ochrona środowiska, a praca

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Pinakocyt_
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:28

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Pinakocyt_ »

wiolka pisze:W ochronie środowiska są pieniądze.
Jak tak uwazasz, to chyba nie pracowałas w parkach krajobrazowych.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Vinci »

Jak tak uwazasz, to chyba nie pracowałas w parkach krajobrazowych.
Poza tym zeby zatrudnic sie w PN lepiej skonczyć administracje czy cos takiego. Przykładowo z Bieszczadzkim PN jest tylko 4 pracowników stricte naukowych i ponad 100 od roboty papierkowej]
kasiarzyn
Posty: 81
Rejestracja: 4 lip 2008, o 16:58

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kasiarzyn »

znam 3 laski po ochronie, maja prace, zarabiaja dobrze.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

znam 3 laski po ochronie, maja prace, zarabiaja dobrze.
polibuda czy uniwerek?

Ja wymyslilem sobie tak, ze pojde na OŚ, i po roku wezme administracje panstwowa albo biurowa lub technologie chemiczna.

Co do pracy, ja sie tam ne zalamuje, byle tylko sie dostac na pierwsze 2 lata do urzedu do jakies gminy.zrobic BHP i praca jest teraz coraz wiecej ofert widze w necie ] Np. w jednej z lodzkich firm zatrudnia sp. do ochrony srodowiska, dobra znajomosc angielskiego.

PS. Po uniwerkach tez biora na studiach.nie robcie tu z tych uczelni zaocznych szkol Nazrazie to tylko IT ma wziecie, przeciez studia to tylko poczatek.
kasiarzyn
Posty: 81
Rejestracja: 4 lip 2008, o 16:58

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kasiarzyn »

i z polibudy i z uniwerka D
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

kasiarzyn pisze:i z polibudy i z uniwerka D
a mozesz napisac jaka to praca? Odrazu po studiach ja dostały?
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kerio »

Moje zdanie jest taki że praca jest tylko trzeba pójść dalej niż tylko studia OŚ. Najlepiej zrobić dwie podyplomówki np. z BHP i prawa ochrony środowiska lub cos w kierunku administracji. Do tego na wakacje trzeba łapać staż gdzie się da żeby zbierać doświadczenie. Na studiach trzeba brac sobie dodatkowe przedmioty często nie związane z ochroną aż w takim stopniu i ukierunkować się na coś co sie chce później robić. I można znaleźć bardzo dobrą pracę a sądzę że za 3-4 lata jak ktoś dobrze sobie zaplanuje swoją przyszłość to może byc rozchwytywany jako pracownik. Pozdrawiam
anejtej
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 13:11

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: anejtej »

Przyszłościowy kierunek tzn, że W PRZYSZŁOŚCI będzie praca. Można sobie teraz pójść na studia i akurat jak sie je skończy za te 5 lat to praca podobno będzie.
A teraz jeszcze nie ma. Ale widzialam ostatnio gdzieś w necie, że szukają jakiegoś polaka do pracy w UE w Brukseli w OŚ.
A co do praktyk to się je powinno chyba w czasie studiów robić.
Czy ktoś z was studiuje i ma już pracę w branży? Ja właśnie zaczynam studia.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kerio »

W polsce jest wystarczająco dużo pracy tylko trzeba iść w te kwalifikacje jakich wymagają
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: milka.1985 »

czasami kwalifikacje się posiada ale nie posiada się 10 lat stażu pracy .
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

kerio pisze:W polsce jest wystarczająco dużo pracy tylko trzeba iść w te kwalifikacje jakich wymagają
czyli?
anejtej
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 13:11

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: anejtej »

Staż się robi pracując za darmo. Chyba to jest bardziej opłacalne niż szukanie pracy miesiącami i strata czasu.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Ale ma się już jakieś doświadczenie, nie?

Po maturze, szukałem na co tu iść dalej, no i miałem do wyboru biotechnologię albo ochronę środowiska. Jednak po tym jak dużo osób nie ma pracy i jak ilu mnie odciągało od tego pomysłu, zrezygnowałem. Nawet jednej oferty pracy nie znalazłem / Ale wracając do ochrony środowiska, najpierw czytałem że to przyszłościowy kierunek, praca jest jak nie w jakieś firmie to w administracji. Jednak, gdy coraz więcej szukałem, to robiło się coraz bardziejszaro Większość osób twierdzi, że OŚ to zły wybór, że załuja, ale to pewnie Ci co się gdzieś tam nie dostali albo dla papierka. Podobno bardzo dużo abolwentów wypuszczaja uczelnie, od prywatnych po publiczne. Choć znalazłem nawet niemieckie stypendia dla polskich absolwentów OŚ. Trafiłem teżna artykuł w którym w Ameryce i Japoni OŚ jest bardzo ważna, potrzebują tam specjalistów, i ta sytuacja tam ma mieć odbice w Europie. Ale czy po politechnice tak dużo ich jest?Jedni mówią, że praca jest tylko trzeba sie postarać i poszukać, inni że jej nie ma / Podobno to kierunek przyszłościowy, dopiero się rozwija w Polsce, na naszym rynku znalazłem ok. 30 ofert pracy, a w UE ( UK, Irlandia, zachód) tych ofert jest bardzo dużo. Mam coraz większe obawy co do tego kierunku, czy to oby dobry wybór, bo studia są ciężkie i czy oby napewno ten wkład się zwróci w $$$
W polsce jest wystarczająco dużo pracy tylko trzeba iść w te kwalifikacje jakich wymagają
Masz na myśli kierunek OŚ czy tak ogólnie? Od sp. ds. ochrony środowiska wymagają też BHP i prawa(?) pożarniczego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości