Łódź czy Katowice?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
strateg37
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:33

Łódź czy Katowice?

Post autor: strateg37 »

Już w lipcu dostałem się na cywilny lekarski do Łodzi (matma rozszerzona ), a tu dzisiaj po południu się dowiaduję, że z ostatniej listy (tj. 10-tej, więcej już chyba nie będzie) wzięli mnie na SUM do Katowic.

Co polecacie? Jestem z Małopolski, i to akurat w części między Krakowem, a Katowicami, więc raptem 45 minut busem do Katowic. Jednak dalsze położenie Łodzi w ogóle nie jest dla mnie przeszkodą. Już tam zresztą załatwiłem sobie mieszkanie w fantastycznej lokalizacji w centrum.

Pomóżcie proszę, bo to był dla mnie grom z jasnego nieba. Liczyłbym uprzejmie na w miarę szybkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: ryniofit8000 »

Łódź jest oo tyle przyjemniejsza do studiowania, że tam wszędzie dojedziesz tramwajem, a na śląsku musisz czasem kilkadziesiąt kilometrów jechać na zajęcia.

Jeśli chodzi o listy to do Katowic jeszcze pewnie będą, moja siostra dostała się też jakoś właśnie w takim czasie jak ty i jeszcze była jedna. Później niektórych informowali jeszcze telefonicznie, że zostali przyjęci, ale to już na początku października.

Uczelnie obie są dobre, moja siostra studiuje w Zabrzu i na 1 roku było ok, ale na 2 rok mama jej kupiła samochód bo ciężko by było bez tego. Ale zawsze można po prostu dorzucić się do benzyny i zabrać z kimś innym.

Odległość od domu też jest ważna, godzinka pociągiem czy busem z Krakowa do Katowic to całkiem fajna opcja.

Szczerze nie mam pojęcia co bym wybrał w takiej sytuacji (wybrałbym Łódź, ale to dlatego że jestem z Kielc, i do Łodzi nie mam jakoś sporo dalej niż do Katowic).
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: Erick »

ryniofit8000 pisze:Łódź jest oo tyle przyjemniejsza do studiowania, że tam wszędzie dojedziesz tramwajem, a na śląsku musisz czasem kilkadziesiąt kilometrów jechać na zajęcia.
Na 1 roku w Kato masz wszystkie zajęcia w obrębie kampusu (Zabrze to inna bajka), na 2 tylko 1 zajęcia poza.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: paaula »

jeżeli odległość naprawdę nie ma dla Ciebie znaczenia to idź do Łodzi
Ale szczerze powiedziawszy obie uczelnie trzymają poziom podobny, jeżeli dostałeś się do KATOWIC a nie do Zabrza, bo tam trochę gorszy choć łatwiej przez to
W Katowicach zajęcia przez pierwsze 2,3 lata są praktycznie w jednym miejscu, więc to też plus
Miasta raczej też dużo się nie różnią, to już chyba zależy od gustu co komu bardziej się podoba.
Wiadomo że taki telefon to szok bo wszystko już było ustalone a tu nagle bach zmiana planów ale pomyśl że może tak miało być, masz mało czasu ale przemyśl to, 45 minut drogi to naprawde nie wiele możesz póki co nawet dojeżdżać póki czegoś sobie nie znajdziesz.
No i na pewno ceny wynajmu w Katowicach są tańsze niż w Łodzi
Powodzenia
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: ryniofit8000 »

paaula, akurat ceny wynajmu w Łodzi są tanie, podobnie jak w Katowicach, albo i nawet tańsze. Siostra mieszka w Zabrzu i ceny są porównywalne do Łodzi, a podejrzewam, że w Katowicach może być trochę drożej.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: Piotrr »

45 minut to ja do liceum dojeżdżałem dzień w dzień P jakbym miał taką komfortową sytuacje z dojazdem to bym się nie zastanawiał
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: Stalowy »

ryniofit8000, w Katowicach jest wszystko na miejscu. Zabrze lekarski przez pierwsze 2 lata to też praktycznie studia stacjonarne, potem zaczyna się troszkę turystyki. Najwięcej jeżdżenia jest na stomie.

strateg37, busik jedzie chyba coś koło 1h15min

Według mnie odległość jest dobrym czynnikiem decydującym, ja bym się szarpał do Katowic!
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: Mr_Sandman »

Stalowy pisze:ryniofit8000, w Katowicach jest wszystko na miejscu. Zabrze lekarski przez pierwsze 2 lata to też praktycznie studia stacjonarne, potem zaczyna się troszkę turystyki. Najwięcej jeżdżenia jest na stomie.

strateg37, busik jedzie chyba coś koło 1h15min

Według mnie odległość jest dobrym czynnikiem decydującym, ja bym się szarpał do Katowic!
Też z tego względu wybrałbym Katowice.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: randomlogin »

Stalowy pisze: strateg37, busik jedzie chyba coś koło 1h15min
1h15min to sie cala trase Krakow-Katowice pokonuje, jak kolega mieszka gdzies pomiedzy tymi miastami tak jak napisal, to 45min calkiem realne. Ja teraz w obrebie Krakowa bede dluzej dojezdzial, wiec to IMO jak tuz za rogiem.
strateg37
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 22:33

Re: Łódź czy Katowice?

Post autor: strateg37 »

Ok, dzięki wam wszystkim. Już uznałem, że wybiorę Łódź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości