pielęgniarstwo UJ

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
dosia
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2015, o 09:02

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: dosia »

Ja pisałam maturę rok temu i mam 63 z R biologii i 57 z podstawy z polskiego.
Wiesz może jaki był próg w zeszłym roku?

aguś1996
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2015, o 15:36

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: aguś1996 »

oo to Ty sie a pewno dostaniesz w ierwszej turze było 52pkt. a w ostatniej podobo 42 ale tego nie jestem pewna
dosia
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2015, o 09:02

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: dosia »

Ty z takimi wynikami też powinnaś się dostać jesteś z Krk czy będziesz szukać akademika/mieszkania?

aguś1996
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2015, o 15:36

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: aguś1996 »

Straasznie bym chciala bede musiala czegos szukac bo jestem z podkarpacia oczywiscie o ile sie dostane. A Ty?

madeinpoland
Posty: 23
Rejestracja: 27 cze 2014, o 06:23

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: madeinpoland »

Co do pytania o praktyki to w wakacje mamy 3 tygodnie w szpitalu i (chyba, bo jeszcze nie miałam, więc tak na 100% nie wiem ) 2 tygodnie w ramach POZ
dosia
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2015, o 09:02

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: dosia »

Madeinpoland, orientujesz się może na jakim oddziale szpitalnym są te praktyki?
Aguś1996, ja jestem ze Śląska. Myślałam o mieszkaniu, bo może się zwolni miejsce u znajomych, ale jak nie, to będę czegoś szukać.

madeinpoland
Posty: 23
Rejestracja: 27 cze 2014, o 06:23

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: madeinpoland »

Praktyki są na różnych oddziałach, zależny to od tego do jakiej grupy na praktyki się trafi Wiem,że są np. na pulmonologii, nefrologii, na oddziale wewnętrznym, angiologii, też na paliatywnych Te są na pierwszym roku, tyle się orientuję
aguś1996
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2015, o 15:36

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: aguś1996 »

madeinpoland a może Ty wiesz jakie były progi w tamtym roku,bo to co ja wiem może być nieprawdą
dosia
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2015, o 09:02

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: dosia »

Uczelnia sama przydziela nam miejsce i czas praktyk, czy można sobie samemu wybrać szpital i oddział?

madeinpoland
Posty: 23
Rejestracja: 27 cze 2014, o 06:23

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: madeinpoland »

Na oddział jesteśmy przydzieleni odgórnie, sami nie wybieramy sobie szpitali:) A co do progu w tamtym roku to nie pamiętam jaki był, ale zawsze warto próbować może akurat uda się dostać na ten wymarzony kierunek
Jack Nicholson
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2015, o 17:13

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Jack Nicholson »

Cześć
Wybieram się w tym roku na pięlęgniarstwo na UJ, lecz nie jestem pewna, czy dostanę się z wynikami moich matur - biologia rozszerzona 43% i j. polski rozszerzony 90% (razem daje to 58,66 pkt). aguś1996 napisała, że w zeszłym roku próg wynosił 52 pkt. Czy ta informacja jest w 100% pewna? Jesli tak, to niby nie mam się czym martwić, ale jednak. Niewiadomo, jak będzie w tym roku.
Gdyby ktoś ze studentów pielęgniarstwa UJ z poprzednich lat przeczytał mój post i miałaby/miałby chcęć trochę mi poopowiadać co i jak, to bardzo proszę o kontakt
Oczywiście z chęcią porozmawiam też z potencjalnymi znajomymi z roku! Zawsze to razem jakos raźniej
No i cóż, pozostaje nam czekać do soboty - życzę wszystkim powodzenia!
Gosia2308
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2015, o 11:13

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Gosia2308 »

Pielęgniarstwo jest waszym pierwszym wyborem czy planem B?
Ja chcę iść na położnictwo, a jeśli się nie uda to pielęgniarstwo
Jack Nicholson
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2015, o 17:13

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Jack Nicholson »

U mnie planem A, planem B jest (uwaga!) typowo humanistyczny kierunek - literaturoznawstwo porównawcze (w liceum skończyłam profil humanistyczny). Chciałam kiedyś studiować psychologię, lecz zrezygnowałam i wybrałam pielęgniarstwo.
Czy Ty także miałaś problem w wybraniu sobie kierunku studiów? Ja wciąż nie jestem w 100% pewna, co chcę robić w życiu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości