OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cezar
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2008, o 22:48

OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: cezar »

Czy wiecie moze cos na ten temat bo ostatino slyszalem ze od roku 2009/2010 bedzie obowiazkowa matematyka i przy rekrutacji akademi medyczne brac bilogie chemi i matematyke Czy to jest prawda
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: David »

Pewna korekta. Matura z matematyki obowiązkowoa z tego co się orientuję ma być za 2 lata (ja zdaję maturę za rok, i nic mi nie wiadomo o matematyce). Niestety myślę, że żaden Forumowicz Cię tu nie oświeci, chyba że zasiada w senacie AM, bo jest to swoistego rodzaju niewiadoma .
Biorotka
Posty: 94
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:33

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Biorotka »

cezar pisze:Czy wiecie moze cos na ten temat bo ostatino slyszalem ze od roku 2009/2010 bedzie obowiazkowa matematyka i przy rekrutacji akademi medyczne brac bilogie chemi i matematyke Czy to jest prawda


Zeby to tylko nie była prawda.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: lung »

Nie wiem skad masz to info.poza tym obowiazkowa matura z mat. bedzie od 2010.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Batha »

to się wydaje troszkę logiczne. jak ktoś dorze zda Chemię i matmę, to osłem z fizyki raczej nie jest. A zdawać tyle przedmiotów na maturze jest męczące
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Korczaszko »

a ja powiem wam, że już mi się flaki wywracają od gadanie o tej matmie fizyce. tematów takich jest już mnóstwo na forum. nie lepiej trochę poczytać? a później ewentualnie pytać. proponuję pojechać ostro i kasować kolejne takie tematy. dziękuję za uwagę.

a tu kilka cytatów z regulaminu
Przed założeniem nowego tematu użytkownicy są zobowiązani do sprawdzenia czy nie istniej już taki sam lub podobny temat na forum
.
Administrator i moderatorzy mają prawo usuwać, blokować i edytować tematy i wypowiedzi niezgodne z regulaminem Forum.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Medycyna Lwów »

wg mnie wtedy bedą liczyć matematykę zamiast fizyki, ale uczelnie mają jeszcze dużo czasu wiec bez obaw.
cezar
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2008, o 22:48

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: cezar »

Moze i uczelnie maja czas ale my nie bardzo.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: Padre Morf »

wg mnie wtedy bedą liczyć matematykę zamiast fizyki, ale uczelnie mają jeszcze dużo czasu wiec bez obaw.
póki co nic na to nie wskazuje
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: onlyma »

Kolejny raz mi się chyba w życiu coś uda i będę ostatnim szczęśliwym rocznikiem
iwona1992
Posty: 110
Rejestracja: 6 maja 2008, o 16:51

Obowiązkowa matura z matematyki a studia medyczne

Post autor: iwona1992 »

W przyszłości planuja wprowadzenie obowiązkowego zdawania matury z matematykii. Jak myslicie, czy może być tak, że wynik matury z matematyki będzie miał znaczenie przy rekrutacji? tzn. czy matura z matematyki może zastapić fizyke, bo z tej drugiej i tak niektóre uczelnie juz rezygnują. (zastanawiam się, czy warto iść na biol-chem-fiz) do liceum)
mithrandir
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2007, o 17:20

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: mithrandir »

Myslę, że nic takiego nie będzie
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: OD roku 2009 na lekarki matematyka zamiast fizyki??

Post autor: veg999 »

Uważam że po pierwsze tej matury z matematyki nie będzie, bo dużo uczniów w liceum ma problemy z matematyką. Poza tym wybór przedmiotów na maturze, to już takie troche nasze ukierunkowanie. Jeśli ktoś ma w planach studia prawnicze, to na nim mu ta matematyka.
Po drugie uważam że matematyka nie zastąpi fizyki na uczelniach medycznych, bo fizyka jeszcze troche z medycyna może mieć wspólnego (ekg, usg, optyka itd), a matematyka z medycyną kompletnie nic wspólnego nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości