Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Arkusze maturalne z biologii, testy oraz klucze do odpowiedzi dodawane na forum przez użytkowników
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: adestor »

Bartek-DST pisze:adestor,
W polecenie należalo skreslic nieprawidłowe a bezplciowe jest NIEPRAWIDŁOWE. Nie lubie takich wszystkowiedzących trolli
a Ty ogr i do tego buc cia chamstwo się szerzy uważajcie by nie spaśc do poziomu niektórych adwersarzy
To przykre, że wchodzisz na to forum wyłącznie po to, aby podbudować swoje malutkie ego, bo wiedzy niestety nie masz. Mam nadzieje ze zycie nauczy Cie pokory. Pozdrawiam
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Lucyfer »

Jęczeć i pluć sobie w twarze możecie w wątku matura 2012"
zimnazośka
Posty: 127
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 22:10

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: zimnazośka »

Lucyfer pisze:Jęczeć i pluć sobie w twarze możecie w wątku matura 2012"
widać musi powstać milion odrębnych wątków na ten sam temat jeszcze tylko troszke ponad 3 tygodnie i zacznie sie nastepna fala - wyniki i moje szanse.
Ollaa
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2012, o 10:44

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Ollaa »

Mam pytanie odnośnie tego zdania z porami w jądrze, myślicie że wyzerują jeżeli napisałam że dzięki nim do cytoplazmy przedostaje się mRNA, który jest matrycą do translacji białka, a nie odniosłam się wcale do tRNA?
Aha i jeszcze to zadanie z transpiracją, jeżeli ktoś ma złą hipotezę, ale zastosowanie wody ok to dostanie 1 punkt? Mam nadzieję, że to nie zadanie z typu pierwszy podpunkt źle reszty się nie sprawdza".
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: pieczara07 »

Wydaje mi się,ze powinni uznać z mRNa, ja napisałam jeszcze o tRNA i rRNA+ białko (do budowy rybosomów),ale pewnie wersji będzie kilka. W tym drugim też powinni uznać, tu jest chyba inaczej niz na chemii, zresztą doświadczenie było już zaplanowane. Trzeba być dobrej mysli
Awatar użytkownika
kapitan bomba
Posty: 65
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: kapitan bomba »

adestor, dużo zadań na tegorocznej maturze z biologii pochodzi z pilotażówki, którą pisałeś w 2011 r. Tak z ciekawości pytam.
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: adestor »

Znaczna część choć niektóre zostały lekko zmodyfikowane Na pilotażówce na pewno nie było tego zadania z dziobakiem i kolczatką
plecha
Posty: 103
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:05

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: plecha »

Mam pytanie odnośnie poziomów troficznych. W książce Pyłki-Gutowskiej jest wyraźnie określone, że poziom troficzny może być I (producent), II (roślinożerca/konsument I rzędu), III (konsument II rzędu) itd. Czy jeśli napisałem, w a) II poziom troficzny (roślinożerca), b) III poziom troficzny (konsument II rzędu) to będzie to uznane?
disseminata
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:40

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: disseminata »

a ja mam 162 pkt z zeszlorocznej matury i ciekawe czy jakis cien szansy na sum:)w sumie nie ma watku z ogolnymi komentarzami obawami maturzystow itp stad tutaj napisalam ,co o tym sadzicie:)?
go2grzes
Posty: 88
Rejestracja: 5 lip 2011, o 17:19

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: go2grzes »

na lekarski moim zdaniem będzie ciut przy mało pamiętam w poprzednim roku jaki był wysyp 163 i 162 ale stomatologia być może Matury chyba porównywalne. Jeszcze ważna sprawa czy z biologii masz dużo %?
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: OUI »

adestor pisze:Znaczna część choć niektóre zostały lekko zmodyfikowane ) Na pilotażówce na pewno nie było tego zadania z dziobakiem i kolczatką :D
Jakie to niesprawiedliwe, ze pisza je tylko wybrane osoby. Mogłyby być udostępnione chociaż czy coś. Na szczęście czytając to forum przed matura, widziałam, ze ktos podał parę pytań, np. pisal o pytaniu z chowem wsobnym, to utkwiło mi w pamięci :)
disseminata
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:40

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: disseminata »

80 procent,a mam pytanie czy dajmny na to studiujac stome czy sam lek czy po roku mozna sie przeniesc na inny kierunek np z leku na stome ze stomy na lek?no i podbno zwiekszyli limit miejsc wiec moze mam cien szansy:) who konows:)
Awatar użytkownika
kapitan bomba
Posty: 65
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: kapitan bomba »

Znaczna część choć niektóre zostały lekko zmodyfikowane Na pilotażówce na pewno nie było tego zadania z dziobakiem i kolczatką
No to nieźle Czy są na forum osoby, które pisały tegoroczną maturę pilotażową z biologii? Niech się podzielą pytaniami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość