olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Mam jeszcze takie pytanie czy we wszystkich województwach jest taki sam etap szkolny i rejonowy.Bo podobno szkolny w każdym województwie jest inny ,a rejonowy to nie wiem.Może wy wiecie.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Ehhh. Szczęściara. Chciałabym mieszkać w Krakowie. szczególnie z tego względu, że tam jest duży wybór szkół, uniwersytetów itp. Mieszkam w Mielcu, podkarpacie. Nie mogę powiedzieć, że jest źle, bo jeżeli chodzi o poziom w szkole, w jakiej się uczę, to rzeczywiście jest nieporównywalnie trudno od innych gimnazjów o 5 na koniec roku.

A wszystko za sprawą systemu oceniania. U nas nie wpisują do dziennika ocen, tylko punkty. Np. dostając 8/10 (ocena 4, 80%) z kartkówki masz to właśnie wpisywane do dziennika, podczas gdy w innych szkołach dostając zarówno 7, 7.5, 8, 8.5 masz wpisywane 4. Na koniec roku liczą nam procenty z wszystkich punktów itd. i wystawiają normalną już ocenę na świadectwie. Taki system jest sprawiedliwszy, ale surowszy, no i nic nie można w nim oszukać, naciągnąć. Można zdobywać dodatkowe punkty za jakieś prace nadobowiązkowe czy konkursy. jeśli takowe są i jeśli masz przystępnego nauczyciela

Myślałam o studiowaniu właśnie w Krakowie. Mam tam najbliżej z wszystkich większych miast.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Nie, każde województwo ma całkiem inne testy, oddzielne konkursy. Słyszałam też, że w niektórych jest trudniejszy poziom, w innych łatwiejszy
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Ale chodzi mi o konkurs kuratoryjny z biologii , wojewódzki chyba wszędzie jest taki sam i rejonowy chyba też ale nie wiem.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

W każdym województwie jest oddzielne kuratorium i to właśnie ono ustala i układa testy dla danego województwa. Testy są więc wszędzie inne.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

TAK?To nie wiedziałem,Atak a propo to nie jestem dziewczyną tylko chłopakiem.Bo wnioskuje z twoich wcześniejszych postów że myślisz odwrotnie .Ale pomyłki każdemy się zdarzają.

A z jakiego wydawnictwa są te podręczniki do liceum które znalazłaś?
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Autotrofie
wystarczy, że wydrukujesz sobie na przykład finały czy rejony z dwóch różnych województw, z małopolskiego i wielkopolskiego. Porównaj, a przekonasz się.
W niektórych województwach są trzy etapy a w innych są tylko dwa.
Ja chyba kupię sobie podręczniki do liceum z wyd. PWN.
Zresztą niedługo licealiści będą przedawać książki do antykwariatów i będzie z czego wybierać.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

TAK, będzie z czego wybierać.A ty skąd jesteś?
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Z PWN jest podobno aż 5 tomów.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Ach, przepraszam . Zmylił mnie twój zwodniczy avatar Podejrzany misio. Od razu skojarzyło mi się, że jesteś dziewczyną

A te książki są naprawdę stare, z wydawnictwa Wydawnictwa szkolne i pedagogiczne". czyli teraz WSiP. Wydanie - Warszawa 1974. Wątpię, czy da się to jeszcze to znaleźć, choćby w antykwariacie.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Ale takie stare książki mają też swoje wady: niektóre informacje z nich mogą być już nieaktualne, bo postęp nauki rośnie, więc także niektórych informacji może nie być.

Tak, trzeba będzie przetrząsnąć antykwariaty Nie opłaca się kupować całych kompletów nowych książek.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

To nic że się pomyliłaś(faktycznie muszę zmienić avatar).
Tak czeba będzie poszukać w antykwariacie ,w wakacje pownie licealiści oddadzą swoje książki ,więc będzie można zakupić.Słyszałem że najlepiej kupić operon , bo pwn ma aż 5 tomów.
Pozatym operon jest zrozumialej napisany.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/madzz_/GIMNAZJUM/biologia
chomikuj.pl/aramanda/LICEUM/Biologia
chomikuj.pl/Biedronka60/LICEUM+*2b+MATURA/Biologia
chomikuj.pl/yvonne_pl/Dokumenty/liceum/biologia+-+prezentacje
chomikuj.pl/lsnienie/Liceum*3b+gimnazjum/Biologia
chomikuj.pl/ujbiotechnologia
chomikuj.pl/barbarkak/Podstawowa-Gimnazjum-+Liceum-Studia/biologia/Biologia+-+uk*c5*82ad+nerwowy,354313207.doc
chomikuj.pl/neuroscience/Liceum/Biologia/Korepetycje/
Ufff. Tu macie większość stron, jakie udało mi się znaleźć w internecie. Znaczy się, na chomiku. Można stamtąd ściągnąć naprawdę wiele niezłych materiałów. Gdy ściąga się dużo, najlepiej jest sobie wykupić transfer przez SMS - 2, 3 zł i możesz ściągać 2 GB, na zwykłym koncie bez transferu tylko 50 MB miesięcznie. Polecam Z pewnością się przydadzą. Chociaż trzeba sobie wybrać, bo są na różnych poziomach, nawet studiów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość