olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Co umiem Hmm, raczej sporo. z 1 klasy budowę człowieka, działanie poszczególnych hormonów, układy, procesy zachodzące w ciele, budowa i funkcje tkanek. Tylko jak już wspominałam, muszę to wszystko powtórzyć, bo pierwszą klasę, eufemizująco to ujmując - odbębniłam

A z drugiej klasy no to charakterystyki poszczególnych kręgowców i bezkręgowców, ich budowa, funkcje życiowe, gatunki, rośliny - mszaki, paprotniki, glony i porosty, okryto- i nagonasienne itp. itd.
No i trochę materiałów z kółka i własnego dokształcania się , tj. zagadnienia genetyczne, mitoza i mejoza, krzyżówki genetyczne, mutacje, ekologia, oddziaływania międzygatunkowe, choroby wirusowe, bakteryjne, płciowe, genetyczne, dziedziczne, sprzężone z płcią. oj, sporo tego.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

O to sporo.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

No a jak tam u ciebie z nauką
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

ja zaczynam się uczyć dopiero w wakacje bo teraz mam wiele innej nauki
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Mamy już 535 wyświetleń.
wow -sporo
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Tak, rzeczywiście - świetnie. Ciekawe tylko, z przeglądających idzie na konkurs w 2011/2012. Chyba niewiele osób na razie zaczyna się uczyć czy szukać wątków o tej tematyce.

Sama się zastanawiam, czy warto się uczyć tak wcześnie. To prawda, bardziej szczegółowe informacje ulecą z pamięci, ale podstawy zostaną, a wydaje mi się, że gdy będę uczyć się ich potem drugi raz, to szybciej wejdą do głowy
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Tak masz racje powtarzanie jest szybsze i łatwiejsze.Jeśli drugi raz przeczytasz to samo to zostanie ci to w głowie na długo.To jest dobry sposób.

Wydaje mi się że jest już sporo olimpijczyków(prawie wszyscy z mojej szkoły uczyli się w wakacje i zostali potem laureatami).Nauka w wakacje jest przyjemna i bez pośpiech , zostaje w głowie na długo.A z resztą im wcześniej zaczniesz się uczyć tym więcej razy będziesz mieć czas na powtórkę.

P.S.Jakie wydawnictwa podręczników do gimnazjum masz zamiar jeszcze przerobić.Bo ja jeszcze chce dodatkowo operona (w mojej bibliotece są wszystkie wydawnictwa , ale myśle że to powinno wystarczyć.Słyszałem że operon i nowa era to są najlepsze podręczniki do gimnazjum i z nich są brane najczęściej pytania do konkursów kuratoryjnych.A co myślisz o żaku i wsip.O żaku słyszałem że jest bardzo jasno i przejrzyście napisany,a wsipu nie znam.
To tyle ,chyba trochę się rozpisałem.
Podajcie swoje opinie na temat książek do gimnazjum różnych wydawnict (na pewno pomoże to wielu osobom przeglądającym nasze forum)
pani ekscelencja
Posty: 76
Rejestracja: 23 paź 2010, o 10:21

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: pani ekscelencja »

Błagam Was, ****** ,że aż głowa boli!
Konkursy biologiczne chyba w każdym województwie wyglądają inaczej ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć jak sprawy się mają w małopolskim:
po pierwsze, pod koniec czerwca na stronie kuratorium (kuratorium.krakow.pl) macie podany temat bieżącego konkursu wraz z wykazem lektur (i swoją drogą wszystkie informacje są tam podane - warto przeczytać regulamin!),
po drugie, co do poszczególnych etapów:
- szkolny - teoretycznie z całych trzech lat Gimnazjum ale od 2004 r. etap szkolny był z zakresu zwierzęta/rośliny/ekologia/1 pyt. z człowieka (więc nie warto się na 2 kl. skupiać)
- rejonowy - materiał ze szkolnego plus obowiązujące lektury
- wojewódzki - obowiązujące lektury (i nie ma mowy o szczęściu, trzeba się po prostu wykuć).

Przy okazji chciałabym obalić kilka mitów:
- nie opłaca się kupować żadnych repetytoriów z tego prostego względu ,że wystarcza rzetelne przygotowanie z podręczników! i totalną bujdą jest to ,że niby na szkolnym/rejonowym/wojewódzkim jest materiał z LO (tylko rzeczy ponadprogramowe z określonych w regulaminie lektur!)
- nie opłaca się kuć z więcej niż jednego wydawnicta bo ta wiedza się i tak na siebie nakłada

Jako tegoroczna laureatka z chęcią odpowiem na Wasze ewentualne pytania, tylko proszę, wyjaśnijcie mi jedno:
PO ******* STARTUJECIE W OLIMPIADZIE (tj planujecie w przyszłym roku) SKORO TYTUŁ LAUREATA OD WRZEŚNIA NIE BĘDZIE DAWAŁ MOŻLIWOŚCI WYBORU SZKOŁY, NO I LAUREATÓW BĘDZIE TYLKO 10?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: tchorz »

Ekscelencjo, ja już na piewszej stronie napisałam +/- to co Ty, ale zupełnie nie dotarło.
A skąd wiesz, że tak obcieli uprawnienia? Bo coś słyszłam ale nie mogę znaleźć oficjalnej widomości.
a Ty do którego liceum?
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Ok, super. Tylko że ja jestem z podkarpacia i wiem, że u nas nie podają żadnej bibliografii odnośnie tego, co trzeba przeczytać. A pytania z poza podstawy to norma.
Ammo
Posty: 64
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Ammo »

Jak tam u was z wyborem szkoły, ja nie wiem. Ale u mnie do najlepszego biol-chema w mieście dostają się jako pierwsi laureaci i finaliści.Chociażby dlatego startuję. Nie chcę wylądować w gdzieś, gdzie nie chodząc do szkoły wiesz tyle samo, jak gdybyś do niej nie chodził.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

pani ekscelencja,
Takie nie cenzuralne zwroty to prosze sobie zostawić dla siebie
Jeśli nie podoba ci się nasz temat to wyjdz,a nie zaburzaj toku konwersacji w sposób karygodny.Prosze również nie siać plotek o 10 laureatach (i tak nie uda ci się nas zniechęcić),a wiem że to miałaś na celu.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Ja idę do v w krakowie (chyba).Jeszcze mam czas.Aty gdzie idziesz?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości