Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Arkusze maturalne z biologii, testy oraz klucze do odpowiedzi dodawane na forum przez użytkowników
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: chevelle »

Ollaa, lekarski, Białystok A Ty?
Ollaa
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2012, o 10:44

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Ollaa »

chevelle, ja to nie wiem czy jest sens gdziekolwiek się wybierac, bo sklepałam biologię, ale łudzę się, że może chemia mnie trochę poratuję. Złożyłam na Wrocław, na pewno złożę na Lublin, reszta to nie wiem czy jest sens, bo w kolejnych listach przyjętych biorą pod uwagę bio, co mi całkowicie nie pasuje.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: chevelle »

Ollaa, myślę, że warto złożyć asekuracyjnie do Katowic/Zabrza. Opłaty zbierają do 4 lipca, więc spokojnie można zapłacić po wynikach. Próg jest tam zwykle najniższy, więc szanse na dostanie się są największe. Rok temu tuż przed maturą z biologii słyszałam wypowiedź jednego z maturzystów - mówił, że bardzo chciał iść do Lublina na lekarski, więc złożył tylko tam, i zabrakło mu 1 punktu. Rok przesiedział w domu, choć dostałby się do Katowic, Białegostoku i Bydgoszczy
rafi1293
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2012, o 18:15

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: rafi1293 »

W zad 2. napisałem dla A 1 i III a dla B przez moją głupotę 2,3 oraz I. Pewnie 1/2 pkt? Chyba, że uznają mi pierwszą dobrą odpowiedź a więc w B 2 i I ?
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: pieczara07 »

Uznaja to co napisałes/as, czyli 2,3 ,czyli nie dostaniesz punktu za to.
aleksandra_pn
Posty: 7
Rejestracja: 10 paź 2011, o 11:18

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: aleksandra_pn »

hej, potrzebuję kogoś kto rzetelnie mi wytłumaczy dlaczego w zadaniu 31 z tegorocznej matury z biologii, poziom rozszerzony - uzasadnienie, że allel nie jest sprzężony z płcią, bo choroba występuje zarówno u kobiet i mężczyzn jest niewystarczające do zaliczenia tej odpowiedzi?
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: pieczara07 »

Bo jesli choroba jest sprzężona z płcią to tez występuje u kobiet i mężczyzn, twoja odpowiedź jest błędna.
________

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: ________ »

aleksandra_pn pisze:hej, potrzebuję kogoś kto rzetelnie mi wytłumaczy dlaczego w zadaniu 31 z tegorocznej matury z biologii, poziom rozszerzony - uzasadnienie, że allel nie jest sprzężony z płcią, bo choroba występuje zarówno u kobiet i mężczyzn jest niewystarczające do zaliczenia tej odpowiedzi?
choroby sprzezona z plcia rowniez moga ujawnic sie u obu plci, pacz - daltonizm. Kobiety rowniez choruja, rzadko ale jednak moga. (homozygoty, hetrozygoty nie choruja, sa jedynie nosicielkami)

________

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: ________ »

sylwia1508 pisze:
aleksandra_pn pisze:hej, potrzebuję kogoś kto rzetelnie mi wytłumaczy dlaczego w zadaniu 31 z tegorocznej matury z biologii, poziom rozszerzony - uzasadnienie, że allel nie jest sprzężony z płcią, bo choroba występuje zarówno u kobiet i mężczyzn jest niewystarczające do zaliczenia tej odpowiedzi?
choroby sprzezona z plcia rowniez moga ujawnic sie u obu plci, pacz - daltonizm. Kobiety rowniez choruja, rzadko ale jednak moga. (homozygoty, hetrozygoty nie choruja, sa jedynie nosicielkami)

przepraszam ze post pod postem, ale nie da sie edytowac. ja rozumiem tak, ze geny sprzezone z plcia znajduja sie na chromosomie X. Mezczyzni jedynie choruja, nie moga byc nosicielami, kobiety moga byc nosicielkami i moga chorowac.

aleksandra_pn
Posty: 7
Rejestracja: 10 paź 2011, o 11:18

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: aleksandra_pn »

Dziękuję za odpowiedzi
blendamed
Posty: 26
Rejestracja: 2 sie 2011, o 23:59

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: blendamed »

A ja mam takie pytanie które nurtuje mnie od dłuższego czasu. A więc mamy ten cały klucz, pod który musimy pisać a moje pytanie brzmi: Czy jeśli napiszę odpowiedź, która sensownie odpowiada kluczowi, ale nie będzie to słowo w słowo, to nie dostanę punktów ?
________

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: ________ »

jezeli zachowasz sens odpowiedzi i odpowiedz bedzie logiczna to zawsze dostaniesz punkty.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: goodman »

blendamed pisze:A ja mam takie pytanie które nurtuje mnie od dłuższego czasu. A więc mamy ten cały klucz, pod który musimy pisać a moje pytanie brzmi: Czy jeśli napiszę odpowiedź, która sensownie odpowiada kluczowi, ale nie będzie to słowo w słowo, to nie dostanę punktów ?
Jeśli Twoja odpowiedź na pytanie będzie prawidłowa i zgodna z poleceniem w zadaniu, to jasne, że dostaniesz punkty. Nikt kto nie zna klucza nie odpowie na wszystkie pytania słowo w słowo.
Ważne jest natomiast, żeby odpowiedź zawierała pewne słowa kluczowe. Podam przykład.
Zadanie 7 z matury 2012:
Stwierdzono, że pewna reakcja enzymatyczna zachodzi zawsze w temperaturze ok. 20 °C. Określ i uzasadnij, jaki wpływ na przebieg tej reakcji będzie miało.
1. podwyższenie temperatury do 70 °C
PRZYKŁADOWA ODPOWIEDŹ:
Nastąpi zatrzymanie przebiegu reakcji, ponieważ nastąpi denaturacja enzymu/białka enzymatycznego.

Jeśli w odpowiedzi zamiast denaturacja enzymu/białka enzymatycznego napiszesz samo denaturacja białek/białka to masz 0pkt. Jeśli chodzi o enzym, to musisz to uwzględnić w swojej odpowiedzi. Samo białko to stwierdzenie zbyt ogólne.
Taką informacje uzyskałem od egzaminatora sprawdzającego arkusze maturalne.

Dla Twojej informacji jeszcze dodam, że klucz punktowania odpowiedzi jaki mają egzaminatorzy jest zdecydowanie bardziej rozbudowany niż ten, który podaje oficjalnie CKE po maturze. Niestety jest on dostępny tylko dla egzaminatorów na czas poprawiania matur.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości