Olchem

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Kochana
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2014, o 17:45

Olchem

Post autor: Kochana »

Chciałam zapytać jak oceniacie moje szanse na olchemie. Jestem w I klasie LO, od września chodzę na koło chemiczne, z programu liceum pozostała nam do przerobienia praktycznie tylko organika i chemia fizyczna, entalpia, entropia itd. Dodam, że w zeszłym roku zabrakło mi 1 punkta do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego, więc myślę, że jestem w tym całkiem dobra. To, co do tej pory mieliśmy na kole, z uwagi na masę zajęć na zwykłych lekcjach, myślę, że opanowałam na dobrym poziomie, choć wiem, że wiele rzeczy wymaga jeszcze wyćwiczenia (Pazdro czeka ). Jak oceniacie moje szanse? Jak polecacie się uczyć i z jakiej literatury korzystać?
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Olchem

Post autor: Olafek »

Jak już dobrze przerobisz cały materiał LO (musisz dużo robić sama, same kółko nie wystarczy) to możesz zacząć od przerobienia McMurryego (patrz literatura olimpiady), zależy jakie będziesz mieć tempo to potem możesz już zacząć robić zadania z poprzednich lat, z innych dziedzin właściwie wiedza na poziomie LO powinna wystarczyć. Szanse masz bardzo duże, jesteś w 1 klasie więc przed tobą jeszcze 2 lata do ostatniej szansy". Ja zaczynałem się przygotowywać tak mniej więcej o tej porze roku w II klasie i teraz jestem powiedzmy w czołówce McMurry może ci trochę zejść, niby 1000 stron a mi zajęło pół roku (właściwie połowa czasu mojego przygotowywania.). Byle powoli a zdążysz na pewno Poczytaj trochę to forum bo na pewno dużo ciekawych wskazówek znajdziesz. Powodzenia
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olchem

Post autor: Smile_Forever »

Szanse masz jak najbardziej, poza tym jesteś pełna zapału i ambicji, a to również jest ważne w przygotowaniach do olchemu, poza tym trzeba mieć w sobie samozaparcie, żeby wytrwać w swoich postanowieniach . Ale generalnie olimpiada wciąga, więc raczej jak masz teraz takie podejście to wytrwasz w tym . Na dobry początek najlepiej przerobić porządnie program licealny, żeby mieć bazę pod trudniejsze treści typowo olimpijskie. Zdążyć się zdąży, wbrew pozorom czasu jest dużo kiedy się go właściwie wykorzysta i sobie dobrze rozplanuje przygotowania .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości