ochrona środowiska, a praca

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Pisałem o znajomym który zarabia godziwe pieniądze ale umiał się zakręcić a nie biadolił siedząc na forum że nigdzie nie ma pracy jak to większość robi. Trzeba chciec pracować wszędzie, a nie tylko w rodzinnym mieście.
No fakt, poki co ja narazie zaczynam studia, ale wiekszosc osob zaprzestaje na wysylaniu CV

kerio, ty studiujesz OŚ lub IŚ?
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kerio »

Ja studiuję OŚ Ja nawet za marny grosz jakbym nie znalazł to bym sam gdzieś po firmach pochodził żeby na rok doświadczenie mieć. Bo jak ma się 1-2 letnie doświadczenie w branży w formach gdzie ochrona jest bardzo ważna jak opony, gumy i inne takie to jest o wiele łatwiej. Chciałbym zrobić podyplomowe z prawa OŚ, BHP, i prawo pracy. coś z tego
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Na którym roku?

No właśnie, te studia maja to do siebie ze same nie wystarcza, trzeba jeszcze bhp, prawo
os itd.
anejtej
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 13:11

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: anejtej »

Czyli te dodatkowe kursy z bhp i innych to dopiero po studiach magisterskich?
a co powiecie o tych szkolach policealnych? tam tez sa kursy bhp i po dwoch latach sie ma tytul technika. taki papier jest cos wart? w sumie to wolalabym zrobic cos pozytecznego jeszcze w czasie studiow.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: kerio »

Czyli te dodatkowe kursy z bhp i innych to dopiero po studiach magisterskich?
Lepiej jak już masz dyplom licencjata bo tak marnujesz czas na magisterkę i potem jeszcze na podyplomowe.

A co do szkół to większość wymaga studia podyplomowe nie wiem czy by uznawali tytuł technika.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: blacker »

Nie jest chyba tak zle (znowu sie powtarzam) ale znalazlem na jednej stronie 7 stron ogloszen ] Glownie z BHP PPOZ i troche z OS ale od czego sa podyplomowki
muchda
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 18:16

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: muchda »

No właśnie - po samej OS trudno coś fajnego zaczepić, a jeśli jeszcze masz specjalizację przyrodniczą, zoologiczną, botaniczną to marzenia ściętej głowy. Już lepiej zrobić inzynierskie OS.
Okruszek
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2008, o 20:02

Sa tacy, to nie żart :)))

Post autor: Okruszek »

można zrobić jak pan T. (to nie skrót od Trumienka)
powtarzał rok na ekologi UJ . ale zrobił licencjat.
potem obsmarował cały wydział, że go źle nauczył i się nad nim znęcał
a do cv wpisał motto, że nie zgadza się z opinią wystawioną na uczelni .
i ma prace bo uniwerek miał dosyć wizyt policji i prokuratury
Łukasz.eko
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2008, o 10:22

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Łukasz.eko »

A ja OŚ nie studiowałem. Ale Wam wszystkim polecam. Musicie być bardzo obrotni, eko to się zrobił świetny biznes teraz

Ja jestem miłośnikiem przyrody i jako myśliwy myślę że mam podobną wiedzę na ten temat. Aktualnie zajmuję się w pracy ochroną środowiska w znaczny sposób. Od ekologów się różnię tym że oni krzyczą i się na drzewa wieszają a ja działam i już kilku nas jest w Polsce a pracujemy, że jesteśmy np jak ja na pięknych mazurach a biznes na całym świecie prowadzimy

Jeśli dobrze się na przyrodzie zna i się jest bystrym to pieniądze na ziemi leżą
Trzeba się schylać nauczyć

Pozdrawiam
Sana
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2009, o 14:20

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Sana »

Ochrona Środowiska to bardzo przyszłościowy zawód mimo że jeszcze tego nie widać. Nic dziwnego - polska zawsze była troszkę do tyłu P
Joanna 36662
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2009, o 14:28

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Joanna 36662 »

A ja mam pytanie studiuje ochronę środowiska(1 rok) czy po tych studiach można zostać zatrudnionym w nadleśnictwie np. w leśnych szkółkach? czy jednak musiałabym studiować leśnictwo dodam ze na up w Poznaniu istnieje na kierunku ochrona środowiska specjalność ochrona środowiska leśnego.
Yazz
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:15

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Yazz »

Myślę że dużo na I roku jest spraw związanych z leśnictwem i nie ma przeszkód żeby pracować w tej branży. Tylko to już zależy od tego co wymaga pracodawca.
Speteczki
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2012, o 18:46

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Speteczki »

cześć dziewczyny.
Jestem na I roku inżynierii środowiska i widzę, że nie poradzę sobie z matematyką. Na politechnice jest jak dla mnie za wysoki poziom. Czy na ochronie środowiska na uniwerku matma jest na niższym poziomie? Np na gdanskim jest tylko 1 semestr. Nie wiem, jak tu się zorientować, czy dałabym z nią radę. Jestem przeciętna z matmy, w szkole miałam podstawową i sobie radziłam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości