Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
gosc

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: gosc »

Nie idzcie tam tylko dlatego ze sie nie dostaliscie na medycyne kolo jest tu przykładem. pytacie sie ile trzeba miec punktów powiem wam niewiele byle byscie zdali to was przyjma na uj przykładem jestem ja ! Ale wiecie co jak nie macie minimum 100% z matury to lepiej sie tam nie wybierajcie bo nie dacie rady!
speranza3
Posty: 30
Rejestracja: 3 lis 2006, o 11:56

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: speranza3 »

jest na pielęgniarstwie WF?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Guru »

speranza3 pisze:jest na pielęgniarstwie WF?
na URz jest, 30h w 1semestrze i 30h w drugim
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: tagitsu »

gosc pisze:jak nie macie minimum 100% z matury to lepiej sie tam nie wybierajcie bo nie dacie rady!
No nie jest chyba aż tak źle. Znam osoby które z matury 100% nie miały a na pielęgniarstwie radzą sobie całkiem nieźle ^_^
Anecznik

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Anecznik »

Tagisu moglabys cos npisac ostudowaniu pielęgniarstwa?Jak ie a wrazenia twojei i innych ludzi moze wiesz jak innym sie podobal kierunek?

Tagitsu przpraszam za pomyłke

:wink:
Ostatnio zmieniony 7 sty 2007, o 16:59 przez Anecznik, łącznie zmieniany 1 raz.
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: tagitsu »

Pielęgniarstwo to studia bardzo czasochłonne, ale nie wymagające codziennego siedzenia nad książkami (tzn. to jest dość subiektywna ocena). Jest bardzo dużo godzin w tygodniu. Najważniejsze są zajęcia praktyczne, które ma się prawie codziennie. Na pierwszym roku z przedmiotów są m.in. anatomia, mikrobiologia, fizjologia, patologia, psychologia, socjologia, etyka i filozofia, pedagogika, ratownictwo medyczne, badania fizykalne, polityka (związana z ministerstwem zdrowia), higiena, podstawy pielęgniarstwa i angielski. No i jeszcze WF.
Pod koniec drugiego semestru są praktyki w szpitalu.
A na drugim roku z tego co mi opowiadają koleżanki jest chirurgia, pediatria, interna, prawo (związane z zawodem), farmakologia i coś jeszcze, ale nie pamiętam. Poza tym przez pół każdego semestru są praktyki w szpitalach na różnych oddziałach. A w wakacje są praktyki wakacyjne.

Tak to mniej więcej wygląda we Wrocławiu.

Pozdrawiam ^_^
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Anielica88 »

gosc pisze:pytacie sie ile trzeba miec punktów powiem wam niewiele byle byscie zdali to was przyjma na uj przykładem jestem ja !
sugreujesz ze na pielegniastrwo jest sie latwo dostac?:d
speranza3
Posty: 30
Rejestracja: 3 lis 2006, o 11:56

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: speranza3 »

jest tu ktoś kto studiuje na ślam-ie?
jak to tam wygląda?
Roxy
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2007, o 20:00

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Roxy »

witam wszystkie studenki/studentów pielęgniarstwa po matoorce mam zamiar składac papiery na ten własnie kierunekna AM we Wrocławiu i mam pewne wątpliwosci wiec pragnę by ktos mnie oświecił
1-punkty,procenty jak to wygląda u szczęsliwców ktorzy sie tam dostali (nie koniecznie na AM we wro ale takze w innych miastach)
2-informacje o studiach zaocznych-ile razy w tygodniu,koszta itp.
ten kierunek to moje marzenie a strasznie boje sie ze sie nie dostane pozdrawaiam wszystkich i z góry dziękuje za odpowiedz
Kaszsztan
Posty: 27
Rejestracja: 2 maja 2007, o 16:28

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Kaszsztan »

Ja idę na położnictwo na ŚUM, ktoś jeszcze
veronic22
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2007, o 17:16

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: veronic22 »

hejka) jak myslicie czy z 74% z bioli mam szanse na pielęgniarstwo do POZNANIA UM bo coś tracę nadzieję
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: bedroom-bar »

74 z podstawowej czy rozszerzonej? Wiem że na ŚAM byś sie dostała
veronic22
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2007, o 17:16

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: veronic22 »

w Poznaniu liczą podstawę. a ja mam 74 % po przeliczeniugiertychowskim . bezsensu mam nadzieję,że się dostane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości