ochrona środowiska, a praca

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
wiolka
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2006, o 21:30

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: wiolka »

Rafa&#x142 pisze:Ochrona środowiska w polsce to jeszcze nowość.
Otóż w ochronie środowiska ciężko zrobić karierę na skalę światową dlatego wydaję Ci się nowością.

[ Dodano: Sob Lip 29, 2006 22:54 ]
Justynka pisze:Cześć:) Chciałabym studiować ochronę srodowiska, ale duzo osob mi mowi, ze taki kierunek nie zapewni mi pracy, poza tym sa to studia mało konkretne
W ochronie środowiska są pieniądze. I nieważne czy wyjedziesz za granicę czy zostaniesz w kraju. W związku z wejściem Polski do Unii dostaniemy mnóstwo kasy na badania prowadzone w ochronie środowiska, a także wymogiem będzie posiadanie przez różne firmy jednostki zajmującej się tym problemem (i tu przedsiębiorcy zagryzają wargi). Ważne jest jednak to, byś wybrała odpowiednią specjalizację. Otóż po niektórych jednak odrobinę łatwiej będzie znależć pracę. Może ona być związana nie tylko z chemia czy biologią, ale również ekonomią czy prawem.
Mnie osobiście bardzo podoba się to, że po ochronie można robić naprawdę dużo rzeczy i co rusz dowiaduję się o nowych pomysłach
Życzę powodzenia i pozdrawiam!
oo

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: oo »

Czy moglibyście mi powiedzieć coś na temat Ochrony ¦rodowiska na Politechnice ¦ląskiej w Gliwicach?czy jest szansa na znalezienie po tym pracy?
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

ochrona środowiska, a praca

Post autor: Gregor7 »

witam. tak sobie przeglądałem forum i wpadłem na temat o ochronie środowiska, któy musze powiedzieć bardzo mnie zaintrygował. Wielu forumowiczów, ale nie tylko, ciągle opowiada, że po ochronie środowiska trudno znaleźć dobrą pracę, lub nawet znaleźć jej nie można. Otóż dziwią mnie trochę to wypowiedzi, gdyż według ekspertów Ochrona Środowiska, to bardzo przyszłościowy kierunek:
Kierunek - Ochrona środowiska
Ochrona środowiska należy do najczęściej proponowanych przez uczelnię kierunków studiów. Jest duże zapotrzebowanie na tego typu specjalistów i wciąż jeszcze więcej jest miejsc niż chętnych do studiowania
Kandydatów nie przyciąga nawet perspektywa szybkiego znalezienia pracy. Zdarza się, że pula miejsc zapełnia się dopiero w drugim naborze. Nawet na studia prowadzone w języku angielskim, które znacząco podnoszą wartość absolwenta, nie zgłosiło się tylu kandydatów, ile przygotowano miejsc (Politechnika Gdańska). Cogito / 09 maja 2006 /portal onet.pl
pzdr
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: badger »

Jest zapotrzebowanie bo np kazdy duzy zaklad produkcujny musi miec pracownika po ochronie srodowiska.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Iwus »

badger, chciałabym aby tak było.Jednak życie nie wyglada tak różowo,zakład musi mieć takiego pracownika ale zazwyczaj go nie ma.
Pamietam jeden z wykładów-wykładowca:mówię to pańswu ponieważ nieliczni z was moga pracować w tym zawodzie.

Praca jest ale jak zawsze trzeba mieć znajomości,najlepiej kilkuletnie doswiadczenie itp.
ja23

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: ja23 »

no ofert w tej dziedzinie jest sporo niestety na takie stanowiska najchetniej przyjmowane sa osoby z dosc duzym wykształceniem i dodatkowymi uprawinieniami, po samej ochronoie srodowiska tak szybko pracy sie nie znajdzie. Mimo uzyskanego tytułu mgr. inŻ. w tej dziedzinie, sporą ilością praktyk, niestety z mety jestem skreślana, bo nie mam min. 2 lat doświadczenia i uprawnień (m.in. inspektora bhp, projektowych itp.)
ja23

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: ja23 »

miałam napisac z dosc duŻym doświadczeniem a nie wykształceniem.

a co do firm, które teraz musza miec działy och. środ. to prawda, ale na stanowiskach odpowiedzialnych za taki dział sa osoby, które niekoniecznie maja doczynienia z ochrona, a poprostu sa w tej firmie niestety polska rzeczywistosc
przyrodniczka

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: przyrodniczka »

Wyście wszyscy chyba oszaleli - po studiach ochrony środowiska to nic sie nie robi tylko podpiera sciany w zatrudniaku , i szuka pracy - jest sie upokazanynym , poniazanym i nic nie znaczacym - ten papierkiem z 2 tytulami to se mozna d podetrzec - jak sie nie ma ciotki wujka siostry szwagra ktora pracuje w Wydzial Ochrony Sr w UM SP UG PWIK PN to mozna sie pochlastac - ja bym wam radzila raczej szukac prominetopw politycznych ktorzy wam zaltwia prace niz tracic 5 lat zycia na stud tak nieoplacalnego kierunku - oprocz tego ze mam mgr inz to na koncie 2 podyplomowki - i co swoj dzien zaczynam od szukania pracy - wlocze sie jak sśrota po roznych urzedach tylko po to by widziec trumfujace spojrzenia pan z kadr - ludzie najpierw dobrze zastnowcie sie nad wyborem kierunku - i balgam was nie idzice na ochrone - bo grono bezrobotnych nam przybedzie
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: jillian »

dużo ludzi mówi że ochrona środowiska to zawód przyszłościowy. Mój kolega skończył studia w zeszłym roku i od tej pory zrobił staż a teraz ma umowe na pół roku.
Mimo to i tak mu sie nie powodzi.
Pracodawcy chcieliby zatrudnić od razu kogoś z doświadczeniem, ale jak je zdobyć. dziadując przez rok za 470zł/miesiąc na rękę?

Pomagałam w szukaniu koledze pracy i się załamałam, mało ogłoszeń, a jeżeli już jakieś było to rok a nawet 2 lata wymaganego doświadczenia.
Nie mam zamiaru się poddać, przynajmniej na razie. Ale oprocz ochrony środowiska interesują mnie inne rzeczy. Wystarczy sie przekwalifikować, teraz dużo ludzi tak robi.
fiatlux
Posty: 27
Rejestracja: 9 lis 2006, o 09:27

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: fiatlux »

Więc może i ja dorzucę pare groszy, (dawno mnie tu nie było)
Właśnie kończę Ochronę Środowiska i można by rzec że nie załuje bo studia naprawdę ciekawe,
z tą pracą to trochę gorzej, na magisterskie przeniosłam się na zaoczne, żeby już szukać pracy, jedyne co udało mi się zrobć to staż w UG w referacie OŚ, w między czasie rozglądałam sie za pracą, od 3 miesięcy bardzo się rozglądam i powoli się załamuje, zawsze kilka ogłoszeń się znajdzie w miesiącu, jednak jeszcze nie dostałam żadnej odpowiedzi, a o tym jak się dostaje państwowe stanowiska juz wolę nie wspominać
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Ziutaa »

fiatlux - jesli mozna wiedziec, gdzie studiowalas? bo jesli na uniwersytecie to sie troche nie dziwie ze pracy nie mozesz znalesc
fiatlux
Posty: 27
Rejestracja: 9 lis 2006, o 09:27

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: fiatlux »

Ziutaa pisze:gdzie studiowalas?
UWM w Olsztynie
Ziutaa pisze:bo jesli na uniwersytecie to sie troche nie dziwie ze pracy nie mozesz znalesc
dlaczego?
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Ziutaa »

z tego co wiem (widze po znajomych) przyjmowani sa do pracy chętniej ludzie, ktorzy ukonczyli ochrone srodowiska na politechnice. Z czego to wynika? Nie wiem, nie jestesm pracodawca, ale być moze z tego ze po studiach technicznych masz wiedze bardziej praktyczną.

[ Dodano: Sro Maj 23, 2007 16:22 ]
btw zastanawiam sie nad wyborem studiow - biologia/ochrona środowiska/architektura krajobrazu, nie wiem co wybrać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość