Perspektywa po biologii

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Lusia
Posty: 29
Rejestracja: 22 sty 2015, o 18:12

Perspektywa po biologii

Post autor: Lusia »

Nie wiem czy to dobre miejsce na ten post, jeśli nie to przepraszam.
Może zacznę od tego, że zaczyna do mnie docierać, że perspektywy pracy w zawodzie po kierunku biologii nie ma. Poszłam na te studia, bo lubiłam biologię, nie miałam z sobą co zrobić, na humanistyczne nie chciałam iść (choć teraz uważam że w sumie na nich jestem), a na coś bardziej ambitnego nie było mnie stać (52%z biologii rozszerzonej to nie jest jakiś wyczyn).
Zastanawiam się z czym mogę połączyć te studia żeby jednak jakoś sobie pomóc na rynku pracy.
Myślałam żeby iść na drugi kierunek - Inżynieria środowiska (w sumie bardzo chciałam iść na to a nie na biologię, ale martwiłam się, że nie dam rady i wylecę. Teraz mam mniejsze obawy choć nadal boje się, że nie podołam z fizyką czy chemią).
A może technik farmacji? Aptekę na każdym kroku można spotkać. Tylko nie wiem jak pogodzić studia dzienne i dziennie tego technika? Jak wyjdą mi np labolatoria w tym samym czasie tu i tu to co zrobię? Chociaż w pobliżu mojej miejscowości znalazłam ofertę w któej zajęcia są od 16-21, ale wtedy nie ma się nic wolnego, no i kiedy czas na naukę, no i na napisanie licencjatu z biologii?
Myślałam żeby zrobić coś całkiem w innym kierunku typu Technik administracji, ale czy to ma sens? Chyba lepiej jakby się to choć trochę pokrywało.
Macie jakiś pomysł na studia/kursy/technika jakie mogłabym dodatkowo zrobić studiując biologię?
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Perspektywa po biologii

Post autor: Grace »

Technik farmacji to niezły pomysł, poza tym podyplomówka z diagnostyki laboratoryjnej to wg mnie całkiem dobra opcja po biologii na inżynierii jest dużo matmy i wiem że głównie przez nią bywają problemy, ale jesli jestes dobra z matmy to podołasz. Jesli szukasz drugich studiów żeby mieć pewną pracę (i nie masz w planach poprawiac matury) to na takie kierunki jak techniki dentystyczne, położnictwo itd też możesz startować. Zależy co w ogóle chcesz robić.

Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Perspektywa po biologii

Post autor: Anthrax »

Coś kiedyś obiło mi się o uszy, że mają zlikwidować zawód technika farmacji. Ale niestety nie wiem jak wygląda obecna sytuacja.
nestormikrobiolog
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2017, o 10:37

Re: Perspektywa po biologii

Post autor: nestormikrobiolog »

Perspektywy są raczej nie ciekawe. Dochodzi kwestia braku umiejętności zawodowych i mylenie nazw nieistniejących zawodów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości