Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
szczypiorek94r
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2008, o 07:51

Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: szczypiorek94r »

Bardzo proszę o pomoc! Przygotowuję się do olimpiady z biologii na poziomie gimnazjum. Pojęcia nie mam czego się uczyć. Czy wystarczy wiedza z podręcznikaNOWA ERA z 3 klas? Słyszałam, że trzeba przeczytać podręczniki do liceum. Czy olimpiada na poziomie szkolnym jest trudna? Z czego się przygotowywaliście? Czy moglibyście podać pytania?

Nie dubluj postów! Na drugi raz daje ostrzeżenie. Kam.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2008, o 13:25 przez szczypiorek94r, łącznie zmieniany 1 raz.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: nxxx »

Najlepiej sprawdź literaturę do danego konkursu i tyle, bo w każdym wojewodztwie to wygląda inaczej. Ja np. mialam podany do przerobienia 1 częśc podrecznika z bio rozszerzonej z wsipu. Poza tym było dużo pytań o przyrodzie regionu, ale to nie musi być elementem każdego konkursu.
szczypiorek94r
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2008, o 07:51

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: szczypiorek94r »

A co powiecie o podręcznikach z seriiŻak"? Zauważyłam, że są lepsze niżNowa Era".
Awatar użytkownika
liberto5
Posty: 19
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:18

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: liberto5 »

Wątpię żeby wystarczyła sama trzecia część. Ja na etap szkolny przerabiałem wszystkie 3 klasy z biologii (Nowa Era) i poza tym jeszcze się dokształcałem z innych źródeł (czytaj książek). To mi wystarczyło jako że solidnie się uczyłem biologii przez 3 lata i rok wcześniej byłem finalistą na etapie wojewódzkim.

Na drugi etap zabrałem się za wszystkie wydawnictwa jakie wpadły mi w ręce, a raczej ręce mojej nauczycielki. (pozdrawiam panią profesor D) Przerabiałem testy z poprzednich lat, chodziłem na koło.

Do trzeciego etapu j.w. + praca, praca, praca.

Nie da się do konkursu przygotować z podręczników jednego wydawnictwa. Nie sposób w jednym temacie ująć wszystkie istotne sprawy, tak więc jedne informacje pojawiają się we wszystkich książkach, a inne tylko w jednej. Po prostu autorzy inaczej oceniają stopień ważności informacji i jego przydatność dla ucznia i zamieszczają co uznają za najważniejsze. I często o takie szczegóły pytają w teście.

Pewnie często będziesz musiał skorzystać z czystej logiki i z dedukcji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

P.S. Poziom szkolny zależy od wymogów Twojego nauczyciela (to on układa test) i JEŚLI poda Wam zakres do nauczenia to potraktujcie go poważnie.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: nxxx »

Mi by w sumie wystarczylo z zeszytu ] + inżynieria genetyczna + przyroda regionu
becikkk
Posty: 25
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 15:25

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: becikkk »

Ja też w tym roku idę na biologię Jestem z małopolski i nam już temat podali. Ale na etap szkolny i tak trzeba znać wszystko z 3 lat gimnazjum. Zobaczymy jak to będzie
Claudynka93
Posty: 31
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:36

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Claudynka93 »

Witam
W tym roku mam zamiar po raz pierwszy wystartować w przedmiotowym z biologii. Czego trzeba się uczyć na etap szkolny, tak aby przejść do rejonowego? Muszą to być bardzo szczegółowe informacje? Osobiscie uczę sie z Vademecum - Egzamin 2008/2009- wydawnictwa OPERON, czy to wystarczy

Proszę, pomóżcie!
Tomeq
Posty: 15
Rejestracja: 4 paź 2008, o 18:25

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Tomeq »

Ja już napisałem test szkolny, i jak na razie dostałem się do rejonu, chociaż mam nadzieję że na tym się nie skończy .
Przerobiłem wszystkie 3 części podręcznika, vademecum, plus mnóstwo książek i discovery channel :D

Test akurat w mojej szkole był trudny, chociaż nie miałem przyrody regionu, to mamy taką biologiczkę, ze szkoda gadać, napisała takie pytania żeby nikt nie znał odpowiedzi /
Ale jakoś sobie dałem radę, gdyż byłem obkuty z materiału


Teraz muszę jeszcze zdobyć materiały do rejonowego, i jedziemy z tym koksem

Pozdro
Claudynka93
Posty: 31
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:36

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Claudynka93 »

Dzięki za radę ) My piszemy w poniedziałek, też mam nadzieje przejść do trzeciego etapu

Powodzenia!
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Dawid Mrożek »

W sumie to Olimpiada na poziomie gimnazjum nie jest taka trudna. Też idę w tym roku. Sprawdzałem kilka testów i wychodzi totalna łatwizna . Mimo to dobrze jest się pouczyć, przeczytać podręcznik do biologii i chodzić na jakieś dodatkowe zajęcia. Mnie to wystarcza, zakuwanie książek i podręczników nie ma większego sensu (przynajmniej tak mi się wydaje). Wystarczy to co powie nauczyciel(ka) biologii.
Chantal
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2008, o 17:48

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Chantal »

A znacie temat dla Opolskiego w tym roku

Gdzie można znaleźć przykładowe testy? Bo albo jestem głupia, albo mam pecha, że nie mogę znaleźć
Claudynka93
Posty: 31
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:36

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: Claudynka93 »

Wejdź na stronę kuratorium swojego województwa, powinnaś znaleść tam i testy, i zakres wymagań co powinnaś umieć aby przejść dalej Na bank będzie budowa komórki, tkanki, układy człowieka itd. To jest co roku Etap szkolny nie powinnien być trudny, zgadzam się z kolegą, że zakuwanie podręczników na ten etap nie ma większego sensu

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
gAgatek
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:55

Re: Olimpiada z biologii- gimnazjum (POMOCY!!!)

Post autor: gAgatek »

witam wszystkich mam nadzieje ze uzyskam odp. do wtorku wieczorem
pisze w srode olimpiade z biologii - slask.
i nie wiem jak mam sie nastawic? czy trzeba byc `obkutym` do tej olimpiady ? bo niestety jeszcze zostal mi uklad pokarmowy i nerwowy do przyswojenia - co bede robic jutro. NIestety nie wiem czy w 100% caly material przyswoje niektore rzeczy mi moga wyleciec z glowy a ucze sie z ksiazki do 2 kl. z nowej ery + klimuszko+ vademecum do liceum z operona . ale przede wszystkim to nowa era.

moje pytanie to

trudne czy nie?
i jakiego typu pytania sa ?:)

czekam - mam nadzieje ze uzyskam odp


z gory przepraszam ze wrzucam to na kilka tematow ale to jest pilne strasznie mi na tym zalezy na polskim poleglam mimo ze 2 najwyzszy wynik w szkole to nie przeszlam /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości