Olimpiada biologiczna 2010/2011

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Agufja95
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2010, o 14:15

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: Agufja95 »

Tez jestem z lubelskiego
słabo mi poszło, nie byłam przygotowana dobrze.

To zadanie z doświadczenie z tą marchewką co trzeba było napisać to było na poziomie pierwszej liceum.
megg_M
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:12

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: megg_M »

No to zadanie było na poziomie matury, mam je źle. w ogóle te zadanie były dziwne większosc otwartych takie bardziej do analizowania jakieś argumenty takie maturalne bardziej było zaledwie kilka takich gdzie trzeba jakieś litery wpisać czy tabelki uzupełnić, a właśnie w tamtym roku tylko zamknięte były jakas prawda fałsz nie było żadnego takiego na analizowanie czy doświadczenia( ja się w tym roku aby do biologi przygotowywwałam to się przyłożyłam. Jeszcze nie znam wyników bo pani dzisiaj od biologii mojej nie było ale jutro już będe na pewno wiedziała a wy przeszłyście?
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: boardslides »

Ja z wielkopolskiego. Jutro mam olipmiadę. Macie może strone z testem z lubelskiego?
megg_M
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:12

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: megg_M »

Naszych testów (z lubleskeigo) nigdzie ma, nie wiem dlaczego z innych woj. to umieszają na stronie a naszych nie
I jak wam poszło ?(pytanie gł. do ludzi z lubleskiego, ale nie tylko ) bo mi się udało miałam 38 pkt. Czas na drugi etap, ale aż się boję na samą myśl co oni tam wymyślą
kazyk
Posty: 24
Rejestracja: 20 lis 2010, o 11:12

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: kazyk »

Jestem z lubelskiego. To zadanie z marchewką było banalne jak dla mnie.
Nie wiecie może ile pkt trzeba było zdobyć minimum z tych 42 żeby przejść dalej? 34, 33 czy mniej nawet?
koziii4
Posty: 16
Rejestracja: 20 paź 2010, o 17:52

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: koziii4 »

ja bede pisać we wtorek i bardzo sie denerwuje !
kujawsko-pomorskie
megg_M
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:12

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: megg_M »

od 33 tak mi coś pani moja mówiła, u nas ze wszystkich konkursów kuratoryjnych trzeba mieć 80%, z jednej strony to troche źle bo jak do zdobycie jest np 30 pkt to można stracić tylko 6 a jak 100 to aż 20 to też trochę niepomyślane jest. Ale za to nie ma ograniczonej liczby laureatów finalistów itd., trzeba zdobyć 80 %, każdy pracuje na siebie, jego wynik nie jest zależny od innych (nie ma tak że zostaję np 30 osób to niesprawiedliowe jest bo czasami laureatem zostanie osoba która np. np. 70 % z innego konkursu jak ktoś napisał nawet na 90% to niekoniecznie bedzie laureatem bo inni mogli lepiej napisać).

A wracając do biologi to 80% wychodzi 33,6 i nie wiadoomo ja zaokrąglili ale moja pani mówiła 33
Awatar użytkownika
bialo_niebieska
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2010, o 18:58

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: bialo_niebieska »

ja też jestem z lubelskiego) ja przeszłam dalej no w tym roku było trudniejsze niż rok temu ale udało mi się miałam 34/42 pkt) na początku myślałam że nie przejdę ale jednak udało się. teraz etap powiatowy 11 stycznia)
Awatar użytkownika
bialo_niebieska
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2010, o 18:58

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: bialo_niebieska »

a to z marchewką to śmieszne było:) ja nie wiedziałam na poczatku co z tym zrobic ale coś tam napisałam i miałam za to 3/3 punkty:) no i moja nauczycielka mówiła że te zadania to na poziomie liceum-rozszerzona biologia. albo pierwiastki biogenne.
megg_M
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:12

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: megg_M »

co myślicie o dzisiejszym konkursie? (do ludzi z lubelskiego)jak wam poszło? według mnie nie był trudny nawet, no ale nie mam pewnosci czy na 80% napisałam
a w ogóle innym (nie tylko z lubleskiego) jak wam poszło?
Awatar użytkownika
bialo_niebieska
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2010, o 18:58

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: bialo_niebieska »

ja na koniec zostałam laureatką ! strasznie się cieszę że mi się udało.a jak wam poszło ten 3 etap był najgłupszy ze wszystkich. najlepsze były babrzyska no ale udało mi się-cel zrealizowany.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Olimpiada biologiczna 2010/2011

Post autor: boardslides »

Ja i tak dostałem się do tego liceum co chciałem, ale faktem jest , że chciałbym mieć tą satysfakcję że przeszedłem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość