Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
mistique75
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 20:58

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: mistique75 »

jagodzio pisze:No cóż, skoro nie jest mi dane być lekarzem to takim chociaż mniej - niż - półproduktem
Już Ci w takim razie współczuję. Jeśli teraz nie szanujesz zawodu, którego się uczysz to nic z Ciebie nie będzie.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: jagodzio »

mistique75 pisze:
jagodzio pisze:No cóż, skoro nie jest mi dane być lekarzem to takim chociaż mniej - niż - półproduktem
Już Ci w takim razie współczuję. Jeśli teraz nie szanujesz zawodu, którego się uczysz to nic z Ciebie nie będzie.
Szanuję te zawód. To był żart. (Tak, wiem - trudne słowo)
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: doktorka »

jagodzio pisze:Najlepsze było to, że jak się ich pytałam o pielęgniarstwo, to się krzywiły (tak jak każdy), a to przecież podobne kierunki
rywalizacja miedzy pielegniarstwem a poloznictwem to norma.
jagodzio pisze:I nie wiem czy takie zerowe jest przygotowanie praktyczne do pracy, jak w ciągu roku są zajęcia w szpitalu, a jak to powiedziano mi wakacji nie ma, ze względu na praktyki wakacyjne (zostają chyba dwa tygodnie wakacji )
na pielegniarstwie podobnie, ale chodzi o to, ze tym dziewczynom tak naprawde niewiele pozwala sie robic. co skutkuje tym, ze niewiele sie ucza, zamiast tego nie bardzo wiedza, co ze soba zrobic na oddziale. podobnie jest ze studentami z leku, jak sie samemu nie rozepchniesz łokciami w poszukiwaniu jakiejs praktyki, to wyjdziesz ze studiow nie umiejac nawet zmierzyc poprawnie cisnienia.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Wilson »

Jeszcze raz nawiąże do wypowiedzi doktorki:
zal mi was dziewczeta. kto jeszcze na pielegniarstwie nie jest, niech nie idzie mimo, ze jako przyszly lekarz ucierpie na braku pielegniarek to nie zyczylabym nikomu takiego zawodu. niestety wszystko co pisze kolezanka o ponizaniu to prawda, niejednokrotnie lekarze, a nawet sami studenci medycyny traktuja pielegniarstwo jak 2. kategorie albo i nizej. przerabane ogolnie rzecz ujmujac".
Przecież bycie pielęgniarką nie zamyka się do ganiania po oddziale. Można być pielęgniarką w centrum medycznym i pobierać krew do badań (mnie rozwaliło, jak pani magister w szpitalu nie mogła mi żyły na ręku znaleźć i zaczęła na mnie wrzeszczeć bo mam zapadnięte strasznie :lol: a wcześniej nigdy mi się to nie zdarzyło [u mnie w przychodni same dyplomowane pracują]). Można też na SORze pracować, więc możliwości troszkę jest.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: doktorka »

no ale jak to sie ma do tego co napisalam, bo nie wiem?
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: jagodzio »

doktorka pisze:no ale jak to sie ma do tego co napisalam, bo nie wiem?
Myślę, że kolega chciał powiedzieć, że pielęgniarka ma wiele możliwości, jeżeli idzie o pracę, i niekoniecznie musi to być związane z poniżaniem, wyzyskiem, ciężką pracą
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Wilson »

jagodzio pisze:
doktorka pisze:no ale jak to sie ma do tego co napisalam, bo nie wiem?
Myślę, że kolega chciał powiedzieć, że pielęgniarka ma wiele możliwości, jeżeli idzie o pracę, i niekoniecznie musi to być związane z poniżaniem, wyzyskiem, ciężką pracą
Dokładnie o to mi chodziło.
Anettta

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Anettta »

sorki , że zbocze troche z tematu,
ale składacie tylko na pielegniarstwo?
a jak nie to na jakie kierunki?
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: florqa »

J
Anettta pisze:ale składacie tylko na pielegniarstwo?
a jak nie to na jakie kierunki?
Ja też składam na pielęgniarstwo. Tylko na pielęgniarstwo.

A do jakich miast składacie
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: jagodzio »

Ja się ciągle waham, czy składać na pielęgniarstwo czy na położnictwo Składam jeszcze na lekarski i farmację, ale nie liczę na to, że mnie przyjmą z moją marną maturą. Składam na ŚUM.
Eevsien
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2009, o 19:42

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Eevsien »

Ja też waham sie pomiędzy pielęgniarstwem a położnictwem. trudny wybór. Koleżankę mam na położnictwie, mamę- pielęgniarkę. każda nakłania do swego !
Anettta

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Anettta »

też składam na położnictwo ale tylko awaryjnie bo wolałabym na fizjoterapie.no ale to sie wszytsko okaze juz za miesiąc i kilka dni
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: florqa »

Ja też wahałam się między pielęgniarstwem a położnictwem, ale ostatecznie wybrałam pielęgniarstwo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości