Oglądanie bakterii

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

No.meningokoki nie sa jedynym powodem sepsy. Moze ja powodowac praktycznie kazda immunogenna bakteria.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: voyteck »

no, to skucha
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: arti »

A 60% perhydrol można jeszcze wygrzewać w szalkę palniku kilka minut powinnodziałać"?!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

Chlopie, perhydrol, czyl najwyzsze osiagalne stezenie H2O2 ma 33% a po trzymaniu szalki przez kilka minut w palniku bedziesz mial placek a nie szalke.

Nie rob z siebie specjalisty od mikrobiologii majac 16 lat.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: arti »

Nie robię jakbyś nie zauważył to napisałem na końcu ‘?’

A chciałem ci przypomnieć ze maxymalne stężenie perhydrolu (nadtlenku wodoru) to 65% i nie trzeba do tego jakich specjalnych warunków żeby to utrzymać
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: DMchemik »

Savok pisze:Chlopie, perhydrol, czyl najwyzsze osiagalne stezenie H2O2 ma 33%
Handlowy perhydrol ma 35% H2O2 zwykle, ale są także inne stężenia. Poprzez wymrażanie można otrzymać eutektyk o zawartości 65% H2O2, tak jak pisze to Arti. Już podczas wojny opracowano technologię otrzymywania 85% H2O2.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

No. mozna, poch takowego nie sprzedaja, a sigma liczy sobie 200zl za pol litra 50%, udanych zakupow.

A zapomnialem, sigma nie sprzedaje byle komu
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: arti »

Savok pisze:A zapomnialem, sigma nie sprzedaje byle komu
Dobra. zrozumiałem aluzje ja mam sposoby

Ale żeby otrzymać 65% wystarczy go zamrozić w zwykłej zamrażarce oile wiem to 1l 30% H2O2 kosztuje 10 zl czyli otrzyma się go dość dużo
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: DMchemik »

Savok pisze:No. mozna, poch takowego nie sprzedaja, a sigma liczy sobie 200zl za pol litra 50%, udanych zakupow.

A zapomnialem, sigma nie sprzedaje byle komu
wolę sobie wymrozić, niż 40-krotnie przepłacać za produkt przemysłowy u Sigmy. Pozatym istnieje nie tylko POCh czy Sigma chciałbym zauważyć. Jak chcecie to mogę wam za powiedzmy 200 pln za litr dostarczać 65% perhydrol.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

Powstrzymam sie od komentowania takich ofert.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: arti »

Ja mogę nawet za 100zl
sory za skladanie ofert i offtopa

Savok pisze:po trzymaniu szalki przez kilka minut w palniku bedziesz mial placek a nie szalke.

Musiałem to sprawdzić i okazało się ze moje szalki się jakoś nie topią tak szybko

A co do odkażania perhydrolem przypomniało mi się ze w aptece obok mnie tak robią

no i juz nie ma offtopa
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: voyteck »

Savok, przyznaj się do błędu. Co z tego, że 200zł. Niech kosztuje 200000zł, to jest i tyle. I nie nazywaj kogoś byle kim, bo to, że jesteś naBiotech UG AMG nie czyni cię bogiem. Arti ma sporą wiedzę jak na ten wiek (jeśli mówisz, że 16)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Nie ciągnijmy już tego perhydrolu, bo nie ma sensu.

Ale jak ktoś ma jakieś ciekawe opinie dotyczące pierwotnego tematu, to bardzo proszę

pozdrówka.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: dawidw »

Jak juz jesteśmy przy perhydrolu, to kto lubi sie bawić w chemika, może dodać do wody destylowanej trochę nadtlenku baru- będzie mieli perhydrol, nie do końca czysty chemiczne, ale zawsze coś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość