oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: Mårran »

lith, na trzecim padło, nawet na zaliczeniu dostałam

A co do ocen, to uparliście się tak na tę anatomię, a jest ona ogólnie słabym przykładem, bo tu akurat liczy się niemalże wyłącznie zdać-nie zdać ]
Pani Buka
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: AleksandraK »

Poza stypendium zastosowań ocen nie wiedzę. W mojej rodzinie nawet pochwalić się nimi nie idzie:)
Szczerze mówiąc zdziwiona jestem, że ktoś na I roku męczy oceny- u nas było to zdam, zdam, zdam". Trzeba się przyzwyczaić, że wiele zależy od nastawienia prowadzących, nacisku jaki się kładzie, powtarzania pytań, humoru przy egzaminie ustnym, czasem zwykłego szczęścia. Jak to w życiu. Współczuję jedynie tym, których rodzice za CHRL tego nie rozumieją i suszą głowę za wszystko mniejsze niż 4.5.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: Medycyna Lwów »

przełożenie ocen na wiedzę zazwyczaj jest jednak, zwłaszcza jak sie porówna osoby ledwo zdające i te mające same 4 i 5. inna kwestia umieć wiedzę wykorzystać, logicznie myśleć itp. itd.
Poza tym olbrzymim plusem dobrych ocen jest stypendium, które wcale nie jest małe.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: Mårran »

Stypendium to swoją drogą.

Kaamil, masz rację, ale patrząc na oceny, skupiałabym się raczej na tych z późniejszych lat. Z anatomii czy histologii można się nie obkuć na 5, bo woli się zakosztować więcej życia studenckiego, ale oczywiście przy przedmiotach, gdzie zaliczenie to 50% myślenia, można się pokusić o różnicowanie studentów z głównie 4 i 5 i stałych bywalców n-tych terminów.
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: lith »

Swoją drogą po roku 10x więcej będzie pamiętała osoba mająca w 3 terminie 3 po dopycie niż zerówkowicz z 5, który nawet się nauczyć tego nie zdążył

A stypendium z samych ocen jest do zgarnięcia jeszcze? Bo wbrew mojemu podejściu do ocen coś po drodze się zje. i wyszło, że temat mnie zaczął interesować.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: Anielka »

generalnie od tego roku akademickiego ważne jest też uczestnictwo w kołach naukowych itp., u nas na uczelni mieli chyba nawet odpowiedni przelicznik na wszelkie udzielanie się . z samą średnią ciężko. myślę że na pozostałych umedach podobnie.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: attyde »

A właśnie nie było u nas tak najgorzej, ze średnią z samych ocen 4.36 + 0 kół naukowych i czegokolwiek dostawało się najniższe stypendium.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: Mårran »

U nas bardzo restrykcyjnie podchodzą do kół (za same koła nie liczą, bo multum osób chodzi, często na kilka) i trzeba mieć publikacje itp. Ale za oceny się da, w tym roku wyciągam 350 zł.

lith, zależy też jak się ci ludzie uczą. Jeśli ten ktoś na 3 dopycie dał radę wreszcie ściągnąć, bo nie pilnowali, dali te same pytania po raz trzeci albo dodatkowy miesiąc wystarczył na wkucie na blachę jakiegoś dział, to nie widzę raczej nadziei na jakąś super wiedzę po roku
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: lith »

Ja po sobie widzę, że g. pamiętam z zeszłego roku z tych pierwszych terminów, a na pewno znacznie mniej niż kol. z 2-3 terminu co to mieli wakacje z anatą
A to spoko, że za same koła nie liczą, może coś się wyrwie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: Mårran »

może szczególiki z anaty lepiej pamiętają, bo od września, jakby nie patrzeć, minęło mniej czasu, ale różnice zacierają się dość szybko ]

to, o czym piszesz, bardziej widoczne jest, jak ktoś jest zwolniony i w ogóle nie uczył się całości do egzaminu
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: Medycyna Lwów »

jasne, sam byłęm zwolniony z egzaminu z farmakologii, a na każdej klinice wychodzi, że jako nieliczny tą farmakologię umiem. Nie można uogólniać. Przełożenie jak w temacie jest, ale w dłuższej perspektywie.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: attyde »

Kaamil pisze:jasne, sam byłęm zwolniony z egzaminu z farmakologii, a na każdej klinice wychodzi, że jako nieliczny tą farmakologię umiem. Nie można uogólniać. Przełożenie jak w temacie jest, ale w dłuższej perspektywie.
Tu się zgodzę, zazwyczaj tak jest, że jeśli coś superogarniasz, to potem i tak to umiesz, a nawet jeśli nie, przypomnienie zajmuje chwilkę.
konturek

Re: oceny na studiach - czy to wyznacznik?

Post autor: konturek »

nie wiedziałem że w ogóle jest zwolnienie z farmy na WUM, nieźle musiało Ci iść.

w ogóle jak tak czytam, że tyle osób ma tu stypendia za średnią to tak myślę wow", niby też wszystko na bieżąco zaliczam ale 4,5 to ja nawet w snach nie mam.

a oceny są guzik warte, wszystko zależy od asystenta. widzę po sobie. od dwóch lat trafiam na najbardziej wymagających i efekt jest taki że inni dostają 4 a ja z większą wiedzą dostaję jakieś gówniane 3 i taka to jest robota. egzamin - to samo. mam nadzieję, że na kolejnych latach będzie inaczej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 44 gości