odgłosy szynszyla

Tusia
Posty: 17
Rejestracja: 4 cze 2007, o 11:40

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Tusia »

Karolina, ale masz świetnego szylka. Mój nie lubi gdy biorę go na ręce. Chciałabym, żeby kiedyś się do mnie też tak przyzwyczaił. Tusiek jak do tej pory tylko szczekał 2 razy (przynajmniej tylko tyle go słyszałam), a mam go od 4 miesięcy. Kiedy przyszłam do niego to ucichł, ale jak sobie poszłam to znowu po chwili go usłyszałam. Nie mam pojęcia co chciał tym szczekaniem osiągnąć, ale robi łto strasznie głośno, jakby chciał,żeby usłyszał go cały świat. Strasznie one są śmieszne.
Tusia
Posty: 17
Rejestracja: 4 cze 2007, o 11:40

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Tusia »

Szyszek, widze,że ci nikt jeszcze nie odpowiedział, więc ja to zrobie. Szynszyle same sobie czyszczą wąsy, łapkami, (mój robi to strasznie często) i tak samo jak mówiła nakręcona małpa mój przy tym zgrzyta ząbkami jakby chciał sobie je naostrzyć, czy coś takiego
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: nakrecona_malpa »

do Szyszek 1993 ja mu nie czyszcze wąsów co za pomysł wogle . mój szynszyl jak czyści pyszczek to i wąski czyści i se zgrzyta przy okazji a tak wogle to nie wygląda na zdenerwowanego. może on poprostu przeżuwa jakąś resztke czegoś albo coś
Pansy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2007, o 19:32

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Pansy »

nareszcie znalazłam jakies forum oszczekaniu szyszyli uff.
no więc mój TreeCool wczoraj tak właśnieszczekał Pomimo, że go uwielbiam to byłam tym zirytowana bo on sobieszczekał w nocy (ok. 4:00) a ja o 6:00 do pracy musiałam wstać Nie wiedziałam Co mu jest więc wstałam do niego i wrzuciłam mu więcej sianka do klatki. I jakoś się uspokoił Mam pytanie czy często wasze szynszyle mają takienapady szczekania bo jak codziennie albo co 2 dzień to będę go musiała wynosić (TreeCoola mam od początku wakacji i jak narazie tylko raz takie coś słyszałam- bo tylko raz byłam w nocy w domu tak to ciągle nocki mam) pozdr
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Szyszek1993 »

Mój ostatnio sczekął z tydzień temu i zdarza mu się to sporadycznie tzn.: raz lub dwa razy na miesiąc!
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: dream »

a czemu one szczekają? Moj szczeka jak długo goolewam albo kicia goolewa ale b. rzadko. on w ogole rzadko wydaje odgłosy.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Kiara »

Wydaje mi się,że te szczekanie jest pewną formą komunikacji
Mam dwa szynszyle i zauważyłam,że jeśli zbliża się kot to samica zaczyna szczekać a samiec na to reaguje.Czasami samiec też szczeka ale tylko wtedy gdy ja odejde lub zmusza mnie,żebym się z nim pobawiła.
Inaczej nie mogę tego wytłumaczyć.
Rosa

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Rosa »

Ja mam jedną szynszylke. ¦nieŻka rzadko płacze. Głownie wtedy, kiedy jest samotna. ¦pi sobie pod łóŻkiem, a nikogo nie slyszy lub nikt się nią nie interesuje. Wtedypłacze przez pare sekund. A jak nikt nie zareaguje, to znów zaczyna piszczeć. Najczęściej jednak prycha na mnie, kiedy jej przeszkadzam albo ją denerwuję. Czasem nawet jest w stanie ugryźć, ale robi to delikatnie. Dlatego, kiedy sprawie jej przykrość, idę do niej wycałować ją i przeprosić. Najfajniejsze w tymn jest to,ze jest bardzo mądra i reaguje na te przeprosiny i ogólnie na to, co się do niej mówi:)))
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

odgłosy szynszyla

Post autor: Azadi »

napiszcie tutaj jakie odglosy wydaja wasze szylki. moj np. szczeka by dac mu spokoj, czasami piszczy, ale nie wiem dlaczego :p. slyszalam, ze szynszyle ostrza zeby o drewno lub pocieraja zebe- zebami
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Norbi »

Szynszyle kiedy szczekają najczęściej nawołują, bo im się nudzi.
Potrafi swój szczek zamienić w swego rodzaju warczenie i stawać na łapkach tylnich co oznacza że nie chce być brany na ręcępoprostu nie ma ochoty
Potrafi też turkotać"jak świnka ale bez odgłosu(wyszczywa się tylko drgania) i to wtedy oznacza że nie jest w chumorze,
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: nakrecona_malpa »

moje maleństwo jak sie przejmowało jak puszczałam mu te dźwięki
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Azadi »

a nie ma jakiejs polskiej stronki o odglosach szynszyli rozumiem po maerykansku lub angielsku, ale niektore slowa sa tajemnicze
Mysza
Posty: 17
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 15:58

OT

Post autor: Mysza »

Azadi pisze:a nie ma jakiejs polskiej stronki o odglosach szynszyli rozumiem po maerykansku lub angielsku, ale niektore slowa sa tajemnicze
Niestety, jak do tej pory nie znalazłam
Jeżeli czegoś nie rozumiesz poszukaj w sieci darmowych słowników lub programów tłumaczących i wklej tam tekst, z grubsza przetłumaczy Ci sens wypowiedzi

Acha, strona dostępna jest jeszcze w języku niemieckim, może ten rozumiesz?!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości