Petycja o niezabijaniu myszek

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
speedrw
Posty: 104
Rejestracja: 23 lip 2005, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: speedrw »

Guru pisze:a ja sie nie dziwie, bo jestem pewien ze sie nie zajmie.
dokładnie, empatia ma ważniejsze sprawy na głowie.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

myszy

Post autor: Laura »

Natalia! Masz dżo wiary w to, że Twoje przedsięwzięcie się uda. Nie chcę Cię zniechęcać, ale wielu ludzi nie podziela Twojego entuzjazmu (wydaje mi się, że Empatia też nie jest do tego pomysłu przekonana).

Mam propozycję - przedyskutuj to zagadnienie w szkole - na lekcji wychowawczej lub np. na biologii. Może taka dyskusja pozwoli Ci zrozumieć, że niektóre stworzenia (czytaj: gryzonie) w większej liczbie mogą także zagrażać człowiekowi (m. in. roznoszą choroby). Myszy - mimo, że dla Ciebie milusie i słodkie, też się do nich zaliczają.

Aha - popieram administratora - dane osobowe są ustawowo chronione i zamieszczanie ich na forum nie jest mądre.

Pozdrawiam.
Natalia
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Natalia »

Zapomniałam dodać,że chcę również napisać w petycji,żeby rozprowadzać tylko takie pułapki (żywołapki) i żeby były tańsze.Żeby nie rozprowadzali tych strasznych pułapek
Natalia
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Natalia »

Aha,i robię to legalnie bo sama napisałam do Empatii zapytanie,czy moze być imię i nazwisko,a oni odpisali ze tak,i musi być jeszcze adres.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Guru »

do pisania petycji potrzebne jest imie i nazwisko, ale nie powinnas zbierac podpisow na stronie internetowej, gdzy jest to ropowszechnianie danych osobowych.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

petycja

Post autor: Laura »

Owszem - w petycji musi sie znaleźć imię, nazwisko, pesel i adres osoby popierającej petycję oraz jej własnoręczny podpis.

Zebrać dane może każdy, co wcale nie znaczy, że ma prawo je wykorzystać - otóż nie ma takiego prawa!
Wykorzystać dane (np. w petycji) możesz tylko wówczas, gdy ktoś wyrazi na to pisemną zgodę, a za takową uważa się m. in. własnoręczny podpis!

Nie wiesz o tym, a chcesz, aby ktoś traktował poważnie Twoją petycję. Najpierw dowiedz się jakie są wymogi prawne zbierania danych osobowych, a dopiero później je gromadź.

Podejrzewam, że w Empatii po prostu Cię zbyli. Jeżeli traktowaliby poważnie Twojąpetycję to podaliby Ci pełne informacje.
Natalia
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Natalia »

Musieli przecież mi w pełni odpowiedzieć,taki jest ich obowiązek .
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Guru »

polecam strone sejmowa(sejm.gov.pl), na ktorej mozna znalzec materialy na temat ochrony danych osobowych. nie wiem tylko czy tak mlodej dziewczynie sie to przyda. bo dokonywanie wykladnii nie zawsze jest latwe.
Natalia pisze:Musieli przecież mi w pełni odpowiedzieć,taki jest ich obowiązek .
nic nie musieli. wszystko zalezy od czlowieka ktory ci odpisywal, uznali twoj pomysl za niepowazny i tak samo go potraktowali.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

petycja

Post autor: Laura »

Ale jednak tego nie zrobili, bo masz wybiórcze informacje i - na dobrą sprawę - nie wiesz jak się zabrać za tą petycję.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Guru »

Laura pisze: gdy ktoś wyrazi na to pisemną zgodę, a za takową uważa się m. in. własnoręczny podpis!
Renatka Beger sobie poradzila z tym zapisem
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

petycja

Post autor: Laura »

Pozatym - rzetelna odpowiedź jest w dużej mierze uzależniona od osoby, która udziela informacje i od jej subiektywnego podejścia do sprawy. Widocznie ktoś uznał, że taka petycja nic nie wniesie dobrego i - mówiąc kolokwialnie -olał Cię.

Z tego, co piszesz wynika, że informacje otrzymałaś drogą telefoniczną.
Obowiązek odpowiedzi nakłada na np. dany organ lub organizację tylko i wyłącznie słowo pisane - czyli np. podanie o udzielenie informacji.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Laura »

Guru!
Niejaka pani Beger to temat do innej dyskusji
Natalia
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Petycja o niezabijaniu myszek

Post autor: Natalia »

Informacje otrzymałam mailem,a nie drogą telefoniczną.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości