Organelle komórkowe

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
saszaw90
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2008, o 16:29

Organelle komórkowe

Post autor: saszaw90 »

Witam. Mam problem dotyczący organnellum komórkowe. Szukałem w internecie, niestety nic nie znalazłem. Chodzi mi o lokalizacje: mitochondrium, rybosom, centriole, aparat Golgiego i jądro. Np. Lokalizacja błony komórkowej: - zewnętrzna warstwa komórki.

Tylko jądro mi się udało, nie wiem czy dobrze: - w młodych komórkach - wycentrowanie, w starszych komórkach - blisko ściany.

A z resztą nie mogę się uporać. Będę wdzięczny, gdy ktoś mi pomoże.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Organelle komórkowe

Post autor: Savok »

saszaw90 pisze:Tylko jądro mi się udało, nie wiem czy dobrze: - w młodych komórkach - wycentrowanie, w starszych komórkach - blisko ściany.
Polozenie jadra zalezy od rodzaju komorki, ale nie wydaje mi sie, zebys musial sie tak zaglebiac w ten temat. przynajmniej narazie nie.
saszaw90
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2008, o 16:29

Re: Organelle komórkowe

Post autor: saszaw90 »

W podręczniku szukałem, nic nie ma na temat lokalizacji. Dobra to jak mam napisać lokalizację aparatu Golgiego, tak: że leży blisko mikrotubuli.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Organelle komórkowe

Post autor: york »

w komórkach zwierzęcych blisko jądra komórkowego, w roślinnych bezwładnie rozrzucony po cytoplaźmie
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Organelle komórkowe

Post autor: yeast »

Kurcze, popatrz sobie na dowolny schemat komórki. Potem porównaj komórki spolaryzowane (nabłonki i neurony) z niespolaryzowanymi (fibroblasty). I pomyśl. I tylko nie mów, że w googlach nie da się znaleźć rysunków schematycznych komórek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości