Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: _fenix_ »

planapo pisze:Wartosc tego obiektywu to ok. 150 $, ale na pewno bylo to podstawa do targowania i obnizenia ceny wyjsciowej.

Jesli cala reszta mikroskopu jest sprawna to ciagle byl to niezly zakup.
Tak masz rację, mechanicznie i objektywy 4x, 10x, 20x są OK 100x nie testowałem bo nie mam na czym i nie mam olejku jeszcze, nie widziałem takiej ceny za ten obiektyw, ale w związku z tym poinformowałem sprzedawcę i mam nadzieje że skończy się to tak jak powinno.

Mam tylko pretensje do rzeczoznawcy który wydał orzeczenie/opinie że sprzęt jest sprawny tylko że widać ślady zabrudzenia optyki.
To chyba na razie tyle.

Fajnie by było aby na forum pojawił się post opisujący jak podchodzić do czyszczenia optyki w mikroskopach, czeka mnie rozebranie nasadki i czyszczenie pryzmatu, ale mając na uwadze że jak rozbiorę i zacznie łapać kurz z otoczenia to mogę sobie więcej zaszkodzić niż pomóc.

Ktoś z doświadczonych kolegów z tego forum mogły poświęcić czasu którego pewnie i tak brak, na napisanie takiego tematu co by opisał sposoby, na co uważać co można zepsuć i czego nie używać do czyszczenia.
Sądzę że temat miałby podobną czytelność jak ten polecający przeczytanie zanim zdecydujesz się jaki mikroskop kupić.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: planapo »

Podalem oczywiscie cene rynkowa, nowy kilkaset $, jakies 400-500 chyba.

Co do czyszczenia to bylo kilka tematow, ale rzeczywiscie nikt jak do tej pory nie zebral tego w calosc, dzieki za sugestie i bedzie na uwadze sa tu conajmniej 2 osoby ktore bardzo dobrze wiedza jak to zrobic.
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: _fenix_ »

planapo pisze:Podalem oczywiscie cene rynkowa, nowy kilkaset $, jakies 400-500 chyba.

Co do czyszczenia to bylo kilka tematow, ale rzeczywiscie nikt jak do tej pory nie zebral tego w calosc, dzieki za sugestie i bedzie na uwadze sa tu conajmniej 2 osoby ktore bardzo dobrze wiedza jak to zrobic.
Ja jestem zniecierpliwiony bo czeka mnie sporo pracy przy czyszczeniu, zastanawiam się jak to zrobić aby układ optyczny nie zassał więcej niż jest teraz, no i czyszczenie okularów bo jest na nich sporo śmiecia.

Pozdrawiam i miłego wypoczynku w zbliżający się weeckend.

Michał
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: _fenix_ »

Aby udokumentować sobie taki przypadek głupoty ludzkiej podaje link do katalogu gdzie można obejżeć zdjecie feralnego obiektywu po kilku czyszczeniach soczewki, które nic nie dały.
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: _fenix_ »

Po rozmowach okazało się że zlecający zaoszczędził na opisie rzeczoznawcy i nie chciał robić dokładnego opisu, bo by to kosztowało i zostało to zrobione niechlujnie przez co wprowadza się w błąd kupujących a sprzedający myśli że wszystko jest OK, bo ma opis rzeczoznawcy.

Wniosek taki że nawet z instytucji jak się coś kupuje trzeba uważać i bez sprawdzenia nie kupować.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: planapo »

kupisz spokojnie tanio zamiennik tego obiektywu, a caly mikroskop jeszcze Ci posluzy
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: _fenix_ »

planapo pisze:kupisz spokojnie tanio zamiennik tego obiektywu, a cały mikroskop jeszcze Ci posluzy
Rozumiem to tak na otarcie łez!

Bez 40x to trochę dziwnie się korzysta.
Jak miałbym już kupować to raczej coś z PLAN Fluor 40x.

Michał
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: _fenix_ »

Pytanie dla tych co posiadają obiektyw NIKON PLAN 40x , czy mógłbym prosić o zrobienie zdjęcia od strony gwintu oraz od strony soczewki w dość dużym powiększeniu aby było widoczne łączenie soczewki z metalem.
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: _fenix_ »

Poszukuje osoby, firmy aby wystawił opinie na obiektyw NIKON Plan 40x.
Opinia ma dotyczyć czy obiektyw w dniu sprzedaży był już uszkodzony.
instytucja nic nie możne zrobić bez opinii fachowego zakładu serwisowego.

Sprawa jest na dobrej drodze tylko bez papierów nic się nie zrobi.

Oczywiście takowy obiektyw firmie wysyłam do ekspertyzy.
Proszę o pomoc w znalezieniu dobrej firmy której opinia nie była by podważna !

Michał
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: planapo »

Zobacz tu:
microins.krakow.pl
gosc na bank jest fachowcem/serwisantem.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Objektyw nie ostrzy nigdzie CIF 40x Plan Nikon

Post autor: LoginPiotrusia »

Zwykły PLAN:
ebay.pl/itm/Nikon-Objektiv-Plan-40x-/370622208138
- ale zaproponuj gościowi 400,- PLN
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości