Olimpiada chemiczna

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Olimpiada chemiczna

Post autor: Lizzy »

Chciałabym się zapytać, czy ktoś z forumowiczów brał udział w Olchemie? Ponieważ planuję wziąć udział w przyszłym roku, zgromadziłam już kilka podręczników i prosiłabym o kilka wskazówek oraz chciałabym się dowiedzieć jakie macie doświadczenia związane z tą olimpiadą?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Batha »

ja brałam już jakiś temat na forum o OlChem widziała, ale trudno
Lizzy pisze:zgromadziłam już kilka podręczników
jakich?
cóż, dostać się drudno I etapu nie jest trudno. biorą wszystkich, którzy wyślą im zadania.
W której jesteś klasie?
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Lizzy »

Tytułów nie pamiętam, ale na pewno te książki sa na liście literatury do OlChemu. ktoś jeszcze podzieli się doświadczeniami?
Lekarz Rezydent.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: huba021292 »

Ja, dosyć trudna olimpiada ale przede wszystkim trzeba zabrać ze sobą głowę i duużo myśleć ponieważ niektóre zadani jestem w stanie zrobić z zasobem elementarnej wiedzy przy użyciu logiki a niektóre to baardzo trudna chemia ale do opanowania.
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Selen »

Ogólnie przejście pierwszego etapu nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy, mając porządnie opanowany materiał na poziomie liceum, trochę dodatkowych wiadomości i przede wszystkim wprawę w rozwiązywaniu zadań nie jest trudno dostać się do drugiego etapu.
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Lizzy »

Myślę, że czas odświeżyć ten temat. Kto startuje w tym roku i jak wyglądają wasze przygotowania?
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: woicieh »

Ja się przygotowuje.
Jak na razie to Śliwa, trochę Galusa i organiczną z Boyda, którą dopiero zaczynam.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: witamina110 »

Ja chcę w 2 klasie, właściwie to się zastanawiam czy na OB czy na Olchem.bo dwóch naraz na pewno nie pociągnę.
Jak na razie z chemią nie miałam problemów, 1 LO i połowa drugiej(bo tyle przerobiłam) nie wydaje mi się strasznie trudna, nawet łatwa powiedziałabym, ale każdemu to inaczej pasuje, na olimpiadę pewnie trzeba dużo więcej niż LO, także najpierw chcę bardzo szczegółowo przerobić LO, w którym wiedza wbrew pozorom nie jest nie wiadomo jaka trudna, imo.
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: woicieh »

Dla mnie jedyną ciężką sprawą będzie nauczenie się organicznej, bo jak na razie umiem malutko, no ale na szczęście nadrabiam analityczną, nieorganiczną i nawet fizyczną.

Nad OB też się zastanawiam, bo nauczycielka z biologii mnie przygotuje na pewno dobrze, a z chemii babce nie za bardzo się chce, w ogóle to powiedziała mi, że jestem zbyt ambitny.

No, ale co ja na to poradzę, że chociaż bardzo lubię biologie, to chemie po prostu wolę.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: witamina110 »

woicieh pisze:Dla mnie jedyną ciężką sprawą będzie nauczenie się organicznej, bo jak na razie umiem malutko, no ale na szczęście nadrabiam analityczną, nieorganiczną i nawet fizyczną.

Nad OB też się zastanawiam, bo nauczycielka z biologii mnie przygotuje na pewno dobrze, a z chemii babce nie za bardzo się chce, w ogóle to powiedziała mi, że jestem zbyt ambitny.

No, ale co ja na to poradzę, że chociaż bardzo lubię biologie, to chemie po prostu wolę.
Ale debilka, za przeproszeniem. Ja tak miałam w gimnazjum, nikt nie pomógł, a ja jeszcze miałam 3 przedmioty w 1 konkursie.

Hmm organiczna to trochę wkucia jest, dużo jej.
Nieorganiczną zawsze lubiałam, to co w LO już umiem, właściwie cała 1 klasa oprócz moli itp. to gimnazjum.

Też mam dużo ambicji, ale wiem, że trzeba zacząć już teraz.a nie w 3 klasie.
Awatar użytkownika
Eus
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2010, o 19:54

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Eus »

Ja też się przygotowuję.

A jak Wam się podobają tegoroczne zadania wstępne?

witamina110, jeśli poważnie myślisz o OlChem`ie to podręczniki licealne sobie odpuść. Strata czasu. -)


A co do nauczycieli. w gimnazjum mi się pofarciło, nauczyciela miałam dobrego. Ale z tego co słyszałam, to w LO w którym od września będę się uczyć już tak fajnie nie jest.
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: woicieh »

Jak wcześniej pisałem, organiczna u mnie leży, czyli zadania z organicznej nie za fajne, ale reszta spoko.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: witamina110 »

Chemu mam sobie odpuścić? Bo wiesz, ja nawet nie mam na dzisiejszy dzień wiedzy podstawowej z LO. Chcę to nadrobić w parę miesięcy, będę chodzić na korki, właściwie to na zajęcia dodatkowe , no i cały czas będę rozszerzać coś. A w 2 klasie wystartuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości