Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 maja 2013, o 11:36 

kto-na-gum-edzie-ten-szybko-na-wakacje-nie-pojedzie-vt34009.htm ;d

PostNapisane: 1 maja 2013, o 12:29 

Wszędzie sie trzeba uczyć ;)

PostNapisane: 1 maja 2013, o 12:43 

Gumed jest wyjątkowo anty studencką uczelnią. Czasem mam wrażenie, że oni to robią z czystej złośliwości- niektórych rzeczy inaczej wyjaśnić się nie da- ot koło ze statystyki, sobota studenci siedzą i godzinę czekają na kierownika katedry żeby łaskawie rozdał prace. Faktycznie uczyć się trzeba wszędzie ale łatwiej jest kiedy wykładowcy i asystenci starają Ci się pomóc i ułatwić a nie rzucają kłody pod nogi i traktują jak ścierwo. Zapisy na fakultety? Śmiech na sali! Zapisy na praktyki- miały być do końca kwietnia i jakoś do tej pory ich nie ma.

PostNapisane: 14 maja 2013, o 22:05 

Boże, co za bzdury tutaj wypisujecie -_-

PostNapisane: 17 maja 2013, o 18:50 

Faktycznie z praktykami zawirowania, ale z drugiej strony wprowadzają sysytem który ma nam ułatwic życie w przyszłości.

PostNapisane: 18 maja 2013, o 19:36 

W sumie lepiej jak później, ale w miarę dopracowany niż mieliby na szybko wprowadzać coś, co by się rypło zaraz (chociaż i tak się rypnie za pierwszym razem) :D

PostNapisane: 15 cze 2013, o 10:40 

Ale co jest nie tak z zapisami na fakultety? Chyba że komuś chodzi o sam pomysł na prowadzenie fakultetów, których nazwy brzmią intrygująco ale prowadzone są w nudny sposób. Wtedy warto zapytać kolegów z wyższych lat które są ciekawe a te gorsze omijać :)

Zapisy na praktyki - miały być kiedy? Kogo to obchodzi kiedy MIAŁY być, są i działają sprawnie. Na praktyki do jednostki w bazie zapisałem się w 3 minuty a dwa dni później już na miejscu zapowiedziałem się lekarzowi prowadzącemu. Do podpisania kontraktu z placówką spoza listy jest trochę więcej zabawy, ale i tak opiekun zwykle się na to zgadza.

Myślę, że największym problemem Gdańska są pierwsze dwa lata studiów z dużo większą oblewalnością niż na przykład w Wawce. Ale z drugiej strony kto przejdzie to sito musi się starać żeby ktoś go dalej oblał. Także trzymam kciuki za sesję drugoroczniaków, od października macie już z górki :)

Nie chciało mi się czytać całego wątku, odniosłem się do kilku ostatnich postów

PostNapisane: 15 cze 2013, o 17:02 

safa_tt napisał(a):
Ale co jest nie tak z zapisami na fakultety?
Pewnie chodziło o to, że czasem serwer się sypie i ciężko zapisać się na coś, co brzmi ciekawie i ma mało miejsc. To chyba jedyny mankament tych zapisów. A zapisy na praktyki działają bez zarzutu, to prawda.

PostNapisane: 15 cze 2013, o 23:44 

same zapisy może i owszem, respektowanie ich przez poszczególne placówki już trochę gorzej.. :p

PostNapisane: 16 cze 2013, o 22:07 

Nigdy się nie spotkałam z żadnymi problemami w tej materii, ale może akurat miałam szczęście :)

PostNapisane: 17 cze 2013, o 21:26 

pokrótce z doświadczeń moich i znajomych:
- przychodnia odsyłała mnie od annasza do kajfasza, najpierw do administracji, potem do lekarzy, ofc o systemie zapisów elektronicznych nikt nic nie wiedział, lekarze nie wyrazili zgody, żeby mnie wziąć na praktykę, ale po tygodniu z dyrekcji przyszedł mail, że mam zgodę na te praktyki - w związku z powyższym pewnie będę parzyć kawę w recepcji
- koleżance oznajmili, że porozumienie z gumedem jest niezgodne z prawem i polityką szpitala
- zapisy w niektórych szpitalach trwały już od marca na tzw. 'zeszyty', przy czym nie chcieli brać tych, co zaszli później już ze skierowaniem, bo już nie ma miejsc
- zapisy w UCK w ogóle nie zostały uruchomione, bo miejsca wyczerpały się jeszcze zanim system ruszył
- generalnie większość szpitali ma w głębokim poważaniu cały ten system i przyjmuje jak im się podoba.

oczywiście to nie reguła i na sor na zaspie mnie przyjęli bez słowa, niemniej takich kwiatków jest mnóstwo :p

PostNapisane: 17 cze 2013, o 21:47 

Uwielbiam czytać posty w stylu "nie studiujcie na tej uczelni!!!" ;)
Myślę, że osoba w wieku ok. 20 lat jest już na tyle dorosła, że sama umie wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie i ponieść ewentualne skutki tej decyzji. A takim wylewaniu swoich żali i odradzaniu nie widzę w ogole sensu.
Może niech nikt nie studiuje medycyny, idźcie na jakąś socjologię czy kulturoznawstwo tam jest miło, przyjemnie i bez stresu ;)

PostNapisane: 19 cze 2013, o 10:17 

Jeszcze co do tegorocznego praktyka - nie licząc ludzi, którzy może jednak zaliczyli, bo jakimś cudem naciągnęli im jakieś punkty, to z 1 tury nie zdało 13 osób, a z 2 - 60 ;] I praktycznie za nic w świecie nie chcieli naciągnąć 1pktu jeśli komuś brakował.
Co do języków - nie wiem jak będzie w przyszłym roku, ale w tym trzeba było znać wszystkie szczególiki po polsku tylko. Chociaż gdyby ktoś chciał to na kołach może pisać po angielsku albo po łacinie, ale wątpię czy ktoś tak robił.

PostNapisane: 19 cze 2013, o 17:41 

Ale żeby tak gorzko nie było to teorii w I terminie nie zdało 7 osób

PostNapisane: 19 cze 2013, o 18:29 

Taki prezent od JMJM na wakacje :) tyle wygrać

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia