Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lis 2005, o 09:25 

Zwracam się do was z ogromną prośbą.Otóż zbieram podpisy do petycji z pomocą paru innych osób;chcę napisać petycję w sprawie niezabijania myszy na wsiach(i nie tylko).Widziałam,jak one cierpiały,widziałam ich powyginane ciałka od trutek i pułapek...Wiem,możecie tego nie zrozumieć,jak na wielu innych forach...Ale mam wielką nadzieję,że ktoś poda swoję imię,nazwisko i adres.Będą one wysyłane razem z petycją do stowarzyszenia Empatia.

PostNapisane: 29 lis 2005, o 14:55 
Moderator w spoczynku

Empatia sie zajmuje myszami? co to sie porobilo...

PostNapisane: 29 lis 2005, o 14:55 
Moderator w spoczynku

czy to na serio? :] czy ktos chce sprowokowac kolejna ostra dyskusje...

PostNapisane: 29 lis 2005, o 15:43 

guru - empatia przyjmie moją petycję,i to jest na serio !

PostNapisane: 29 lis 2005, o 19:21 
Moderator w spoczynku

wiesz ze to nie ma sensu...i nic to nie da...

PostNapisane: 29 lis 2005, o 20:09 

Zobaczymy ... g:)

Tytuł: myszy polne
PostNapisane: 29 lis 2005, o 21:58 
Myszy polne są szkodnikami. NaleŻy je tępić w kaŻdy dostępny sposób. A Tobie proponuję wizytę u szkolnego pedagoga.

Tytuł: Myszy
PostNapisane: 29 lis 2005, o 23:11 

Zastanów się racjonalnie: co da Twoja petycja? Potrafie zrozumieć, że ktoś jest wielbicielem myszy, jednak - mimo wszystko - mam wrażenie, że jest więcej ich przeciwników niż zwolenników. Nie mam żadnych "ale" do ludzi, którzy hodują myszy, trzymają w klatkach w swoich mieszkaniach i szczerze je uwielbiają. Są jednak też tacy - i wydaje mi się, że w większości - którzy (dość oględnie mówiąc) za tymi gryzoniami nie przepadają. Wynika to m.in. z tego, że myszy są szkodnikami upraw. Wydaje mi się, że ich racje powinno się postawić na pierwszym miejscu! Pozdrawiam!

PostNapisane: 29 lis 2005, o 23:47 

ja też myśle, ze można oczywiście sobie hodowac myszke w domu w klatce, ale żeby pisać petycje o ochrone( chyba ochrone), która nic nie da, nikt nie wejdzie do domu nikomu i nie będzię sprawdzał czy ma pułapki na myszy czy nie, zresztą jakie w tedy środki mieli by ludzie podjąc żeby bronić się przed gryzoniami? :)

PostNapisane: 29 lis 2005, o 23:56 

Ja uważam, że ta petycja jest trochę bez sensu - co ona da? Ludzie raczej wszystkich myszy na świecie nie wybiją, więc o co się martwić?

Tytuł: myszy
PostNapisane: 30 lis 2005, o 00:02 

Powiedzmy sobie szczerze - ludzie, którzy unicestwiają (żeby nie powiedzieć - uśmiercają) te stworzenia robią to, ponieważ mają ku temu swoje powody. Podejrzewam, że nie zniechęci ich do tego petycja, ani nawet zakaz.

Tytuł: myszy
PostNapisane: 30 lis 2005, o 00:08 

A z drugiej strony - co dobrego przyniesie nadmierny przyrost naturalny myszy ( i innych gryzoni - także hodowanych)??

Chyba tylko ich plagę i choroby.

Tytuł: Re: myszy
PostNapisane: 30 lis 2005, o 00:11 

Laura napisał(a):
A z drugiej strony - co dobrego przyniesie nadmierny przyrost naturalny myszy ( i innych gryzoni - także hodowanych)??

Chyba tylko ich plagę i choroby.

o toz to!

PostNapisane: 30 lis 2005, o 05:01 
Moderator w spoczynku

Natalia napisał(a):
Otóż zbieram podpisy do petycji z pomocą paru innych osób;chcę napisać petycję w sprawie niezabijania myszy na wsiach(i nie tylko).

Witamy na forum 12-letnią Natalię z Krakowa :P

Petycja jest bezsensowna. Dziwię się, że taką sprawą zajmie się stowarzyszenie Empatia.

Proszę o nie wpisywanie swoich danych kontaktowych (adresów domowych) na forum. Takie posty będą usuwane automatycznie z forum. Jeżeli ktoś popiera petycję w sprawie ochrony szkodników, to może kontaktować się z Natalią (która nie podała swojego maila).

Natalio! Zbieranie danych osobowych i adresowych w ten sposób to przestępstwo. Aby wykorzystać listę z nazwiskami i adresami musisz mieć pisemną zgodę (lub przynajmnije podpis) każdej z tych osób. Pomijam fakt zamieszczania tych danych na forum (mówie tu o wszystkich forach, na których się udzielasz).

A teraz małe info dla innych: Akcja powstała z inicjatywy Natali (12), "miliutkiej" (13) i kilku osób w tym samym wieku.

Cytuj:
Mysie forum organizuje wysłanie petycji na temat pulapek dla myszy ! No więc chcemy żeby przestać produkowac i używać pulapak ktore zgniatają i zabijaja myszy a używać tylko żywołapki ( http://zdjecia.swistak.pl/00/01/22/13/1221361_1_b.jpg http://zdjecia.swistak.pl/00/01/22/13/1221361_2_b.jpg ) które nie zabijają myszy tylko je łapią i nie pozwalają wyjść - myszy nie są zabijane tylko wypuszczane w lesie albo na łące. Juz większość firm je stosuje a my chcemy żeby wszystkie stosowały ! Kolejnym plusem jest to że może ona służyć nawet kilkanaście lat bez wymiany. A więc zbieramy głosy żeby nas wysłuchali jeśli ktos chce sie podpisac pod petycją (ale nie na forum) to albo na pw albo na forum w tym temacie ! Więc co poprzecie nas ? prosimy ! przeciesz myszy nie powinny umierać ... tak o ! już i tak mają dużo wrogów (koty weże) ...

Cytuj:
Biedne są te myszki na wsi ;( (...) Więc pewnego dnia znalazłam na lodowce...pułapkę na myszy.Popłakałam się.Jaka to straszna musi być śmierć poprzez takie zgniecienie!!! (...) Po powrocie patrzę,a myszki nie ma!Może jej cialo jakaś kura złapała,no ale nie było śladu po zerwanej trawie!A może to jakieś czary...?Może mysia ożyła,wtedy tylko zemdlała...? całość >> tutaj Zachęcam do lektury

PostNapisane: 30 lis 2005, o 08:13 

;-)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona