Oglądanie bakterii

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: dawidw »

DMchemik pisze:Proponowałbym do rozcieńczonego kwasu siarkowego, wtedy otrzymamy osad BaSO4 i perhydrol niemal czysty, tak otrzymywano H2O2 historycznie. Z BaO2 wyjdzie nam Ba(OH)2, który jest dość dobrze rozpuszczalny w wodzie, pozatym zasady katalizują rozpad H2O2. Obecnie jest opracowana synteza H2O2 bezpośrednio z pierwiastków.
też dobra metoda, potem nic tylko zatężyc perhydrol i wylecieć w powietrze
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

Przepis na nitrogliceryne i amfetamine pietnastolatkowi tez podacie?
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: voyteck »

Jestem przekonany, że osoba na poziomie Artiego zna przepis na nitroglicerynę, a na amfetaminę. nie wiem. Teorię trzeba znać, a praktyka. Twój wybór.

Jestem przeciwnikiem dyskryminowania osób ze względu na ich wiek Ale mniejsza o to, bo zrobił nam się spory OFFTOP.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

Ja jestem zwolennikiem limitowania wiedzy ze wzgledu na kompetencje.

[ Dodano: Czw Lis 29, 2007 19:37 ]
I nie chodzi tu o to, czy arti zna wzor na to czy cos innego, wszsytko mozna znalezc, chodzi o to, co sie podaje na talezu, a co nie.
Przyklad:

Wykladowca chemii nie podala nam wzoru na amfe ze stwierdzeniemNie podam panstwu tego wzoru, chociaz jest banalnie prosty, i kazdy student 2giego roku chemii sobie z nim poradzi, a kazdy z panstwa ktory chcial go poznac juz go zna. Poprostu takich rzeczy sie nie podaje na wykladzie."

A ja rozwijam ta mysl rowniez o forum i uwazam, ze odnosi sie do wszystkich dzialow wiedzy o podwyzszonym niebezpieczenstwie.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: DMchemik »

Savok pisze:Przepis na nitrogliceryne i amfetamine pietnastolatkowi tez podacie?
Jestem ciekaw, co to ma do rzeczy.

Savok, tonący brzytwy się chwyta

i tak jak twierdzisz, ktoś kto chce to bez problemu znajdzie. Ale samego dostępu do wiedzy nie można zabraniać. Nauka nie jest dla uprzywilejowanych. Inna sprawa ,do czego się tę wiedzę wykorzysta. To tak samo jak z nożem, mozna nim albo pokroić chleb, albo zabić. A posiadania noży w domu z tego drugiego powodu nikt nie zabrania.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: arti »

Savok pisze:Ja jestem zwolennikiem limitowania wiedzy ze wzgledu na kompetencje.
Wiele ludzi miało te kompetencje a wiadomo co robiło zwykły człowiek nie skonstruował bomby atomowej i jakoś ani jego kompetencje ani etyka go przed tym nie powstrzymały to nie zależy od kompetencji człowieka tylko od jego –jak by to ktoś inny powiedział serca
Savok pisze:Przepis na nitrogliceryne i amfetamine pietnastolatkowi tez podacie?
A akurat znam i jakoś się wstydzę się tej wiedzy to ze cos wiem nie znaczy ze musze to wykorzystywać w praktyce i bardzo dobrze ktoś to ujął ‘nie żyjesz za mnie nie decyduj co jest dla mnie dobre’
ps.według mnie szesnastolatka i ‘byle kogo’ wiedza nigdy nie jest zła

[ Dodano: Czw Lis 29, 2007 21:31 ]
DMchemik pisze:Nauka nie jest dla uprzywilejowanych
No właśnie żyjemy w XXI wieku i każdy ma prawo do wiedzy czy to jest wiedza jak wbić gwoźdź czy wyprodukować narkotyk (oczywiście w tym wypadku wiedza powinna być czysto teoretyczna)to już jest sprawa osobista i nikt nie ma prawa w nia ingerowac
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: dawidw »

DMchemik pisze:Savok, tonący brzytwy się chwyta
hehe
Jest mnóstwo for pirotechnicznych, więc problem z przepisem żadny.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: voyteck »

Aby nie zakładać nowego tematu spytam tutaj.

Czym przemyć obiektyw imersyjny po olejku? WTechnice histologicznej Napisał S. Zwiastowski, że benzyną. Ale jaką benzyną? Mam skoczyć na stację po bezołowiową 98? Nie mogę spirolem przejechać? I przede wszystkim jaką szmatką? On tam podał jakiś materiał, ale nawet nie wiem skąd to wziąć. Coś z takich dostępnych rzeczy mi podajcie. Nie może być taka szmatka do okularów?

Pozdro.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

Benzyna typu rozpuszczalnik albo ksylenem. wacik kosmtyczny jest ok
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: arti »

Chyba benzyna ekstrakcyjną a takie ‘szmatki’ do czyszczenia kupiłem u okulisty
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: voyteck »

Zawistowski pisze, że ksylenem nie wolno, tylko benzyną albo chloroformem.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: Savok »

caly wydzial biologii ug uzywa ksylenu i dziala. w ksiazkach tak pisza ze wzgledu na szkodliwosc ksylenu.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Oglądanie bakterii

Post autor: voyteck »

A nie można np. spirytusem i wacikiem kosmetycznym?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość