Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Claudia »

U mnie to biorą pod uwagę polski, obcy, biologie i do wyboru chemie lub fizykę. Za zdawanie na poziomie rozszerzonym jest więcej punktów. Wystarczy wejść na stronę uczelni do której chcesz zdawać i sprawdź co chcą na rekrutacji
niktwazny
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 13:34

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: niktwazny »

Dziekuje bardzo
axea
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:35

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: axea »

Studiuję Pielęgniarstwo (już II rok) na AM w Warszawie. To prawda, że studia są czasochłonne , a i do najłatwiejszych (jakby się wydawało ) nie należą. Jest dużo nauki, przedmioty podobne jak na kierunku lekarskim , tylko trochę w mniejszym zakresie.

Najwięcej czasu pochłaniają praktyki które trwają od 7:00 do 14:00, wieczorem od 15 do 20 wykłady. kiedy się uczyć? Pozostają weekendy

Czy trudno się dostać? NIE - przyjmują wszystkich którzy zdadzą maturę . U mnie na 300 punktów wystarczyło mieć 91.
Na mój rocznik przyjęto 600 osób teraz jest niecałe 300 ile zostanie? Nie wiem.
Część rezygnuje, niektórzy odpadają po pierwszych egzaminach.

Podoba mi sie kierunek, wiele ciekawych przedmiotów, ale moim marzeniem było studiowanie medycyny. Pielęgniarstwo traktuję jako przygotowanie , po licencjacie idę na kierunek lekarski.

Podziwiam osoby chcące zdawać na ten piękny kierunek. Uważam, że warto. Człowiek oprócz wiedzy medycznej uczy się : szacunku do drugiego człowieka, współczucia , tolerancji, chęci bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi

Na studiach poznałam ludzi , którzy są prawdziwymi przyjaciółmi, na których zawszę mogę liczyć.

Dziękuję im za to, a Wam życzę powodzenia

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

p.s. jakby ktoś miał jakieś pytania piszcie na maila: [at].eu
kabaczek18
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 11:27

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kabaczek18 »

a co jest lepsze UM Poznan, czy PAM Szczecin albo moze jeszcze inna waszym zdaniem?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: lung »

Obie dobrewszystkie dobre.
kielaska
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 16:24

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kielaska »

ile tak mniej wiecej trzeba miec % z matury z bioli zeby dostac sie na pielegniarstwo w szczecinie, lodzi i warszawie?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: lung »

O ile mi wiadomo, wystarczy 40% z rozszerzonej.
domi1718
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2008, o 19:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: domi1718 »

Cześć wszystkim. Co prawda dopiero za rok czeka mnie matura, ale juz zaczynam myśleć nad wyborem studiów. Mam pytanie czy wiecie co trzeba zdac na maturze żeby dostać się na pielęgniarstwo do Wrocławia? bardzo prosze o odpowiedź
kielaska
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 16:24

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kielaska »

lung ale z tego co czytalam biora pod uwage podstawe
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: lung »

Tak podstawa, ale jak zdasz rozszerzoną, to ci przeliczą.choc w sumie z tym przelicznkiem bardziej sie oplaca zdawac podstawe, jesli na pewno tylko i wylacznie chcesz skladac na ten kierunek, bo na innej uczelni moze sie przydac rozszerzenie.
kielaska
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 16:24

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kielaska »

tak, tylko ja juz zdawalam mature 2 lata temu
kabaczek18
Posty: 4
Rejestracja: 4 lut 2008, o 11:27

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: kabaczek18 »

ja bede zdawac dopiero za rok, ale jak myślicie, duzo sie zmieni z kryteriami na pielegniarstwo bedzie raczej wiecej studentow czy mniej? a waszym zdaniem pielegniarka to bedzie w przyszloscie lepiej oplacalny zawod niz teraz:)
Dorota230589
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2008, o 15:55

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Dorota230589 »

wlasnie kolezanka ma bardzo dobre pytanie: ZAROBKI ja osobiscie zastanawiam sie nad pielegniarstwem jako alternatywa medycynyltmam dylemat pielegniarstwo czy biotechnologia i nie wiem czy jak bym nie daj Boze nie dostala sie na lekarski kilkakrotnie i skonczyla pielegniarstow to czy bede w stanie zyc z tego co zarobie w tym zawodzie? jezeli jest ktos zorientowany to ineresuje mnie ile zarabia pielegniaarka np w domu opieki spolecznej szpitalu panstwowym i powiedzmy w tzw. niepublicznym osrodku zdrowia? czy moze lepiej isc na biotechnologie i z tego da sie wyzyc lepiej? jakie sa perspektywy po tym?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość