pielęgniarstwo UJ

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
gosia

pielęgniarstwo UJ

Post autor: gosia »

W tym roku zdaję maturę i póŻniej chciałabym studiować pielęgniarstwo na UJ. Znacie moŻe kogoś kto studiuje na tym kierunku? A moŻe ktoś z Was właśnie tam jest? Proszę o informację czy jest bardzo trudno, słyszałam, Że jest niezłyprzesiew po pierwszym roku i trochę się przestraszyłam :roll: Interesuje mnie teŻ ile mniej więcej trzeba mieć procent z matury. Z góry dzięki za wiadomości :wink:
ewaaabc

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: ewaaabc »

mnie tez interesuje pielegniarstwo jak sie dostac co robić zeby sie utrzymac. ) ufam iz wsród czytajacych przyszłych pielegniarek i pielegniarzy znajdzie sie ktoś kto mi pomoze. moj adresik: [at].pl
kabaczek18
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 11:27

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: kabaczek18 »

tez jestem tym bardzo zainteresowana. i jakie najlepiej zdac przedmioty na maturze. czy nie wystarczylaby tylko biologia rozsz.
Olcia88

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Olcia88 »

Ja studiowałam pół orku pielęgniarstwo na PAMie, ale zrezygnowałam, dla celów wyŻszych :)
Jeśli chodzi o trudność dostania się, to akurat w tym orku w Szczecinie trzeba było mieć.
uwaga.
0 punktów :D w tym roku wymagana jest biologia, ale w 2007 wystarczyło złoŻyć podanie, bo było mniej chętnych niŻ miejsc.
Ale przestrzegam tych, co myślą, ze to łatwe studia. wkuwania duŻo, rozumienia, robienia duŻej ilości prac.
ze 150 osób przyjętych obecnie studiuje około 70 osób, reszta zrezygnowała.
Pozdrawiam i Życzę sukcesów :)
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: kasicowo »

Na CUMJU jakies tam punkty trzeba bylo miec,ale nie polecam.bez glebokiego powolania, milosierdzia i poswiecenia a do tego cierpliwosci , te studia to tylko strata czasu. niesety.
oFca
Posty: 29
Rejestracja: 8 maja 2008, o 09:08

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: oFca »

tez chce sie dostac na pielegniarstwo na UJ. ale nie wiem czy tyle procen ile uzyskam z matury z bio mi wystarczy. jak myslicie duzo chetnych jest na ten kierunek?

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 13:36 ]
Skladam na pielegniarstwo i poloznictwo na UJ. Rekrutacja trwa od 23.06 do 4.07. czy moglby mi ktos pomoc i powiedziec kiedy mam sie zarejestrowac na kierunku pielegniarstwo i poloznictwo, skoro zdaje nowa mature i nie mam jeszcze wynikow? Zalozylam juz to konto, ale gdy probuje zarejestrowac sie na wybranym kierunku to widze komunikat ze mam uzupelnic wyniki z matury. Czyli mam czekac do tego 30 czerwca? Orientuje sie ktos czy trzeba tam wysylac jakies dokumenty przed ogloszeniem wynikow?[tak jak na SUM?]. Z gory dziekuje za odpowiedz.
gryzelda123
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2009, o 14:50

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: gryzelda123 »

No to tak.
Właśnie zaczyna się sesjaczyli robie wszystko, żeby tylko się nie uczyć.
Ale do rzeczy.
Kończę własnie pierwszy rok pielęgniarstwa na CMUJ.
Dostać się nie jest ciężko.
Ja miałam biologię na 54 podstawową i WOS na 40 rozszerzony.
Z utrzymaniem się jest trochę gorzej.
Na dzien dobry powiedzieli nam, że studia sa ciężkie, nikt nas nie bedzie szanował, zarabiac nie będziemy dużo i że to nie ma sensu w ogóle.
Ale ja zrobie wszystko, będę się zapierała rekami i nogami żeby tylko zostać i przejśc na II rok.
Co wcale nie jest taką łatwą rzeczą.
Fizjologia.czyli postrach wszystkich studentów.
5 tomów po 500 stron.
Obrazki są.ale tylko komplikują sprawę)
Hm.co jeszcze możnao wiem!
Jak juz jesteście zdecydowane(zdecydowani) to nie liczcie nadługie wakacje.
.Praktyki. zostaje 6 tygodni wolnego.
A na normalnych studiach jest od czerwca do października.
Ale dzięki temu mamy odrobiony już staż.
Jest to jakies rozwiązanie, aczkolwiek ja bym chętnie wyrzuciła praktyki w szkole, przychodni i złobku i zamieniła je na szpital, ktorego mamy tylko 5 tygodni.
A reszta to jakies zupełnie niepotrzebne i marnujące czas nasz i innych gówna.
Cóż. takie zycie.

wykładowcy też nie są za specjalni.
Szczegolnie Ci co mają o sobie i swoim przedniocie zbyt duże mniemanie.
Czyli coś w stylu promocji zdrowia i temu podobnych niekoniecznie potrzebnych.
Ale generalnie to jestem bardzo zadowolona.
Polecam
Jeśli macie jeszcze jakies pytania to zapraszam. gg 1815670
tysiajj
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2009, o 19:27

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: tysiajj »

O wielkie dzięki za info
tysiajj
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2009, o 19:27

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: tysiajj »

Dostałam sie jako 35 numerek:P mialam biol-74(pods) i wos-44(rozsz) a na połoznictwo jestem 17
Awatar użytkownika
ols
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2010, o 17:37

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: ols »

A czy jest ktoś już zdecydowany udać się na ten kierunek?
tuligada
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2010, o 14:40

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: tuligada »

Ja dziś złożyłam podanie:)
Awatar użytkownika
ols
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2010, o 17:37

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: ols »

też dziś złożyłam
kikakika
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2010, o 13:39

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: kikakika »

Ja również dziś złożyłam dokumenty

a wie ktoś może gdzie bedą odbywały się zajęcia? w Instytucie Pielęgniarstwa i Położnictwa, czy nie koniecznie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość