do kupienia bardziej fachowych książek, jeszcze villego od koleżanki pożyczę.
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: Fivex »

bioman, z mego tajemnego źródła. No, w każdej książce, która zawiera botanikę, a mam ich. ze 4 (trochę sam siebie przerażam ilością książek o roślinach) pisze, że komórka generatywna dzieli się na 2 plemnikowe, które spływają w dół łagiewką. Więc, nie mam pojęcia o co chodzi w tym pytaniu.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: OB- nauka,przygotowania ,praca badawcza itp.

Post autor: bioman »

Fivex, podejrzane to twoje źródło w takim razie w Ville też nic o tym nie ma
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości