Organizacje ekologiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Arwena

organizacje ekologiczne

Post autor: Arwena »

Witam! Jestem studentką ochrony środowiska i chciałabym naleŻec do jakiejś organizacji ekologicznej ale takiej, która naprawdę coś konkretnego robi. Ostatnio byłam zaŻenowana jak na stronie jednej z organizacji ostatnie akcje i działania zanotowano 2 maju 2004 :lol: Chciałabym się zaangaŻować tam, gdzie rzeczywiście duŻo się dzieje. Jak ktoś ma jakieś sugestei i propozycje to czekam
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

pomoc w akcji czyste lasy polskie

Post autor: przyrodnik »

Mozesz nam pomóc w akcjiCzyste lasy polskie na stronie czyste.lasypolskie.pl

Zachęcam :lol:
Jarek

Organizacje ekologiczne

Post autor: Jarek »

Arwena pisze:Witam! Jestem studentką ochrony środowiska i chciałabym naleŻec do jakiejś organizacji ekologicznej ale takiej, która naprawdę coś konkretnego robi. Ostatnio byłam zaŻenowana jak na stronie jednej z organizacji ostatnie akcje i działania zanotowano 2 maju 2004 :lol: Chciałabym się zaangaŻować tam, gdzie rzeczywiście duŻo się dzieje. Jak ktoś ma jakieś sugestei i propozycje to czekam
Jedyną pręŻnie działającą organizacją ekologiczną w Polsce jest Greenpeace. Ale ich zdecydowany sprzeciw wobec GMO jest dla mnie nie do przyjęcia.

Kiedyś dobrze zorganizowana była Liga Ochrony Przyrody LOP ale w dzisiejszych czasach, ehh szkoda gadać, coś wstylu urzędu, w którym prawie kaŻdy odwala swoją robotę (nie mówię o młodzieŻy, która chętnie, z duŻym zapałem uczestniczy w wielu akcjach organizowanych przez LOP). Ale nie widze szans poprawy w LOP, raczej nadal będzie się pogrąŻać w maraźmie.
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: organizacje ekologiczne

Post autor: Timi »

zapisz się do GREENPEACE !
Gnommer
Posty: 73
Rejestracja: 13 lis 2007, o 23:11

Organizacje ekologiczne

Post autor: Gnommer »

Witam!
Tak sobie czytam forum i zauważyłem, że brak pewnego tematu, mianowicie o organizacjach ekologicznych.
Co to jest, nie trzeba tłumaczyć, ale chetnie bym się dowiedział, co o nich myślicie, może jesteście do jakichś zapisani?
Chyba dwie najprężniej działające (IMHO) to Greenpeace i WWF.
GP jest wg. mnie (za) bardzo kontrowersyjny. Nie wiem, czy plotki osponsorach są prawdziwe, nie wątpię że zrobili wiele dobrego, jednak zastanawiam się na ile ich radykalne akcje wpłynęły na negatywny obraz ekologów. Co prawda ostatnio nie słyszałem o nieczym spektakularnym, co wydaje mi się sensowniejszym rozwiązaniem.
WWF jest wg. mnie właśnie organizacją, która działa w miarę po cichu, bez zbędnego szumu, co chyba przynosi lepsze efekty. Aczkolwiek jak są problemy to potrafią pojechać do Rospudy i obozować. Wydaje mi się, że to w miarę sensowna organizacja, dobrze zorganizowana. No i szef polskiego WWF ma na nazwisko tak jak ja :D.

No i się rozpisałem . Na koniec dodam, że jestem członkiem WWF-u.
Zapraszam do dzielenia się opiniami!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: badger »

Mi też nie podoba się sposób działania Greenpeace. Mogli by trochę zreformować swoje poglądy. Sam oficjalnie nie należę do żadnej organizacji. Jedyne w czym biorę udział to w akcjiWWF Passport w internecie. Gnommer, na czym polega członkostwo w WWF? Może bym się zastanowił nad jakimś bardziej aktywnym uczestnictwem
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: yeast »

A co sądzicie o Lidze Ochrony Przyrody? Ktoś się spo0tkał z jej działalnością, ktoś należy?
Gnommer
Posty: 73
Rejestracja: 13 lis 2007, o 23:11

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Gnommer »

badger pisze:Gnommer, na czym polega członkostwo w WWF? Może bym się zastanowił nad jakimś bardziej aktywnym uczestnictwem
W zasadzie wystarczy wypełnić druczek z poleceniam zapłaty :D. Minimalna kwota to 10 zł. miesięcznie, wszystko jest napisane na ich stronie. Można poprzestać na tym, albo jak ma się czas to można się zgłaszać na wolontariusza itd.
Ja niestety (z braku czasu w związku z nadchodzącą maturą) na razie pozostaję przy uszczuplaniu konta o drobną sumkę- zawsze coś .
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: badger »

yeast pisze:A co sądzicie o Lidze Ochrony Przyrody? Ktoś się spo0tkał z jej działalnością, ktoś należy?
Jak byłem w podstawówce to było można opłacić składkę chyba półroczną w wysokości 5zł i się dostawało legitymację. Oczywiście wszyscy to zrobili bo się miało później jakiś plusik od pani od biologii A ostatnio nic o nich nie słyszałem
Gnommer pisze:W zasadzie wystarczy wypełnić druczek z poleceniam zapłaty
Ja bym wolał bardziej aktywne uczestnictwo

W tym roku w Poznaniu odbędzie się konferencja klimatyczna. Pewnie będzie potrzebnych wielu wolontariuszy to się może na coś załapię
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Korczaszko »

badger pisze:Jedyne w czym biorę udział to w akcjiWWF Passport w internecie.
a na czym polega ta akcja? też myślałam, żeby załapać się do jakiejś organizacji tylko na razie nie chciało mi się szukać czegoś na ten temat ale zbliżają się długie wakacje to czemu nie ]
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: Sunflower77 »

na czym polega członkostwo w WWF?
Rok temu np. zbieraliśmy podpisy na akcji ratowania Puszczy Białowieskiej, a dokładnie chodziło o to aby rozszerzyć obszar PN na całą puszcze. Kierownik pojechał na szkolenie do Białowieży a potem dał nam stosy ulotek, karty, także na uczelni wystawialismy prezentacje zrobioną przez kolegę i zbieralismy podpisy.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: ziabol »

niestety członkiem żadnej organizacji zielonej nie jestem, ale mogę zainteresowanym wolontariatem polecić pewną inicjatywę

niestety taki wolontariat można odbyć tylko raz w życiu, a temat jaki sobie wymyślisz jest dowolny od pomocy w hiszpańskich schroniskach dla psów do obrączkowania ptaków w Grecji.
planuje się złapać za jakies parę lat :]
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Organizacje ekologiczne

Post autor: DMchemik »

nie jestem i na razie nie planuję, chyba że do jakiegoś okolicznego klubu. Do greenpeacu na pewno nie, po co mi taki obciach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości