Organizacje ekologiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
anna.sosin
Posty: 19
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:12

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: anna.sosin »

Ja należę do WWF, ale chciałabym się zająć głównie ochroną tuńczyków. Zna ktoś jakąś organizację, zajmującą się ochroną tuńczyków?
konturek

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: konturek »

Ja należę do Greenpeace jako użytkownik internetowy. Możesz pomagać nie wychodząc z domu, tzn. wysyłasz list podpisany swoim imieniem i nazwiskiem w jakiejś sprawie (np. o to, żeby rząd Japoni zaprzestał polować na wieloryby itd.), masz na stronie taki list i musisz tylko się pod nim podpisać i wyślą go od Ciebie podobno to pomaga. Ogólnie nie ma dużo zachodu a robisz coś dla świata.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: milka.1985 »

a jak i gdzie można się zapisac do Greenpeace? bo mnie interesuje to
konturek

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: konturek »

Wejdź na stronę greenpeace.org/poland i tam po prawej stronie jest okienko a pod nim napisane:zostań cyber-aktywistą". Wtedy będziesz mogła podpisywać różne listy i petycje i je wysyłać i dowiadywać się o aktualnie przeprowadzanych akcjach w Greenpeace. Ale jeżeli chcesz działaćw terenie to poszukaj na stronie bo ja nie wiem za dużo na ten temat.
Batman
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2008, o 22:03

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Batman »

Witam,
Jestem aktywistą Greenpeace i wcale się tego nie wstydzę. Wcześniej działałem w dwóch innych wspomnianych tu wcześniej organizacjach (Salamandra, Bocian) ale to sa zabiegipielęgnacyjne - zajmują się sprawami związanymi z ochroną przyrody a nie ekologii, a przez to że przyjmuja dotacje z urzędów czy sa sponsorowane przez prywatne firmy, które chca sobie przez to podciągnac PR, te organizacje mają ograniczone działanie i czesto związane ręce.
Greenpeace działa zupełnie inaczej: nie przyjmuje pieniędzy od firm ani żadnych dotacji, nie jest też wspierany przez żaden rząd bo jest im niewygodny (stąd nierzadko mają wystawianą opinię oszołomów bo są niewygodni dla mediów wspierających daną frakcję polityczną - jeśli brakuje argumentów i nie można podjąć merytorycznej dyskusji to się oczernia i psuje PR). GP przyjmuje wsparcie finansowe od prywatnych osób w postaci przekazu pieniężnego - można to zrobić za pomocą formularza na stronie albo poprzez osoby które się tym trudnią - fundriserzy na ulicach kilku miast w Polsce, ponadto GP International prowadzi sklepik z gadżetami, nie ma czegoś takiego jak składki, które funkcjonują w innych organizacjach - chcesz płacić to zostajesz darczyńcą, nie chcesz/nie stać Cię/masz do tego inne podejście - ok, nie płacisz. W inny sposób Greenpeace środków nie pozyskuje z prostego względu: nie chce by ktokolwiek miał podstawy zarzucać tej organizacji hipokryzję i zbijanie własnego kapitału. Liczy sie nasza matka - Ziemia i jej ochrona.

odn.:
bot pisze:Greenpeace zazwyczaj walczy z masakrą zwierząt, a to oznacza konieczość podejmowania radykalnych działań, ponieważ inne metody nie byłyby skuteczne.
nie zawsze, kampanie prowadzone przez GP dot. spraw globalnych w skali lokalnej i najczęściej w różnym wymiarze pod tym samym hasłem można dana kampanię prowadzić w kilku krajach, jednocząc siły.
anna.sosin pisze:Ja należę do WWF, ale chciałabym się zająć głównie ochroną tuńczyków. Zna ktoś jakąś organizację, zajmującą się ochroną tuńczyków?
zajmuje się tym Greenpeace w ramach kampanii Morza i oceany:
zielony666 pisze:a należę do Greenpeace jako użytkownik internetowy. Możesz pomagać nie wychodząc z domu, tzn. wysyłasz list podpisany swoim imieniem i nazwiskiem w jakiejś sprawie (np. o to, żeby rząd Japoni zaprzestał polować na wieloryby itd.), masz na stronie taki list i musisz tylko się pod nim podpisać i wyślą go od Ciebie podobno to pomaga. Ogólnie nie ma dużo zachodu a robisz coś dla świata.
by podpisywać nie trzeba należeć - może to robić każdy.
Przynależność do Greenpeaceu jako wolontariusz wiąże się z ciągłym spotykaniem z ludźmi którzy mają podobne zainteresowania (ekologia, ochrona przyrody i środowiska rzecz jasna) i konkretnym działaniem - tu nie ma martwych dusz, albo działasz albo nie zawracasz głowy. Przygotowywanie stoisk, hepeningów wystaw czy raportów wymaga wcześniejszego przygotowania i podziałem obowiązków. Akcje bardziej widowiskowe które tak przyciągają media są czubkiem góry lodowej poszczególnych kampanii nierzadko współtworzone przez aktywistów z kilku krajów.
milka.1985 pisze:a jak i gdzie można się zapisac do Greenpeace? bo mnie interesuje to
napisz do mnie w tej sprawie maila i podaj miasto, a skontaktuję Cię z odp. osobą - koordynatorem lokalnej grupy i umówisz się na spotkanie )

Pozdrawiam,
Batman
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: organizacje ekologiczne

Post autor: Mrówek »

A ja nie lubię greenpeace
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Polskie organizacje zajmujące się ochroną i prawami zwierząt

Post autor: Triss »

Chciałabym się więcej dowiedzieć na temat działań polskich organizacji zajmującymi się prawami i ochroną zwierząt. Proszę najchętniej o jakieś ciekawe linki, gdzie można sporo o tym poczytać.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Polskie organizacje zajmujące się ochroną i prawami zwierząt

Post autor: karteczka88 »

Klub Gaja
Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals"
i wiele innych
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: Polskie organizacje zajmujące się ochroną i prawami zwierząt

Post autor: wia »

Kod: Zaznacz cały

sdz.org.pl
Straż dla zwierząt w Polsce

Kod: Zaznacz cały

pogotowiedlazwierzat.pl
Pogotowie dla zwierząt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości