Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
ToTylkoJaa
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2010, o 11:01

Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: ToTylkoJaa »

Witam, może ktoś z Was studiuje pielęgniarstwo i mógłby podpowiedzieć jakie książki będą przydatne na tym kierunku.
Gość

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: Gość »

hejka jestem obecnie na drugim roku pielegniarstwa na um w lublinie. sluzę rada i pomoca.
jest cala rozpiska podrecznikow dla wszystkich kierunkow z um-u. ale nie obawiaj sie nie wszystkie trzeba przeczytac. ja korzystalam slownie z kilku, ulatwilam tym sobie, ale bez nich ludzie tez sobie radzili. Ja korzystalam m.in.z ksiazek :
-Pasternak K.: Podstawy biochemii. 2000
-Wojtowicz Z. (red.) : Podstawy anatomii człowieka. Wyd. Czelej 2006 OBOWIAZKOWA!
-Kruś S.: Patologia – podręcznik dla licencjackich studiów medycznych. 2003
-Traczyk W.Z.: Fizjologia w zarysie. (niewiele mi sie przydala nawet do egzaminu, bo mam skrypt)
-Ślusarska B., Zarzycka D., Zahradniczek K. /red./: Podstawy pielęgniarstwa. 2003 OBOWIAZKOWA
Chętnie postaram sie odpowiedziec na wszelkie pytania. pozdrawiam :) :-D :-D
Gość

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: Gość »

Czy ciężko jest na tym kierunku studiów?
ala003

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: ala003 »

Powiem tak pierwszy sprawdzian zawziecia studenta pielegniarstwa to anatomia. trzeba sie liczyc z tym ze nauki jest sporo zalezy jeszcze jak szybko sie zapamietuje informacje. Ale kolokwia sa co tydzien praktycznie, ale nie ma co sie bac. Asysteci czasem sie lituja i ida na reke studentowi, ale uprzedzam ze czasem. ksiazka nie jest gruba, tytul napisalam we wczesniejszym poscie. trzeba ja znac,u niektorych asystentow od deski do deski a u niektorych pobieznie. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze lepiej jest trafic do tych pierwszych bo potem jest latwo na egzaminie bo juz sie cos pamieta.
Jesli chodzi o reszte przedmiotów np.taka fizjologia wyklady nudne a zdac egzamin latwo. nauki srednio na jeża bo praktycznie tylko na zaliczenia cwiczen no i potem na egzamin ale jesli bedziecie miec skrypt to juz jak po masle.
Inne to np. mikrobiologia przedmoit ciekawy o roznych bakteriach i takich tam wyklady fajne i interesujące, etyka- przedmoit super pomaga rozwiazywac dylematy w zawodzie, zdrowie publiczne- zajecia jak z bajki mozesz jesc i pic gadasz aby na temat i robisz referat na zaliczenie, genetyka- wyklady troche nudne a zaliczenie testowe wystarczy wykuc pytania, pedagogika- troche jakby nie na temat nie naszego kierunku ale sie przydaje, na kiniec pisalam prace cos na podobie licencjackiej, psychologia nuda nuda i pisania duzo ale spoko zaliczenie, filozofia- smiech na sali. jak widzicie Isemestr to przktycznie anatomia, drugi to juz tylko patologia_no troche nauki jest i fizjologia j.w. tylko na zal i potem egzamin, reszta przedmoitów bajka. jeden przedmiot do wybory jest z trzech i takie inne jak poz, informatyka, dietetyka, radiologia, promocja zdrowia + zajecia w szpitalu i referat za naliczenie przedmoitu, poz, prawo, biochemia, biofizyka. No i cały ro cwiczenia i wyklady z podstaw pielegniarstwa ale to juz sama przyjemnosc:) Nie jest ciężko. a no i dochodza zajecia praktyczne i praktyki zawodowe w wakacje ale to po 8 dni z kazdego i fairant:)
Gość

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: Gość »

Mam jeszcze pytanie odnośnie książek. Gdzie mogę je dostać, czy należy odkupywać od starszych roczników czy też można z biblioteki pożyczać?
ala003

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: ala003 »

Powiem tak do anatomii ksiazke lepiej miec nowa poniewaz ten kto ma kserowana moze miec problemy jakby go asystent zlapał bo to sie lapie pod jakies tam wykroczenie ws. praw autorskich. Ja osobiscie kupilam nowa ksiazke (ok 40PLN) bo duzo rzeczy zaznaczalam podczas nauki. A do reszty przedmiotow wypozyczalam ksiazki w bibliotece albo sie kserowalo jak sie oplacalo cenowo. Do podstaw pielegniarstwa tez wolalam kupic nowe ksiazki chociaz nie byly tanie bo 69 PLN sztuka a trzeba miec ich 2 tomy. Ksiazki te berdzo sa potrzebne takze moim zdaniem warto zainwestowac :) Jesli chodzi do innych przedmiotow to zamiast ksiazek bardzie przydaja sie kompletne notatki bo czasem nie ma czasu szukac po ksiazkach :-D
Paulinka 19

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: Paulinka 19 »

hej) a mozesz powiedziec czy na pielegniarstwie da sie jakos realnie przygotowywac na poprawianie matury?pytam bo zastanawiam sie nad pielgniarstwem ale bardzo zalezy mi na lekarskim a w tym roku zabraknie mi kilku punktow.
ala003

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: ala003 »

hmmm. powiem tak napewno są możliwości na przygotowanie do matury:) z mojego roku bardzo duzo osob poprawialo bo chcieli na lekarski i farmacje. uczyli sie na wykladach czasem odpuszczali sobie zajecia i uczyli sie w domu albo biegali na korepetycje. da rade tylko moim zdaniem bedzie ci ciezko sie uczyc razem z anatomia bo nad nia trzeba bedzie troche posiedziec. ale np. taka biochemia, fizjologia i troche anatomii pokrywa sie z materialem ktory trzeba powtorzyc do matury takze tak jakby bedziesz po czesci na bierzaco:) Ale tak jak mowie z tego co rozmiawialam z ludzmi poprawiajacym mature czasem jest ciezko wybrac czy uczyc sie na zaliczenie czy do matury.
Paulinka 19

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: Paulinka 19 »

hmm.no tez sie zastanawiam nad farmaale farmacja chyba nie jest dla mnie:( bardzo chcialabym poprawic mature i wydaje mi sie ze na pielegniarstwie bedzie mi latwiej uczyc sie do matury niz na farmacji
ala003
Posty: 36
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:01

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: ala003 »

nie mam jak Ci doradzic bo nie wiem niestety jak jest na farmacji ale wydaje mi sie, ze jest ciezej bo no nie oszukujmy sie ten kierunek jest tj wyzszy stopniem od pielegniarstwa w hierarchii nauk medycznych. No i jak przejrzalam nasza ksiazke do farmakologii na II rok to stwierdzam ze farmacja jest ciezsza:)
Paulinka 19

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: Paulinka 19 »

A jak jest z zajęciami,wykladami itp faktycznie zajmuja praktycznie caly dzien?na wszystkie trzeba chodzic?i chcialabym zapytac jescze o stroj:)mamy sobie kupic fartuchy?na zdjeciach pielegniarstwa-Lublin widzialam dziewczyny ubrane w niebieskie spodnice i biale bluzki,to jest stroj nasz stroj na zajecia?:)
ala003
Posty: 36
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:01

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: ala003 »

to tak po kolei Niestety zajecia i wyklady na pierwszym roku, bo nie wiem jak bedzie na drugim, faktycznie zajmuja caly dzien od 8 do 21, a wszystko przez to ze np miedzy wykladami albo wykladem i cwiczeniami jest okienko ok 1,5 godziny albo czasem i 3 i no czlowiek nie wie juz sam czy mu sie oplaca wracac na stancje czy nie czy jak nie wejdzie do domu to zaraz bedzie musial wychodzic moim zdaniem tak nie powinno byc, ale ja poprostu biore ksiazki wtedy ze soba i czytam w tym wolnym czasie miedzy zajeciami zeby po nocy nie siedziec. a powiem tez ze takie marnowanie czasu na bezczynnym siedzeniu w czasie okienka jest bardziej meczace niz same zajecia, bo sorry cwiczenia trwaja1,5 godziny a samo oczekiwanie na nie trwa nawet 3 godziny
po drugie jak pisalam gdzies wczesiej ja radze chodzic na wszystkie zajecia, bo potem trzeba biegac i martwic sie jak je odrobic. Co do wykladow tez warto chodzic na wszystkie bo lubia robic niespodzianki wykladowcy w postaci listy obecnosci a potem wyciagaja konsekwencje, czyli np zwalniaja z zaliczen .
Po trzecie - stroj. W temacie mundurkow bedziecie poinformowani na wykladach z podstaw pielegniarstwa, przyjdzie przedstawiciel firmy szyjacej maundurki i wybierzecie sobie fason i wogole i oni wam uszyja ale to dopiero blizej II semestru. Natomiast w I semestrze bedziecie musieli sie zaopatrzyc w fartuch chirrgiczny i chuste na głowe na zajecia z anatomii koszt ok 50 PLN oraz fartuch zwykly lekarski taki dlugi czy krotki tez ok. 50 PLN (przepraszam ze bez znakow narodowych pisze ale tyle chcialabym wam opisac rzeczy z pielegniarstwa ) Ja tez byla przerazona kosztami jakie musialam poniesc idac na te studia ale teraz wiem ze warto. Pielegniarstwo to nie jest kierunek na ktorym sie tylko siedzi i kuje sucha wiedze tylko jest i odpowiednie podejscie do tego praktyka, stroj, jak dla mnie kierunek marzenie, a co jest najwazniejsze pomaga sie drugiemu czlowiekowi a jeszcze co do mundurka obowiazuje on na zajecia z podstaw pielegniarstwa i na zajecia w szpitalu, jednak niektore osoby nakladaja go na inne cwiczenia jednak nie polecam bo sie szybko niszczy a musi troche posluzyc
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Pielęgniarstwo na medycznej w Lublinie

Post autor: Biochejter »

ala003 pisze:nie mam jak Ci doradzic bo nie wiem niestety jak jest na farmacji ale wydaje mi sie, ze jest ciezej
Może więcej nauki mamy na farmacji, ale za to dużo mniej zajęć. Wy macie pod tym względem przerypane.
ala003 pisze:bo no nie oszukujmy sie ten kierunek jest tj wyzszy stopniem od pielegniarstwa w hierarchii nauk medycznych.
No co Ty ] jest lekarski, potem dłgo nic i na końcu cała reszta, także jesteśmy gdzieś w jednym worku
ala003 pisze:No i jak przejrzalam nasza ksiazke do farmakologii na II rok to stwierdzam ze farmacja jest ciezsza
Farmakologia na farmacji nie jest najcięższym przedmiotem, są zdecydowanie trudniejsze rzeczy ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości