Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
ulina
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 15:25

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: ulina »

Hej, wie ktoś może czy jest jakaś konkretna strona olimpiady biologicznej dla gimnazjum lub konkursu przedmiotowego z biologii (rok 2009/2010) i jak zdobyc tematykę etapu szkolnego dla woj. kujawsko pomorskiego?. Wiecie przygotowuje sie pierwszy raz i kompletnie zwariowałam. Nawet nie wiem z czego się uczyć, a dopiero jestem w II gimnazjum. Cóż czekam na odpowiedz i moze jakieś sugestie : ))
Awatar użytkownika
Tetelcia
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 22:05

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Tetelcia »

Radziłabym sprawdzić na stronie kuratorium, tam powinien być i regulamin i tematyka kolejnych etapów
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: igul5106 »

jwitos pisze:My w podkarpackim mamy podane wymagania ogólne. I ogólne - czyli wszystko. Dosłownie. Cały materiał 1-3. Ech
my wielkopolskim też przynajmniej sobie porządną powtórkę zrobimy
ale jakiś podział jest, nie ma co narzekać szkolny to tam ta cała cytologia i takie właściwie zupełne podstawy rejon troszkę dodali: morfologia roślinki, czynności życiowe roślinek i zwierzątek, rozpoznawanie itd. a wojewódzki to głównie genetyka
kurde, chciałabym sie dostać na ten wojewódzki dla tej genetyki! kocham po prostu hehe!
ale się okaże
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Anezka »

A ja genetykę mam nie przerobioną za bałdzo Mojej klasie zawsze przepada biologia i na dobrą sprawę jeszcze nie weszliśmy w podziały mitotyczne i mejotyczne. Zresztą sama moja biologica powiedziała, że tym się zajmiemy jak dostanę się na wojewódzki a póki co mam tkwić w tych wszystkich roślinkach. Ogólnie to chciałabym tak dostać tematy o człowieku na rejonie.
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: igul5106 »

Jeju, co Wy tak o tych roślinkach"
W którym punkcie wymagań jest ich tak wiele?
Anezka, co do genetyki, my też nie za daleko, ale jak w 2 klasie zobaczyłam o co w tym chodzi. siedziałam sobie w bibliotece i z nudów chwyciłam pierwszą lepszą książkę z działu biologia. to normalnie zaraz ją wypożyczyłam i zaczęłam czytać masakrycznie mnie wciągnęła.
i teraz muszę sobie ją troszkę odpuścić
a na lekcji po feriach będziemy mieć podziały, ale tak ładnie moją biologicę poprosiłam (w nagrodę, że się dostałam na rejon ) i mi omówiła na kółku
coś niesmowitego.
a co do człowieka, to też bym chciała ANATOMIA króluje
hehe. pamiętam jak przed szkolnym moja nauczycielka kazała mi punkt po punkcie przerabiać , a ja po kolei wszystkie ukłdy a reszta po łepkach jak zobaczyła ten test to mówi, ze mam anatomię jak na życzenie no. I tak jak miałam przeczucie że ten punkt jest na tyle obszerny i na tyle dokładnie sprecyzowany, że na 100% będzie, tak teraz mam takie przeczucie w odniesieniu do rozwoju osobniczego człowieka
Tak więc od tego zaczęłam i głównie to muszę mieć na wyrywki no i tkanki. Później mogę przerabiać dalej te punkty
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: igul5106 »

tam są testy już umieszczone te co były jak ktoś ciekawy to może sobie luknąć polecam rejonowy chemiczny. Do pozazdroszczenia
Awatar użytkownika
michalina304
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2010, o 09:14

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: michalina304 »

Hej ! Jestem z mazowieckiego . W tym roku mam zamiar po raz pierwszy wystartować w konkursie z biologii . Na stronie kuratorium już znalazłam zakres wiadomości , tyle , że całkiem nie wiem jak się do tego zabrać . Nie mam pojęcia z jakich książek się uczyć itp. Jeśli ktoś ma dla mnie jakieś rady - z góry dziękuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości