obieg materii w przyrodzie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Anula

obieg materii w przyrodzie

Post autor: Anula »

moze ktos zna jakas stronke ze schematami obiegu materii w przyrodzie?mam takie zadanie z biologii,moze ktos robil:Podrecznik do 2 klasy LO,wyd,Operon,zakres podstawowy,zad,12/137 )))albo ktos po prostu mi to wyjasni?bede wdzieczna:)
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: obieg materii w przyrodzie

Post autor: Ambasador »

to moze napisz tresc tego zadania co bo nie mam akurat podręcznika od biologii a powinienem
Patrycja

Re: obieg materii w przyrodzie

Post autor: Patrycja »

Szczerze, teŻ o mam. jestem w 2 gim. i ja nie potrzebuję schematu, bo mam w podręczniku, ale poprostu tego nie rozumiem / :/
MoŻe ktoś mi dokładnie wytłumaczy obieg materii i przebieg energii w przyrodzie? bylabym wdzięczna:)
Pozdrawiam
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: obieg materii w przyrodzie

Post autor: beba »

a-dwutlenek węgla
b-detrytus (martwa materia organiczna)
c-konsumenci drapiezcy
d-sole mineralne

a) destruenci ropzkładja martwa materię organiczna (czyli detrytus) i przyczyniaja sie do obiegu pierwiastków w przyrodzie
b) musisz tu sama opisać opierając sie na schematach ze strony 131 (obieg wody i wegla) oraz 133 (obieg azotu)
c)równowaga ekologiczna ekosystemu to stan dynamiczny procesów ekologicznych, w których produkcja i rozpad żywej materii równoważą się w obrębie naturalnego układu, a struktura tego układu nie zmienia się w czasie. Równowaga ekologiczna ekosystemu jest tym stabilniejsza, im więcej gatunków wchodzi w jego skład. (rozwiń tą myśl w odniesieniu do schematu)
d)brak pokarmu dla konsumentów roslinozerców, w konsekwencji oni gina i brak pokarmu dla konsumentów drapiezców zmniejsza sie liczebnosc osobników w ekosystemie

[ Dodano: Wto Lut 06, 2007 21:38 ]
ojjjjjj,teraz dopierop zwróciłam uwage na datę tego postu
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: obieg materii w przyrodzie

Post autor: tin »

Data się nie przejmuj. Zawsze może się komuś przydać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość