pająki nasze domowe

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

pająki nasze domowe

Post autor: winkwink »

bardzo lubię pająki
na wiosnę zawsze obserwuję czy nie widać gdzieś na suficie/ ścianach małych pajączków
w lecie już nie muszę się rozglądać, bo te które przetrwały są widoczne
i tu moje pytanie
czy mam takiego pająka trzymać w mieszkaniu, czy jednak lepiej wypuścić go na zewnątrz, najprawdopodobniej jest to krzyżak ogrodowy, parę okazów już odhodowałam
dokarmiałam już niejednego krzyżaka, niemal z ręki jadł
ale łazi taki biedny mały po suficie, jakby nie wiedział czego szuka, a może on chce na dwór, czy na pole jak to mówią na południu?
na razie jest niewielkich rozmiarów, można rzec młodzież, ale czym on się na tej ścianie może pożywić biedactwo?
wypuścić czy trzymać?
bo wypuścić wiązałoby się z wykorzystaniem siły, czyli szklanki, a nie wiem czy on tego chce?
Dwiila86
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 10:34

Re: pająki nasze domowe

Post autor: Dwiila86 »

Ja tylko w szopie mam taką dużą sieć na której mam swojego ulubionego pająka - Ździsia !
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: pająki nasze domowe

Post autor: ryniofit8000 »

zabić, owinąć papierem toaletowym i spalić
opaska
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 17:16

Re: pająki nasze domowe

Post autor: opaska »

ja też kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy fascynują się, lubią jakiekolwiek pająki przecież z nich żadnego pożytku nie ma, ani to ładne wywal na dwór i koniec bezpieczniejsza bedziesz
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: pająki nasze domowe

Post autor: Adax82 »

ryniofit8000,
ryniofit8000 pisze:zabić, owinąć papierem toaletowym i spalić
Ano prawda: zabić, zabić, zabić wszyssstko !

opaska,
opaska pisze:przecież z nich żadnego pożytku nie ma, ani to ładne wywal na dwór i koniec bezpieczniejsza będziesz
To nawet taki dyletant biologiczny jak ja wiem, jak bardzo pożyteczne są pająki chowające się po kątach naszych domów. Pająki jako drapieżniki ochronią każdy dom przed muchami, karaluchami czy innymi nieprzyjemnymi robakami.

Drodzy forumowicze: zobaczcie jaki stosunek do świata zwierzęcego mają osoby chcące poznawać biologię ( vide powyższe cytaty ): zabić, zabić, zabić wszysssstko !

Dla takich osób mam jednak przykrą wiadomość: nie zasługujecie na miano Homo Sapiens, który winien chronić wszelkie życie, szczególnie istot słabszych.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: pająki nasze domowe

Post autor: Mårran »

U mnie żyją pająki, jak to na wsi, mają co jeść i siedzą sobie w pokoju miesiącami, gdzieś w kątach za szafą. Nie wywalam ich, bo zjadają różne paskudztwa.
Pani Buka
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: pająki nasze domowe

Post autor: persil1991 »

U mnie ostatnio jeden dorwał w swą sieć komara, którego od paru dni nie mogłem upolować. Parę nieprzespanych nocy miałem przez tego wstręciucha.

Iksa
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2014, o 07:34

Re: pająki nasze domowe

Post autor: Iksa »

nnoooo jak to mówią : Błogosławiony dom w którym pająki są
lukrecja09
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2015, o 14:02

Re: pająki nasze domowe

Post autor: lukrecja09 »

Pająki są przerażające! To jak się poruszają. brrr aż mam ciarki, podziwiam wszystkich, którzy je kochają i borą na rękę, ja się ich panicznie boję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość